ook nog sport 137 gezeild Tennissters zorgen voor vuurwerk in Middelburg Sharon Coone levert prima prestatie in Hulst Stroosni,.Q„ °r niet te kloppen in Uitslagen Tonny Hoogstrate sterkste in ID-koers Ruime oefenwinst dammers PWG Gian Scheele vooraan in Belgische wedstrijd Regioteam tweeo zaalvoetbaltcemoP door Peter van Kouteren maandag 31 augustus 2009 HANb :ERT Wielrenner Michel Snoo„ won zaterdag in zijn woonplifir Hansweert voor de vijfde keer dii seizoen een koers van Trimbelan- gen Midden-Zeeland. Na een zware koers bleef Stroosnijder uiteinde lijk alleen met Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer over. In de spurt gaf hij Havermans geen schijn van kans. Stroosnijder wiel- rent nog maar sinds. Het voetbal len moest hij vanwege voortduren de blessures opgeven. meulebeke Vijfde plaats voor Brian van Goethem '77'' v'1n Goethem uit Sluiskil is ?ed hif °P de Vi,Tde Plaats geëin" e.en wielerwedstrijd voor Kipren m het Belgische Kalken de BtPe overwinning ging naar Nick vaurens Poelman, top van he- Lijke eindigde in de loop Mande«sement in de Om- nior uit MiddelcSchelde. De ju- zesde plaats. De oandigde de in deze wedstrijd na-pning vin de Jonghe. Be) Re_ breskens - De deelnemers komen uir Duitsland, België, Frankrijk en Nederland, maar op de dansvloer spreken ze op muziek van Olivia Newton John allemaal dezelfde taal. Sores over schade tijdens het Breskens Sailing Weekend worden tijdelijk verdrongen, discussies over beslissingen van de jury verge ten. Wie de eerste schermutselingen van de driedaagse heeft doorstaan moet zeebenen hebben, zo staat vast. Windkracht zeven heeft er vrijdag toe geleid dat er niet naar buiten is gegaan, zoals dat in zeil- termen heet. Een tegenvaller voor de sporters, die begrip tonen voor die beslissing. „Dat zou onverant woord geweest zijn met de scheep vaart hier", zegt stuurman Wouter de Vries Lentsch van de Joy de Vivre van Laura Vroon uit Bres kens. De Rotterdammer spreekt van een goed georganiseerd evene ment, waar ook bekende zeilers zo als Roy Heiner (Volvo Ocean Ra ce) en Sander Vos (oud-winnaar van de North Sea Regatta) aan het vertrek kwamen. „Ik kwam hier al als klein jongetje en heb het elk jaar beter zien wor den. Dit is het mooiste water om te zeilen. Als er weinig wind staat, ga je naar buiten. Als er veel wind staat, varen we rond de plaat op de Westerschelde. Iedereen heeft vrijdag en zaterdag gevaren. Dat is uniek bij windkracht zeven. Voor de kust van Scheveningen kan dat bijvoorbeeld niet." Roy van Aller, voorzitter van het evenement en al sinds 1981 wed strijdleider, roemt de samenwer king met de scheepvaartdienst. „We mochten vandaag door het ankergebied", vertelt hij als hij de CR klasse A: 1 Roan Claeys, 2 Ot to Peltzer, 3 Philippe Melis. CR klasse B: 1 Wim Driessens, 2 Reinhard Longeville. Laser SB 3: 1 Franz Hawer, 2 Laser SB3, 3 Alex Schoenmakers. IRC-klasse 1: 1 Cees Kaan, 2 Piet HULST - Sharon Coone boekte een prima prestatie door het Luctor Belting jeugdtennistoernooi te Hulst op haar naam te schrijven. De speelster van het Steense Smash won in de beoogde finale met 6-3 7-6 van favoriete Noa Vis ser van de Didamse tennisschool DTS. In de zenuwslopende tie break werd het 7-5. In de halve finale was Sharon Coone met twee keer 6-2 te sterk gebleken voor de Belgische Daph ne de Clerck, terwijl Noa Visser met 6-4 6-2 de weg naar de eind strijd versperde voor Anna Meer man uit Lamswaarde. De vaste Gijs Donze klopte in de balans van de eerste twee dagen opmaakt. „Alle zeilers zijn stik te vreden, want voor