meningen 113 Unieke wijnaanbieding brieven Uitbundige Chileense wijnen! LEZERSE^TRA PZC dinsdag 1 september 2009 wusasasKmsmiBBBiaBBSStBtSBtsBBSsaBBSissssswssBBm'sxsm^ Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kort geding De bewoners van het Goese Meer slagen er, tegen wil en dank lijkt het, toch steeds maar weer in om in de belangstelling te staan. In hun verwoede pogingen om hun leefwe reld naar hun hand te zetten, heb ben ze het instrument Kort Geding tot een soort kunst verheven. Ik vind eigenlijk dat dit een geuzen naam voor hun wijk zou moeten worden.! Het zou toch van allure ge tuigen als de wijk in plaats van het zoetsappige Goese meer in het ver volg het Het Kort Geding zou he ten. Je weet direct waar je aan toe bent. Een duidelijke verwijzing naar daadkracht, een plek voor eensgezinden waar andersdenken den niet aan willen meren. Sjaak Oosterling Europalaan 56, Goes Waarheen? Jezelf volvreten op een frikadellen- wedstrijd of taart eetkampioen- schap, terwijl de helft van de we reldbevolking verrekt van de hon ger. Met mondkapjes voor in de wachtkamer van een griep-poli zit ten wachten op de uitslag van een grieptest, terwijl in ziekenhuizen dozijnen mensen sterven ten gevol ge van slechte hygiëne. Met een man of zes een ooit aangespoelde grijze zeehond met een privévlieg- tuig terugbrengen naar zijn oor spronkelijke habitat, terwijl de am bulance-dienst wordt kapotbezui- nigd. Een minister van Volksge zondheid die familie van een zoge naamde Mexicaanse griepdode zo nodig moet condoleren, terwijl de hele zorg op z'n gat ligt. Een onder- wijsinspecteur die van vakantie te ruggeroepen wordt om te vergade ren over een leerplichtig meisje dat wil gaan zeilen in plaats van naar school gaan, terwijl de problemen in het onderwijs zich maar opstape len. En zo kan ik nog wel een uur tje doorgaan. Waar moet dit heen? B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Coffeeshop Een kleine meerderheid van de ge meenteraad beslist dat er een cof feeshop in de binnenstad van Mid delburg mag komen. Waar zijn de ze mensen mee bezig? De binnen stad om zeep helpen. Zoiets hoort niet in de binnenstad en toch zeker niet in een Ai straat. In de Lange- viele zitten voornamelijk leuke win kels van kleine zelfstandigen en ho recaondernemers die voor deze lo catie flink moeten betalen. Dit telt ook voor de Vlasmarkt. Zeker in de ze tijd hebben zij het niet altijd makkelijk. Winkelend publiek en mensen op het terras willen niet geconfon- teerd worden met een coffeeshop. Met de komst van de Mortiere is er al veel kopend publiek uit de bin nenstad vertrokken. Denk aan sportzaken die'op de Mortiere nog steeds spullen verkopen die eigen lijk niet toegestaan zijn. Bij het Zep speelgoedwinkel etc. Het Molenwa ter wat op de schop moet, terwijl het er zo mooi bij ligt. Gaat Middel burg Vlissingen achterna met leeg stand in hartje stad? Ada de Jjomge Marga Klompelaan 4, Vlissingen Studentenfeesten 3 Ik word een beetje moe van dat ge zeur door en over hardwerkende mensen. De heer De Kam schijnt niet goed te beseffen dat de studen ten die aan dit soort activiteiten meedoen geld dienen te betalen aan de organisatie, waar de activitei ten dan weer mee gefinancierd wor den. Dit geldt voor alle studies, niet alleen de Roosevelt Academie. Ve len zijn dit jaar niet op vakantie ge weest om geld uit te sparen voor hun nieuwe studie, o.a. voor de in troductieactiviteiten. Ook studen ten komt niet alles aanwaaien! In de tijd waarin u zich kwaadge- maalct heeft over deze 'nutteloze' uitgaven, hebben deze studenten de stad Middelburg leren kennen. Pjotr Houtman Nieuwendijk 17, Vlissingen. In de krant van 25 augustus lees ik dat minister Verburg het vissen met staande netten aan grenzen wil leggen. De totale lengte mag niet méér zijn dan 25 kilometer. Ik vraag me af of de minister toch wel weet waar ze het over heeft; dat noem ik stropen in 't groot! Stel dat 10 vissers dat in de praktijk zouden doen, dan hoefje heus geen waarzegger te zijn om te voor spellen dat de boel kapotgemaakt wordt. Wat hebben die ministers toch met de vissers? De één geeft miljoenen euro's weg voor herstel van de mosselstand in de Wadden zee, "Project mosselwad", terwijl er niks mee is. Nü weer zo'n onzinni ge visserij toestaan met 25 km leng te aan netten; "aan perken leggen" noemt men dat. Ze weten totaal niet waar ze het over hebben. Ze lij ken Sinterklaas wel. Als er een ka belgeultje door de