O PM§ Zeeland verdient meer aan parkeren risico voor gezondheid 'Ouder moet kroost aan baan helpen' PZC 2 en 3 8 en 9 Middelburg koploper Turner Anthony van Assche heeft eigen postzegel Energie opwekken uit toiletbezoek verder Lokaal een bui 19° ledereen kan met een bootje de Noordzee op Nazaat Darwin gaat de Beagle achterna Maak pzc.nl uw startpagina www.pzc.nl Marathonvlucht levert Hoogerland geen podiumplek op 27 DINSDAG 1 september 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 205 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - De Zeeuwse ge nieenten verwachten dit jaar ruim 16 miljoen euro op te halen aan parkeergeld. Dat is bijna twee mil joen euro meer dan vorig jaar., Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. Met name Middelburg (+1,1 mil joen), Sluis (+4 ton), Terneuzen (+1,5 ton), en Goes (+2,6 ton) ver dienen meer aan geparkeerde au to's. Schouwen-Duiveland krijgt een beetje meer (+10.000). Hulst ziet de parkeeropbrengsten dalen (-50.000). De opbrengst uit par keerbelasting steeg vooral door ta riefverhogingen en uitbreiding van het betaald parkeren. Het CBS deed onderzoek naar de parkeertarieven over de afgelopen tien jaar. Omdat over die periode de cijfers van Zeeuwse gemeenten niet compleet zijn, is het niet mo gelijk een volledig beeld te krijgen over de ontwikkeling van parkeer- baten in Zeeland. De Nederlandse gemeenten ver wachten dit jaar 533 miljoen euro op te halen aan parkeergeld. Dat is tien keer zoveel als twintig jaar ge leden. Het aantal gemeenten met betaald parkeren nam toe van 126 in 1989 tot 159 in 2009. Koploper is Amsterdam, dat een parkeerop- brengst begroot van 131 miljoen. WASSENAAR - Anthony van Assche (I) heeft zijn postze gel. Samen met oud-topschaatser Jochem Uytdehaage, zijn mentor bij de Sporttop, overhandigde de 20-jarige turner uit Sas van Gent het eerste vel aan prins Wil- Sem-Alexander. Dat gebeurde gistermiddag in Wasse naar, in de privéwoning van de prins. Van Assche, die in juni Nederlands kampioen op de meerkamp werd, zit al vier jaar bij Sporttop. Deze organisatie begeleidt top talenten door hen een mentor te geven. Uytdehaage, de initiatiefnemer, is de mentor van de turner. Bij Sport top, dat TNT Post als sponsor heeft, zitten 29 talenten. Vijf van hen kregen een postzegel, foto Soenar Chamid Internet voor €19,45 /mnd GRATIS Samsung Star 3.2 Megapixel camera Volledige intemetbrowser 2-jarig Hi Online 15 €13,95 GRATIS Samsung Jét 3,1 inch full touchscreen 5 Megapixel camera 2-jarig Hi Online 20 €16,95 Mobiel internet, nu 2,50* Ga naar hi.nl, de Hi Winkel of bel 0800-0346 Korling Mobiel interne! geldt 1 e 12 maanden daarna €9,95 /mnd. Kijk voor de voorwaarden op hi.nl Welkom /ïvn bii de (h) Society DEN HAAG - Veel Nederlanders be grijpen niet wat de dokter hen voorschrijft, doordat ze niet of nau welijks kunnen lezen. Zij lopen daardoor een groter risico op chro nische aandoeningen, amputaties en vroegtijdig overlijden. Hiervoor waarschuwen artsen in het Neder lands Tijdschrift voor de Genees kunde. Nederland telt 1,5 miljoen functio neel analfabeten. Zij kunnen niet of amper begrijpend lezen of schrijven. Twee derde van hen is autochtoon. Een kwart miljoen Ne derlanders is geheel analfabeet. Artsen, apothekers en medicijnfa brikanten houden volgens de au- DEN HAAG - Ouders moeten meer doen om hun haanloze kinderen aan het werk te krijgen. Dat is hard nodig om de snel oplopende jeugdwerkloosheid binnen de per ken te houden, zei staatssecretaris Jetta Klijnsma van Sociale Zaken gisteren. „Iedereen moet een hand je helpen, ook ouders", stelt Klijns ma. Die moeten hun kroost naar de Werkpleinen sturen, die begin dit jaar zijn opgezet om werklozen snel aan een baan te helpen. Daar in werken gemeenten, werkgevers en het UWV Werkbedrijf samen. Door de recessie loopt de jeugd werkloosheid in hoog tempo op. Volgens het CBS zitten bijna 120.000 jongeren zonder werk. DEVENTER - Toiletbezoek in de nieuwbouwwijk Steenbrugge in Deventer moet in de toekomst energie opwekken. Dat is het plan van waterschap Groot Salland. Met wc's waarbij urine en ontlas ting gescheiden in het riool ko men, wordt de ontlasting aange voerd naar vergistingtanks. Daar wordt alles omgezet in energie. Gemeenten mogen best wat verdienen aan het parkeren reageer op www.pzc.ril i-eac::ïe^;: 5 2 Marokkaanse jongeren moeten harder worden aangepakt eens 97% jöneens 3% teurs onvoldoende rekening met deze grote groep patiënten. Voor laaggeletterden is de gezond heidszorg een doolhof. Zij kunnen de juiste zorg niet vinden en we ten hun klachten niet goed te ver woorden. Als zij eenmaal hulp krij gen, gaat er alsnog veel mis. Zij be grijpen niet wat er staat in bijslui ters bij medicijnen. Hierdoor ge bruiken zij medicijnen verkeerd of houden zij zich niet aan een voor geschreven dieet, met als gevolg dat zij zieker worden. Om hoeveel patiënten het gaat is onduidelijk. Wel is berekend dat het jaarlijks 60 miljoen euro kost om de klachten later te verhelpen. Zeeland: 2, 3, 17 t/m 25; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Economie: 10 en 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 27, 28 en 29; Televisie: 30 en 31; Bijlage: Buitengebied Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 1688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1