PZC Goese minicampings mogen groeien Lampje 18 en 19 17 25 Gemeente koppelt wel voorwaarden aan uitbreiding van 15 naar 25 eenheden Roode Hoeve krijgt iets van zijn glorie terug Shell Rilland Gouden Dealer almanak Gemeente Goes wil fietsendiefstallen aanpakken Dinsdag 1 september 2009 Meatless smaakt naar meer Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende goes - Minicampings in de ge meente Goes mogen onder voor waarden het aantal plaatsen uit breiden van 15 naar 25. Dat staat in een nota over het nieuwe kam- peerbeleid, waarover de raadska mer volgende week praat. Vroeger was het kampeerbeleid hoofdzakelijk geregeld in de Wet op de Openluchtrecreatie, maar die is de afgelopen jaren in stapjes ingetrokken om bureaucratie en re gelzucht de kop in te drukken. Sinds 2008 wordt het kampeerbe leid overgelaten aan provincie en gemeente. In Zeeland is afgespro ken wel een aantal regels af te stemmen. Goes hanteert twee vuistregels: 1. alleen iets regelen als het echt noodzakelijk is en zoveel mogelijk overlaten aan de verantwoordelijk heid van recreatieondernemers; 2. als voorschriften al in wetgeving zijn verankerd, hoeft dat lokaal niet nog eens dunnetjes worden overgedaan. De Goese uitgangspunten voor het nieuwe kampeerbeleid zijn on der meer tot stand gekomen na in spraak van- recreatiebedrijven, waarbij even is gesteggeld over de afmetingen van stacaravans. Wat betreft het college van burge meesters en wethouders mogen minicampings best groeien naar 25 plaatsen, mits dat past in het Inte graal Omgevingsplan van de pro vincie. Minicampings mogen nu maximaal 15 eenheden hebben. De uitbreiding zal gepaard moeten gaan met kwaliteitsverbetering. Bo vendien is verevening verplicht. In de meeste gevallen zal dat natuur compensatie zijn. Verder mogen de plaatsen alleen bezet zijn in het recreatieseizoen en mogen land bouwbedrijven niet worden be perkt. Goes handhaaft de stelregel dat een minicamping gekoppeld moet zijp. aan een agrarisch bedrijf Dat geldt ook voor het fenomeen land schapscamping. Het college vreest dat anders in het buitengebied het hek van de dam is. Goes telt vier campings, een stads- camping, vijf minicampings en één landschapscamping. Wat be treft de laatste vindt het college dat één landschapscamping voorlo pig voldoende is. KWADENDAMME - De Roode Hoeve in natuur gebied De Zwaakse Weel staat er over een tijdje weer pico bello bij. Het monumentale pand is grotendeels ingestort en wordt nu in ere hersteld. De prefab-boerenschuur, die spe ciaal is gemaakt in Duitsland, wordt momen teel opgetrokken. Het woonhuis zag er sinds een tijdje al weer netjes uit. Natuurmonumen ten, de vorige eigenaar van De Roode Hoeve, heeft lang met de oude boerderij moeten leu ren. Enkele zorginstellingen toonden interesse om het voormalige koeienbedrijf over te ne- RILLAND - Het Shell-tankstation van Wim van Gorsel in Rilland is uitgeroepen tot Gouden Dealer. Het station doet mee aan het Shell-programma 'Mensen maken het verschil', waaraan in Neder land driehonderd tankstations deelnemen. Daarin draait het voor al om presentatie, service en klant vriendelijkheid. Tevreden klanten komen immers terug. Het tanksta tion in Rilland kreeg de titel over het tweede kwartaal van dit jaar. men, maar dat ketste voortijdig af. Uiteinde lijk is Johan van 't Westende, de eigenaar van sloopbedrijf De Wending uit Heinkenszand, er in gestapt. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Nu de dagen korter worden en de duisternis steeds vroeger invalt, gaan de lampen in het Middelburgse huis zo rond negen uur 's avonds weer aan. Als ze het doen tenminste. Afge lopen weekeinde weigerde de ene na de andere lamp dienst. Dat kan, be dacht de heer des huizes, want de gloeilampen zijn er destijds ook alle maal tegelijk ingezet na de verhui zing. Nieuwe lampen, met een gelij ke levensduur. Maar goed voorbereid als hij is, staat in de kelderkast altijd een doos reservelampen klaar. Even snel wat nieuwe erin draaien en pro bleem opgelost. Dacht hij. Maar nee hoor, het was en bleef donker. Totdat er toch een lampje ging brandenin zijn hoofd weliswaar. Want die drie lampen, die zitten allemaal op dezelf de verstekdoos. En die verstekdoos zit weer op het lichtnet. Tenminste, als de stekker er-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37