zeeland 119 met angst voor natte voeten bsrco Van simpele woningruil tot einde familiebedrijf voor de meest uitgebreide collectie van FRANKWALDER GERRY WEBER Olifantje Kai-Mook zorgt voor bezoekersrecord Zoo Antwerpen Zoutplanten thema wandeling Terra Maris Bingo Grand Café Willem weer van start Rijkswaterstaat start opknapbeurt sluizen Gemeente wil jacht op zilvermeeuw openen dinsdag 1 september 2009 1926 1927 1928 1929 1930 1939 1950 Het gezin Huvers ruilt zijn woning in Vlissingen in voor het hou ten boerenhof]e van de familie Eckhart aan Galgeweg en opent daar de theeschenkerij. Eerste aanbouw aan het houten hofje, bestaande uit een café met een terras. Verkoopvergunning voor alcoholische dranken en tabak. De familie begint een verkooppunt op strand, dat is de voorloper van het huidige paviljoen Piet Hein. Het houten hofje wordt gesloopt, en in plaats daarvan wordt een woongedeelte neergezet waarin het pension Westduine, later Westduin wordt gevestigd. De broers Sjaak en Frans nemen bedrijf van hun ouders Francois en Adriana over. Een grote verbouwing waarbij het cafégedeelte twee keer zo groot Het echtpaar Jannie en Willem de Visser-de Voogd is zestig jaar bijelkaar. foto Ruben Oreel ANTWERPEN - Het olifantenjong Kai-Mook zorgt ervoor dat de Ant werpse Zoo alle bezoekersrecords breekt. Gisteren heette algemeen directeur Rudy Van Eysendeyk de miljoenste bezoeker van dit jaar welkom. Zoo-woordvoerster Ilse Segers: „We beleven een fantas tisch jaar. Nu al een miloen bezoe kers, betekent dat we 250.000 men sen méér hebben ontvangen dan Stichting Oecumenisch Studentenpastoraat Hogeschool Zeeland Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden per 23 november 2006. De rekening en verant woording en het plan van verdeling liggen vanaf 21 augustus 2009 gedurende twee maanden ter inzage ten kantore van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland te Middelburg. De vereffenaar. msmmmsssm. mm wordt en er komt een extra serre met terras. 1961 -1966 Het begin van het afkeuren van bouwplannen van de familie Huvers: de bouw van een dienstwoning, bungalows en schuur wordt geweigerd omdat de bouwwerken niet in overeenstem ming zijn met de bestemming van het perceel. 1965 Omdat de familie denkt dat er nuet gebouwd mag woorden op hun grond, breiden zij het restaurantgedeelte uit door het glas- dicht maken van de bestaande serre. 1961 - 1981 Misverstand over bestemming binnen bestemmingsplan waardoor gebroeders Huvers 20 jaar lang ten onrechte denken niet te mogen uitbreiden. 1982 Gebroeders Huvers verkopen gedesillusioneerd de grond en de ge bouwen voor 1,2 miljoen gulden aan Eef Izeboud. 1983 Izeboud gaat vervolgens bouwen en begint hotel Westduin. lange vorststraat - goes OOSTKAPELLE Terra Maris heeft woensdag een wandeling door de landschapstuin bij het museum in Oostkapelle op het programma staan. Thema van deze wandeling (13.00-14.30 uur) is 'Zoutplanten'. Deelnemers maken kennis met voor Zeeland kenmer kende zoutplanten als heen, zilte rus, aardbeiklaver en zee-aster in de moerneringstuin. Belangstellen den kunnen zich woensdag bij de balie van Terra Maris opgeven. MIDDELBURG De maandelijkse bingo-avond in Grand café Willem in het Hof van Buren aan de Oranjelaan in Middel burg begint weer. De bingo wordt iedere eerste woensdag van de maand gehouden. Zowel bewoners van de appartementen van het Hof van Buren als belangstellenden kunnen meedoen. De organisatie is in handen van Stichting Welzijn Middelburg. Aanmelden hoeft niet. TERNEUZEN Rijkswaterstaat start vandaag met een grote opknapbeurt van de be- wegingswerken van de sluizen in Terneuzen. De renovatie neemt on geveer tweeënhalf jaar in beslag. Scheepvaartverkeer en weggebrui kers ondervinden dit jaar niet veel hinder omdat Waterstaat eerst de Middensluis aanpakt. Dat (t/m 15 oktober) wordt gedaan bij laag wa ter. In 2010 en 2011 zijn er wél stremmingen voor scheepvaart. KNOKKE Het schepencollege van Knok- ke-Heist bindt de strijd aan met agressieve zilvermeeuwen. Die boe zemen bewoners en toeristen zo veel angst in, dat het schepencolle ge vreest dat de lokale economie daar uiteindelijk de dupe van wordt. Daarom heeft het college de Vlaamse minister voor Natuur en Leefmilieu Joke Schauwvliege ge vraagd om de jacht op de meeu wen te mogen openen. in 2008." De enorme stijging van het aantal bezoekers moet vooral worden toegeschreven aan de ge boorte van het babyolifantje Kai-Mook. Segers enthousiast: „Kai-Mook is al een echte waterrat. Ze durft al zonder ma Phyo Phyo en tante Yu Yu Yin een bad te nemen. Ze speelt vooral met zusje May Tagy zorgt voor grappige taferelen." 1Vlissingen Maritiem trotseert wind 2. Rekening met klappen afgedaan 3. Ontbijtje: brandweer op bezoek STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Jan Brouwer, historicus en oud-wethouder Ruimtelijke ordening, dook in de geschiedenis van pension Huvers. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21