Aquaduct is kanaal overgestoken Meliskerke zit vanaf nu zonder supermarkt UVA LC HEREN Lampje Piet Voskamp dinsdag 1 september: start verkoop Film by the Sea volledige programma online 18 en 19 17 25 Onderwaterbeton gestort voor eerste compartiment aan noordzijde Kanaal door Walcheren almanak www.filmbythesea.nl Familie Huvers werd slachtoffer van angstige bestuurders Meatless smaakt naar meer Dinsdag 1 september 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - Het aquaduct voor de N57 is aan de oversteek van het Kanaal door Walcheren begonnen. Gisteren is in Middelburg het on derwaterbeton voor het eerste compartiment aan de noordzijde van het kanaal gestort. Aan de zuidzijde is dat eerder al gebeurd. Het werk begon om zes uur 's och tends en zou zo'n veertien uur in beslag nemen. Halverwege de dag constateerde Jeroen Schaap na mens Kunst (Kombinatie Uitvoe ring N57) dat het werk 'goed op schema' lag. Per uur moest onge veer 100 kuub beton worden ver werkt - in totaal 1350 kuub - en per uur reden daarvoor twintig vrachtwagens heen en weer. Om dat ze niet over de Kaaienroute mochten, moesten ze omrijden over de Nassaulaan. En omdat het onderwaterbeton niet te dun en niet te dik mocht zijn, moest er een goede afstemming zijn tussen goede kwaliteit, snelle aanvoer én veilig transport. „We komen ook door woonwijken en langs scho len", merkte Schaap op. Via een buis ('dobber') komt het beton onder het water op de bo dem van de 11,5 meter diepe put, vertelde John Penson van Kunst. Daar vormt het een laag van 1 me ter. Een laser meet het stijgen van de dobber. Zodra die een meter ho ger staat, wordt op de volgende plek gestort en zo zijn banen van 2,5 meter breedte afgewerkt. Deze eerste laag beton is een 'prop' om de put waterdicht te ma ken. Daar bovenop komen een vul- vloer en een constructievloer. De totale dikte van de drie vloeren is iets meer dan twee meter. Als het beton over ruim twee we ken hard genoeg is, wordt het wa ter uit de put gepompt. Dat gaat eerst in een bezinkbak om vuilig heid eruit te filteren. Daarna gaat het water terug in het kanaal, waar het ook vandaan komt. Aan de noordzijde moeten in to taal drie compartimenten worden gemaakt. Als dat gebeurd is, zijn de toeritten naar het aquaduct klaar en kan het 'zinkelement' - de dichte bak onder water waar je doorheen rijdt - geplaatst worden. O kijk voor meer foto's op www.pzc.nl/walcheren Via een dobber - de zwarte pijp die links op de foto boven het water uitsteekt - is onderwaterbeton voor het aquaduct van de N57 aan de noordzijde van het kanaal gestort. foto Ruben Oreel door Emile Calon MELISKERKE - De enige supermarkt van Meliskerke is sinds zaterdag ge sloten. Door die sluiting voegt het dorp zich bij het rijtje Biggekerke, Gapinge en Veere; Walcherse ker nen zonder supermarkt. De dorpsraad en de ondernemers vereniging van Meliskerke willen alles op alles zetten om ervoor te zorgen dat anderen ondernemers de supermarkt heropenen en voortzetten. Voorzitter Cees de Smit van de dorpsraad vraagt wel om geduld omdat zulke ondernemers niet een-twee-drie zijn gevonden. Hij verwacht dan ook dat het wel een of meerder maanden tijd vergt om een ondernemer te vinden die be reid is de supermarkt te herope nen. De Smit zelf is onaangenaam verrast door de sluiting van de eni ge supermarkt van zijn dorp. Hij beseft maar al te goed dat het op heffen van de Attent vooral nade lig uitpakt voor inwoners van zijn dorp die minder mobiel zijn. Die zijn nu afhankelijk van het open baar vervoer of van anderen voor een deel van de inkopen. Hij wijst er wel op dat in Meliskerke nog wel een goede slager, een goede bakker en een goede groenteboer zitten. „Voor de dagelijkse bood schappen moeten we Meliskerke gelukkig niet uit." Tegelijkertijd be seft hij dat die aanwezigheid het moeilijk maakt om die super markt heropend te krijgen. Pagina 21: supermarkt op een dorp kan wel Elektrisch bestand tegen een zeeuwse tegenwind! Tip? redactie@pzc.nl Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118-61 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - www.pietvoskamp.nl Fietsspecialist Nu de dagen korter worden en de duisternis steeds vroeger invalt, gaan de lampen in het Middelburgse huis zo rond negen uur 's avonds weer aan. Als ze het doen tenminste. Afge lopen weekeinde weigerde de ene na de andere lamp dienst. Dat kan; be dacht de heer des huizes, want de gloeilampen zijn er destijds ook alle maal tegelijk ingezet na de verhui zing. Nieuwe lampen, met een gelij ke levensduur. Maar goed voorbereid als hij is, staat in de kelderkast altijd een doos reservelampen klaar. Even snel wat nieuwe erin draaien en pro bleem opgelost. Dacht hij. Maar nee hoor, het was en bleef donker. Totdat er toch een lampje ging branden; in zijn hoofd weliswaar. Want die drie lampen, die zitten allemaal op dezelf de verstekdoos. En die verstekdoos zit weer op het lichtnet. Tenminste, als de stekker erin zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19