economie I n Vaste prijs is niet altijd voordeligst Invloed op pensioen bedrijfstak 'Eeuwig' verlengen van abonnement afgelopen Klanten worden weer verleid tot langlopende contracten Website helpt juiste gloeilamp kiezen Korter werken na eerste kind is uit Dubbele renteaftrek mogelijk na verhuur BNC ziet winst groeien Prijsstunts Scapino verleden tijd Schepen te kust en te keur dinsdag 1 september 2009 EINDHOVEN - Energiebedrijven pro beren hun klanten weer te verlei den tot langlopende energiecon tracten, maar shoppen en hoppen levert het meeste voordeel op. De bedrijven doen regelmatig aanbie dingen, en wie na een jaar over stapt van de ene naar de andere energiereus profiteert het meest van dergelijke kortingsregelingen. Volgens Paul van Selms van in kooporganisatie United Consu mers blijft het gokken als je de energieprijs vast wilt zetten voor een lange periode. „Het ligt er maar net aan of je je ta rieven op het goeie moment hebt vastgezet. In januari hebben ener giebedrijven vaste prijscontracten aangeboden, terwijl de vaste tarie ven iets lager waren dan de varia bele prijs. Dat komt zelden voor. De energiebedrijven wisten al dat de gasprijzen nóg lager zouden worden. De gasprijs ijlt zes maan den na op die van olie. Toch wer den toen vaste termijncontracten gesloten onder het mom dat 't niet goedkoper kon. Bovendien zijn de vastrechtkosten (voor de levering van gas en stroom) bij vaste con tracten vaak veel hoger dan bij een variabel contract. De energieprij zen zullen op lange termijn flink stijgen. Maar of dat al volgend jaar of de komende drie jaar het geval zal zijn, is moeilijk te zeggen." Uit berekeningen van United Con sumers over de afgelopen jaren blijkt dat het in de helft van de ge vallen niets uitmaakt of je gas- en elektriciteitsprijzen zou hebben vastgezet of niet. In een kwart van de gevallen was het duurder en in het andere kwart goedkoper. De Consumentenbond adviseert energiecontracten af te sluiten voor hooguit een jaar. „Dan kun je optimaal gebruikmaken van aan- vangskortingen. Alleen als je het handig vindt om voor langere tijd precies te weten wat je kwjjt bent aan energie, is een langer contract handig", aldus een woordvoerster. Prijsvergelijkingssite PrizeWize ad viseert klanten om de gasprijs een jaar vast te zetten en ziet hoppen als de beste mogelijkheid om te be sparen op je energienota. Wie de energieprijzen toch voor drie jaar wil vastzetten, doet dat volgens de vergelijkingssite het best bij Greenchoice. Daar is dat al voorde lig bij een stijging van de gasprijs met nog geen twee procent. DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat ouderen meer invloed moeten krijgen bij bedrijfstakpensioenfondsen- SP, PW, VVD en D66 willen wet telijk regelen dat gepensioneerden recht hebben op een plaats in de besturen van de fondsen. CDA en PvdA zijn daar niet voor. Gepensioneerden hebben al recht op een plaats in het bestuur van pensioenfondsen van ondernemin gen. Voor bedrijfstakfondsen zoals Zorg en Welzijn en het ambtena ren- en lerarenfonds ABP bestaat dat wettelijk recht nog niet. De Ka mer praat morgen over het wets voorstel van WD en D66 om ze dat wel te geven. BRUSSEL Consumenten kunnen vanaf van daag op de Europese website www.e-lumen.eu zien welk soort lampen ze het beste kunnen aan schaffen. Vanaf 1 september mogen winkels in alle EU-landen geen gloeilam pen van 100 watt of feller meer be stellen. Ze mogen ook geen nieuwe voorraden ondoorzichtige gloei lampen meer aanleggen. AMSTERDAM Steeds minder vrouwen gaan kor ter werken na de geboorte van hun eerste kind. Tussen 2006 en 2008 bleef veertig procent van de vrou wen dezelfde tijd doorwerken na de geboorte. In 2000 was dat vol gens het Centraal Bureau voor de Statistiek nog 34 procent. Nog slechts een klein deel, tien procent, van de moeders