Westerschelde moet voor Delta en de vissers vra gen een miljoen euro door opgelo pen schade, vindt men dat wel wat veel van 't goede, maar 70.000 euro wordt er gelijk voor uitgetrokken. Ik vind dit belachelijk allemaal! J. Koema Polderweg 5, 4416 RE Kruiningen. Volgend jaar gaat de camping Mid delburg niet meer open. Dit is een slechte zaak voor de gemeente Mid delburg. De camping voorziet in een behoefte. Hij bestaat reeds vijf tig jaar en ligt op een unieke plek aan de rand van de binnenstad. Veel campers, fietsers en passanten vinden er een plek. Dus, gemeente Middelburg zorg dat de camping blijft bestaan, want zo niet, wat gaat er dan met de grond gebeu ren? Bart Koster Kloosterstraat 51, Oosterhout Als excursieleider ben ik zaterdag middag getuige geweest van een wel zeer amateuristische actie. Bo venop Fort Rammekens stond ik met mijn groep eerste rang. Wij za- gen enkele jongelui in een mini- bootje een opgeblazen walvis op sleeptouw nemen. De laatste meer dere malen groter dan het trekken de vaartuigje. Het koerste recht- streeks op het op dat tijdstip over volle strand aan. Tot vermaak van de jeugd die direct toeliep. Lees ik vandaag in de krant dat men het ka daver uit de Schelde had gesleept naar een stil strandgedeelte. Derge lijke bergingen moeten overgelaten worden aan een bevoegde instan tie, die weet waar men mee bezig is in plaats van aan een stel pubers. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg De verdieping van de Westerschel de is alleen een probleem van Vlaanderen en voor de verdienste van de heer Kris Peeters van de ha ven. Hun probleem is de concurren tiestrijd tussen Zeebrugge en Ant werpen. Daarom wordt nu al 150 jaar lang, het kanaal van Zeebrugge naar Antwerpen niet gegraven en worden er steeds ten koste van on ze Westerschelde onredelijke eisen 1* richting Nederland afgedwongen. Als men meent dat de verdieping door moet gaan dan moet dit de laatste verdieping zijn. Ook zonder ontpoldering zullen de stranden aan de zeekant verdwijnen door de hogere stroomsnelheid en de steeds hogere waterstand. Als Ant werpen eist dat de schepen niet gro ter mogen worden, dan komen de Chinezen met kleinere schepen, zelfs als ze met de fiets zouden moeten komen, komen ze nog graag met hun handel. Nederland heeft absoluut geen belang bij al die gevaarlijk stoffen die over de Westerschelde binnenkomen. De Westerschelde is een natura 2000 gebied en geen transportmogelijk heid voor milieubedervende stof- fen. J. Buijs Prelaatweg 5, Aagtekerke Indomita Galope Cabernet Sauvignon Merlot 2008 Een kruidige en soepele rode wijn. Schitterende geur met veel bessenfruit. Elegante, soepele smaak, zacht en rond, iets gestoofd en vanille. Warme afdronk met veel kruiden en indrukken van fruit. Adviesprijs 5,95 Lezersprijs 4,50 indomita Galope Chardonnay Sauvignon Blanc 2009 Droge witte wijn met een fruitig en romig karakter. Uitbundige geur met veel gekonfijt fruit, rijk en verfijnd. Droge, tintelfrisse smaak met zacht wit fruit en een klein zoetje. Lange, intense romige afdronk. Adviesprijs 5,95 Indomita Galope Cabernet Merlot Rosé 2009 Frisse rosé wijn met nuances van karamel en bessen. Heel fruitige geur en zeer sappig. Frisse, goed gebalanceerd smaak met florale tonen en een kruidige karakter. Lange afdronk gekenmerkt door frisheid. Adviesprijs 5,95 Lezersprijs 4,50 Voor meer informatie of bestellen 4 beste! opwww.pzc.nl/webwinkel Betalen en bezorging Wij bieden u de meest veilige betalingsmogelijkheid. Nadat u de wijn heeft ontvangen, ontvangt u enkele dagen later de rekening per post. U betaalt dus pas als u uw bestelling heeft ontvangen. U heeft deze binnen maximaal zes werkdagen in huis. BON CHILEENSE WIJNEN Hierbij bestel ik (aantal) x dozen (6 flessen) Indomita Galope rood a 4,50 p. fles. (aantal) x dozen (6 flessen) Indomita Galope wit a 4,50 p .fles. (aantal) x dozen (6 flessen) Indomita Galope rosé a 4,50 p. fles. Vanaf vier dozen betaalt u geen verzendkosten. Bij minder dan vier dozen draagt u 5,95 bij. U ontvangt de rekening per post nadat de wijn geleverd is. VOORLETTERS VOORNAAM OM Ov GEBOORTEDATUM Stuur de volledig in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Wijnwinkel, Antwoordnummer 10822,7960 WB Ruinerwold. (een postzegel is niet nodig.) De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. Staande netten Stadscamping Westerschelde 33 Rottende dwergvinvis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13