hetzelfde geld hadden ze een hele dag koffie moe ten drinken." De weersomstandigheden hebben tot een harde wedstrijd geleid, waarin velen schade hebben opge lopen en het kaf van het koren is gescheiden. De meeste averij is niet te verhalen op een verzeke ring, maar is 'part of the game'. Ge broken masten, gescheurde zeilen en stuurproblemen hebben van de bemanning bijzondere inspannin gen gevraagd. „De stuurman zet manoeuvres in", weet Wouter de Vries Lentsch. „Maar je moet het met zijn allen doen. Eén klein fout je kan tot een hoop schade lei den." De Joy de Vivre behoort tot een vloot boten die in aanschafwaarde variëren van dertigduizend tot een half miljoen euro. Wim de Groot uit Rotterdam, tot drie jaar gele den woonachtig in Sluiskil, is als eigenaar van een particulier bevei ligingsbedrijf ingehuurd erop toe te zien dat er niets onrechtmatigs gebeurt. Hij tekent voor het vierde opeenvolgende jaar ook 's nachts voor de bewaking. „Ik heb een schappelijke prijs gerekend en ons Zeeuwen bin zuunig hè", lacht hij. „Ik vind het relaxed om hier terug te komen." Die term nemen de medewerkers van het secretariaat en de reken- ploeg pas zondagavond in de mond. Van 's morgens zeven uur tot 's nachts is onder meer voor koffie, lunchpakketten, weerberich ten en start-en fmishlijsten ge zorgd. „En ze komen hier allemaal om een smoelentrekker", wordt op een bokaal met zure snoepjes gewezen. „Die kennen ze in Hol land niet." Vroon, 3 Francois Goubau. IRC-klasse 2: 1 Carl Sabbe, 2 Erik van Vuuren, 3 John van de Starre. IRC-klasse 3:1 Frans Maas, 2 Fa- bien Talpaert, 3 Laura Vroon. First 31.7:1 Wim Hermans, 2 Fa- bien Talpaert, 3 Christiaan Pottiez. finale bij de 14-jarige jongens in een Hulsters onderonsje Yannick Ivens, die verrassend de als twee de geplaatste Ruben Konings uit de achterhoek had uitgeschakeld. Didammer Max Berkelmans werd zowel bij de 16- als 18-jarige num mer 1. In de poule bij de oudste meisjes won Jill Jansen achtereen volgens van Noortje de Bakker, Kelly Stevens en (in drie sets) van Pallas Koers (net als Jansen van DTS). De overige winnaars waren: Daph ne de Clerck (meisjes 12), Ruben Konings (jongens 12), Lisa van der Maas (meisjes 10), Jeroen van Pelt (jongens 10). NIEUWLAND Tonny Hoogstrate is winnaar ge worden van de wielerwedstrijd voor ID-renners in Nieuwland. De coureur uit Terneuzen maakte ge bruik van de rivaliteit tussen Ne derlands kampioen Joannathan Duinkerke (Goes) en Davy Mer- tens (Etten-Leur). Die letten tij dens de wedstrijd meer op elkaar dan op de overige renners. Daar van maakte Hoogstrate dankbaar gebruik. Hij was pas enkele uren te ruggekeerd van vakantie uit Kreta. 's-GRAVENPOLDER De dammers van PWG 's-Graven- polder speelden een oefenduel met Constant Charlois. Omdat de hoofdklasser geen volledig team op de been kon brengen werd met zeventallen gespeeld. PWG won met 11-3. Ruud Klooster man, Daaf Kasse, Johnny de Leeuw en Arie van de Weteringh wonnen. Henk Gunter, Aart Walraven en aanwinst Pavel Iljin speelden ge lijk. door Sven Bakker MIDDELBURG - Het contrast kon gis teren op het Thermphos nationaal ranglijsttoernooi niet veel groter zijn. De vrouwenfinale was er een tje van nationaal topniveau, ter wijl de eindstrijd bij de mannen iets later op de middag een bloede loze aangelegenheid was. Esther Vermeulen won het vier- sterrentoernooi bij de vrouwen met 6-2 1-6 6-3 van Lisanne van Riet en Mark de Jong versloeg in de mannenfinale (drie sterren) de Zeeuwse hoop Frank Clausing met 6-4 6-2. Vermeulen bezegelde een super- week met de dikverdiende