stopt helemaal met werken. Dat was 13 procent. MAASTRICHT IJMUIDEN - Ruim vierhonderd schepen in de lengte van 5 tot 26 meter lig gen afgemeerd in de Marina Seaport van IJmuiden. De zesentwintigste editie van de Hiswa te Water gaat vandaag open voor het publiek. De jaarlijkse bootshow is te bezoeken tot en met zondag, door de week van 11.00 tot 18.00 uur en in het weekeinde van 10.00 tot 18.00 uur. foto Lex Lieshout/ANP DEN HAAG Mensen die twee huizen hebben en een ervan tijdelijk verhuren, kun nen na de verhuurperiode tijdelijk weer aanspraak maken op hypo theekrenteaftrek. De maatregel gaat op 1 januari in en geldt voor twee jaar, zei staatssecretaris Jan Kees de Jager (Financiën) gisteren. Hij hoopt zo een drempel weg te halen voor het tijdelijk verhuren van lang te koop staande eigen woningen. DEN HAAG De Bank Nederlandse Gemeenten (BNG) heeft in het eerste halfjaar een winst behaald van 114 miljoen euro. In dezelfde periode van vorig jaar bedroeg de winst 73 miljoen euro. Dat maakte BNG gisteren be kend. BNG, kredietverlener aan overheidsinstellingen, zag vooral het renteresultaat verbeteren. Kor te leningen waren gewilder omdat ze goedkoper waren dan lange. DEN HAAG - Consumenten kunnen mogelijk al vanaf 1 januari sneller en makkelijker van 'stilzwijgend verlengde' abonnementen en lid maatschappen af Een meerder heid van de Tweede Kamer steunt een wetsvoorstel van de PvdA dat automatische verlenging van abon nementen verbiedt. Stilzwijgende verlenging van abon nementen, lidmaatschappen en contracten is een bron van erger nis voor veel consumenten, bleek enkele jaren geleden uit een onder zoek van het tv-programma Kassa. Van de ondervraagden zei 54 pro cent zich aan de stilzwijgende ver lenging van abonnementen te erge ren en 40 procent had een abonne ment waar men eigenlijk van af wilde. Wie even niet oplet of te laat is met opzeggen, zit vaak nog een jaar vast aan een tijdschrift, boekenclub of sportschool. Het wetsvoorstel van PvdA-Kamerlid Van Dam maakt daar een eind aan. Abonnementen en contrac ten mogen na het eerste jaar maxi maal drie maanden stilzwijgend worden verlengd. De consument krijgt na dat eerste jaar een opzeg termijn van maximaal een maand. Opzeggen wordt ook makkelijker. Wie zich via internet of telefoon ergens op heeft geabonneerd, moet via dezelfde weg kunnen op zeggen. „Schriftelijk of per aangete kende brief opzeggen, is straks niet meer nodig", zegt Van Dam. „Al blijft schriftelijk opzeggen in veel gevallen verstandig." De Nederlandse uitgevers zijn niet blij met het wetsvoorstel. Dat is volgens hen overbodig Detailhandelconcern Macintosh, eigenaar van onder andere BelCom- pany, Kwantum, Halfords en Scapi no, stopt met grote prijsstunts, om dat deze acties het bedrijf te veel geld kosten. Macintosh is de grootste schoenen aanbieder van België, is met Scapi no de grootste schoenendiscounter van Nederland en met Hoogen- bosch en Manfield de grootste ver koper van duurder schoeisel. Compleet dagarrangement voor slechts 99,99 per persoon. Aantal personen: van 10 tot 100 personen. Gebruik van één van onze moderne vergaderzalen met natuurlijk daglicht. Flip-over, beamer, projectiescherm, schrijfwaren en mintjes. Lunch van de Chef, inclusief koffie, thee, water en (karne)melk. Koffie, thee en mineraalwater gedurende uw vergadering. Kookworkshop en aansluitend diner bij De Kookerij in Noordwijkerhout. Dagprogramma (voorbeeld) 09.00 uur Ontvangst met koffie/thee en assortiment zoetigheden. 10.30 uur Ochtendpauze. 12.30 uur Lunch van de Chef. 13.30 uur Vervolg vergadering. 15.00 uur Middagprogramma. 16.30 uur Kookworkshop bij De Kookerij jn Noordwijkerhout 18.00 uur Diner in De Kookerij. 20.30 uur Einde programma. Kijk op onze vernieuwde website of bel 071-3653000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11