het beste tegen diefstal fiets' 19 Genealogische dag in Twee weken film De storm in Fizi De Vroone in Kapelle Katinka Polderman in centrum De Wemel Peuter-oudergym in dorpshuis Schore Rijkswaterstaat start opknapbeurt sluizen Informatieavond voor aanstaande ouders dinsdag 1 september 2009 WEMELDINGE Katinka Polderman uit 's-Heer Abtskerke treedt woensdag 23 sep tember om 20.00 uur op in dorps centrum De Wemel in Wemeldin- ge. Polderman werd de afgelopen tijd bekend door optredens in thea ters en op tv in België en Neder land. Kaarten a 5 euro zijn te koop in het gemeentehuis van Kapelle, de bibliotheken van Kapelle en We- meldinge en de bibliobus Schore. SCHORE In het dorpshuis annex de gymzaal van Schore begint woensdagmor gen 9 september tussen 9.30 en 10.30 uur de ouder-peuter-gymnas- tiek groep weer. Nieuwe deelnemers mogen twee keer gratis en vrijblijvend mee doen. Ze moeten zich wel van te vo ren aanmelden. Dat kan via tele foon: 0113-573971 of e-mail: koeyermar@zeelandnet.nl. TERNEUZEN Rijkswaterstaat start vandaag met een grote opknapbeurt van de be- wegingswerken van de sluizen in Terneuzen. De renovatie duurt tweeënhalf jaar. Scheepvaartver keer en weggebruikers ondervin den dit jaar weinig hinder omdat Waterstaat eerst de Middensluis aanpakt. Dat (t/m 15 oktober) ge beurt bij laag water. In 2010 en 2011 zijn er wél stremmingen. BERGEN OP ZOOM Stichting Oecumenisch Studentenpastoraat Hogeschool Zeeland Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 23 november 2006. De rekening en verant woording en het plan van verdeling liggen vanaf 21 augustus 2009 gedurende twee maanden ter inzage ten kantore van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland te Middelburg. De vereffenaar. Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom houdt 23 september een informatieavond voor aanstaande ouders. De worden bijgepraat over bevallen, borstvoeding en een even tuele ziekenhuisopname. Op het programma staan onder meer een rondleiding op de verloskamers en de verpleegafdeling. De avond be gint om 19.00 uur en duurt een kleine drie uur. Aanmelden via het servicebureay: 0164-278795. Goes wil het aantal fietsendiefstallen terugdringen. Ook onder meer rijwielhandelaren wordt om medewerking gevraagd. foto Ronald den Dekker KAgELLE - Op zoek naar nog onte- brekende voorouders in de fami liestamboom? Op de Genealogische Contactdag, op 5 september van 10.00 tot 16.00 uur in De Vroone in Kapelle, kun nen onderzoekers hun vragen kwijt bij experts van stichting Ge nealogische Publicaties Zeeland en de Nederlandse Genealogische Ver eniging, afdeling Zeeland. Doop- en trouwboeken van heel Zeeland zijn aanwezig, alsmede diverse be werkingen van registers, overlo pers en belastingcahieren. Ook zijn naslagwerken te koop als De volkstelling uit de Napoleontische tijd met inwoners uit Zeeuws-Vlaanderen 1795-1799 en vanaf 1811 de rest van Zeeland en Kustwacht, over dienstplichtigen uit Noord- en Zuid-Beveland. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vrij snel na de landelij ke première op vrijdag 11 septem ber in Vlissingen zal de film De Storm vanaf vrijdag 30 oktober twee weken achtereen dagelijks worden vertoond in Filmtheater Fi Zi in Zierikzee. Voorzitter Daan van der Wekken laat weten dat dit mogelijk, is in het kader van een landelijk educa tieproject dat gekoppeld is aan De Storm en dat in opdracht van het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk werd ontwikkeld in de vorm van een zogeheten webquest. Het educatieproject is bedoeld voor derdejaars-leerlingen in het voort gezet onderwijs. De webquest wijst hen de weg zelf onderzoek te doen naar klimaatveranderingen en zeespiegelstijging met de water- noodramp in 1953 als uitgangs punt. De film De Storm van regisseur Ben Sombogaart biedt het verhaal over een 18-jarige alleenstaande moeder die tijdens de ramp haar baby verliest. De film is voor een groot deel in Zeeland en Vlaande ren opgenomen. MEEST GELEZEN 1. Enorme hagelsteen in Yerseke 2. Poging tot doodslag in Tholen 3. Afrikaans spektakel in Goes STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39