zege van het grootste tennistoernooi in Zeeland. De 24-jarige Vermeulen uit Smilde gaf samen met haar zes jaar jongere opponente Lisanne van Riet (Vessem) een tennisshow van jewelste. Zij lieten het publiek smullen van slagenwisselingen die alleen in de nationale top voorko men. De ene diepe slag vanaf de baseline werd waar mogelijk opge volgd door een nog diepere bal pre cies in de hoek.van de baan. Ver meulen was als 31e van Nederland als outsider aan het toernooi be gonnen, maar nadat zij zaterdag topfavoriete Olga Kalyuzhnaya uit schakelde meteen ook kandidaat voor de eindzege. Lisanne van Riet is de nummer 18 van Neder land en zal net als Vermeulen stij gen op de ranglijst. Met de fraaie finale tussen beide nationale toppers bij de vrouwen lag de lat hoog voor de mannen om het in hun wedstrijd nog beter te doen. Daar slaagden Mark de Jong en Frank Clausing geen mo ment in. Bij vlagen werd er geap plaudisseerd voor een mooi punt, maar dat was slechts sporadisch. De trend van het buitengewoon saai verlopen mannentoernooi werd in de finale doorgezet. Even was er nog de hoop dat Wemeldin- BEERVELDE Motorcrosser Gian Scheele uit Zaamslag liet gisteren een prima in druk achter tijdens een wedstrijd in Beervelde. In de eerste manche reed hij in de categorie junioren MX2 naar derde plaats. In de twee de manche deed hij het nog beter met een tweede plaats. De zege ging naar Kevin Spruit uit Meliskerke. Hij won op indrukwek kende wijze zowel de eerste als de tweede manche. ger Clausing voor Zeeuws succes zou gaan zorgen, maar de 3-1-voor- sprong die hij in de eerste set nam werd al gauw teniet gedaan door de als tweede geplaatste De Jong. Het was sowieso geen verrassing dat de 22-jarige Rotterdammer na een trage start goed terugkwam in de wedstrijd, want hij werd door insiders van tevoren al getipt als dé favoriet voor de eindzege. Hij is de nummer 16 van Nederland en bewees dat door simpelweg een tempo hoger te spelen dan de 26-jarige Clausing (33e op de rang lijst) en de wedstrijd in twee sets (6-4 6-2) naar zich toe te trekken. „Mark is om te beginnen al een stuk fitter dan ik", zei verliezend fi nalist Clausing na afloop met een biertje in zijn hand. „Bovendien stond ik in de finale constant on der druk en daar kon ik maar MIDDELBURG De Ladderspecialist heeft de derde editie van het zaalvoetbaltoernooi om om de Eddy Goormachtig Schaal gewonnen. Het Bevelandse team moest in sporthal de Voorborch in Middel burg tot de laatste wedstrijd wach ten om zeker te zijn van de eindze ge. Omdat het Regioteam Futsal Zeeuws-Vlaanderen gelijkspeelde tegen Hebu Sport ging de zege naar De Ladderspecialist. moeilijk onderuit komen." Hoewel het nationaal ranglijsttoer nooi op tennisvlak ietwat tegen viel, was de sfeer, organisatie en de hele entourage rond het toer nooi tot in de puntjes geregeld. Dat gaf ook Clausing aan in zijn speech tijdens de prijsuitreiking: „Ik speel al tien jaar ranglijsttoer- nooien, maar zo goed als dit toer nooi heb ik het nog nooit meege maakt. Als het zo doorgaat staat hier binnen de kortste keren een WTA-toernooi met de drie Zeeuw se meiden", doelde Clausing op Angelique van der Meet, Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde, die alle drie ontbraken in Middel burg. Bovendien had hij nog een wens: „En ik zou ook nog graag een paar mooie vrouwen als Shara- pova en Ivanovic hier willen zien spelen." Frank Clausing uit Wemeldinge ging in twee sets onderuit in de finale van het NRT in Middelburg. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75