zeeland 121 'Supermarkt op een dorp kan wel' Zanddepot Westduin is te zwaar Concurrentie en recessie vormen nekslag voor kleine winkel Op de catwalk in Domburg Genealogische dag in Kapelle Sauna De Parel dinsdag 1 september 2009 W door Emile Calon meliskerke - Te weinig inkom sten, te veel kosten. Met die woor den geeft Ingrid Vreeke aan waar om ze zaterdag besloot de Attent Supermarkt in Meliskerke te slui ten. Anderhalf jaar lang probeerde ze samen met haar man de enige supermarkt van Meliskerke draaiend te houden. „Maar dat luk te niet." De schuld ligt volgens haar gedeel telijk bij inwoners van Meliskerke zelf En dan vooral bij de tweever dieners die haar supermarkt alleen wisten te vinden als ze wat verge ten waren tijdens het inkopen bij supermarkten in Middelburg of Vlissingen. Ook voorzitter Cees de "Smit van de plaatselijke dorpsraad geeft aan dat een supermarkt op een dorp als Meliskerke niet levensvatbaar is als een deel van die inwoners een dergelijk zaak alleen gebruiken om de 'vergeten boodschappen' als nog in te slaan. Vreeke: „Ouderen en éénverdieners wisten ons wel te vinden." Daar komt in het geval van Melis kerke nog eens bij dat in dat dorp ook een groenteboer, een bakker en een slager zitten. „Daar moes ten we ook tegen concurreren", al dus Vreeke. „Dat lukte niet." Uit haar woorden valt op te maken dat haar winstmarge op bijvoor beeld het brood echt minimaal was. „Daar verdienden we nauwe lijks nog iets op." Desondanks is Vreeke van mening dat het mogelijk moet zijn om een supermarkt in Meliskerke te run nen. Maar niet door haar. Want sa men met haar man heeft ze ook een campingsupermarkt in Zoute- lande. „Daardoor moesten we extra per soneel voor de winkel in Melisker ke inhuren en was de organisatie te duur geworden." Als een echt paar bereid is een dergelijke super markt met z'n tweeën te -exploite ren, moet het volgens haar wel te doen zijn. Vreeke geeft aan dat de economi sche recessie ook meespeelt bij het besluit de supermarkt te sluiten. Er werd minder omzet gedraaid en klanten letten op de uitgaven. Er wordt steeds prijsbewuster ge winkeld, weet ook de voorzitter van de dorpsraad. „Wie in Middel burg of Vlissingen werkt, slaat daar ook in." Om die reden zal het volgens hem niet makkelijk zijn om als starter een nieuwe super markt te beginnen in een plaats als Meliskerke. Kuur Beautycentrum De Parel Babelweg 2, 4357 BT Domburg E-mail: kuur@hofdomburg.nl 1e dinsdag v/d maand: Damesdag (10.00-22 30 uur) 3e dinsdag v/d maand' Badkledingdag gemengd (10 00-38.00 uur) kapelle - Op zoek naar nog onte- brekende voorouders in de fami liestamboom? Op de Genealogi sche Contactdag, op 5 september van 10.00 tot 16.00 uur in De Vroone in Kapelle, kunnen onder zoekers hun vragen kwijt bij ex perts van stichting Genealogische Publicaties Zeeland en de Neder landse Genealogische Vereniging, afdeling Zeeland. Doop- en trouw boeken van heel Zeeland zijn aan wezig, alsmede diverse bewerkin gen van registers, overlopers en be- lastingcahieren. Ook zijn naslag werken te koop als De volkstelling uit de Napoleontische tijd met inwo ners uit Zeeuws-Vlaanderen 1795-1799 en vanaf 1811 de rest van Zeeland en Kustwacht, over dienst plichtigen van Beveland. door Maurits Sep vlissingen - De ondergrond bij Westduin in Vlissingen is te zwak om het zanddepot voor de duin- verbreding te kunnen dragen. Dat blijkt uit een proefbelasting die in de zomer is uitgevoerd. „Wat we vreesden is uitgekomen", zegt Emilie Sturm van Waterschap Zeeuwse Eilanden. De veenlaag in de ondergrond zou door het ge wicht van het depot inzakken, waardoor de omgeving opgeduwd wordt, met alle schade van dien voor bijvoorbeeld een waterlei ding. „We gaan het zanddepot daarom op het strand leggen, op twee locaties. Welke, dat weten we nog niet. Dat gaan we bespreken met de aannemer en de mensen die achter de duinen wonen." Het voordeel van een depot aan de zeezijde is dat het water makke lijk uit het zand kan weglopen en dat daarna droog zand met bulldo zers over het duin gereden kan worden om erachter gestort te worden voor ^e kustversterking. Dat gebeurt na 1 oktober, als de strandhuisjes weg zijn. Het uitrij den van het zand zal langer gaan duren dan de geplande zes weken, maar ook dat heeft een voordeel. Sturm: „We rijden niet 's nachts. De overlast duurt langer, maar is op minder vervelende tijden." domburg - Passende make up, je haar mooi ge daan en vooral: een nieuwe collectie kleren van Ikke Jij. En dan de catwalk op. Niet in de mode walhalla's Parijs en Milaan, maar 'gewoon' in Dom burg. Op het Groentje, het drukste kruispunt van het dorp, mochten Veerse meiden tussen 11 en 16 jaar gistermiddag en gisteravond modeshows lopen. De shows - onder de titel: Girlpower Mo deshow - waren een idee van de Stichting Wel zijn Veere. Die bleek haarfijn aangevoeld te heb ben dat de meiden dit leuk zouden vinden, want de belangstelling om mee te doen was 'overweldi gend'. Salon Annelies (de kapsalon in Melisker ke), Mariah de Visser en Eline Schoe zorgden er voor dat de dames er piekfijn uitzagen. Boven dien hadden ze vooraf nog les gekregen om als een echte mannequin over de catwalk te kunnen lopen. foto Ruben Oreel 0118 - 588 276 •WWW.ROOMPOT.NL/KUREN September saunamaand Deze maand 10% korting op de saunabaden kaarten! 10 x sauna van 160,- voor 144,- 20 x sauna van 290,- voor 261,- 1 x sauna van 18,- voor 14,-* Actie geldig t/m 30 september 2009 Markt 73, Middelburg Langstraat 11-13, Zoutelande elke zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23