Zeeland PZCU Streep door 'Polenhotel' in Terneuzen SSKÏE Cafébaas krijgt klappen je bol op een knol Buitenbrandjes woeden weer in wijken van Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 22 en 23 Gemeente wil geen clustering van arbeidsmigranten en zelf eerst onderzoek doen naar hun aantal Ieder dorpsfeest heeft eigen publiek en karakteristieke sfeer Maandag 31 augustus 2009 Kijker mag voor recensent spelen in TV Lab Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ijzendijke - Benodigd heden voor een vijf verdiepingen tellende pyramide met trek paarden: vier paarden, vier ruiters, drie ster ke mannen, drie soe pele dames met een goed evenwichtsge voel, zelfbedachte py- ramidezadels en een ingewikkelde metalen stellage. En Voila. Louis van de Vijver en zijn team slaagden er in de toeschouwers op het oogstfeest in 1J- zendijke versteld te doen staan. Deze dra vende pyramide met vier trekpaarden maak te indruk als geweldig staaltje van_ rij- en evenwichtskunst. De opmerkelijke pres tatie was de afsluiting van een succesvol oogstfeest van de fa milie Buijsse aan de Zachariasweg in IJzen- dijke. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer terneuzen - De gemeente Terneu zen werkt niet mee aan de vesti ging van een agrohotel, waar ar beidsmigranten logeren, aan de rand van de stad. Een adviesbureau diende onlangs bij de gemeente een aanvraag in voor een agrohotel, in de volks mond 'Polenhotel' genoemd. Het agrohotel zou moeten verrijzen aan de Guido Gezellelaan, het per ceel waar nu de leegstaande opstal len van Agri Land staan. Het bu reau becijferde dat Terneuzen op vang moet regelen voor arbeidsmi granten, wil de gemeente niet in de problemen komen. Volgens de Terneuzense wethou der Adhemar van Waes zal het zo'n vaart vast niet lopen. „Wij hebben de definitieve cijfers nog niet, maar als het zover is, dan zul len we ze nog eens narekenen. In november gaat er bij Westdorpe veertig hectare glastuinbouw in productie en ik wil van de kassen- houders weten waar hun werkne mers vandaan komen en hoe ze hun huisvesting geregeld hebben. Als blijkt dat er inderdaad veel ar beidsmigranten deze kant op ko men, dan moeten we een oplos sing vinden. Het kan ook best mee vallen. Sinds de recessie zijn veel, met name Poolse, arbeiders terug naar huis vertrokken." Is extra huisvesting nodig, dan nog wil het college de buitenlandse ar beidskrachten niet op het terrein van Agri Land hebben. En liefst ook niet allemaal bij elkaar op een kluitje. „We hebben het dan over zo'n ïso mensen bij elkaar. Als we buitenlandse arbeidskrachten wil len huisvesten, dan zullen we dat samen met de woningbouwvereni ging bekijken", zegt wethouder Co van Schaik. De arbeidsmigranten die in de ge meente Terneuzen werken, heb ben nu tijdelijke huisvesting in de bestaande hotels, zoals het City Hotel. Van Schaik: „En dat geeft soms overlast. Er zijn bijvoorbeeld parkeerproblemen en ook wordt er wel eens geklaagd over feestjes die op de balkons worden gege ven. Daarom willen we liever geen clustering." Eerder zocht uitzendbureau Groen- flex in Zeeland naar woonruimte voor arbeidsmigranten. terneuzen - De brandweer van Terneuzen kon zaterdag weer uit rukken voor steeds terugkerende buitenbrandjes. Aan de Terneuzen se Merwedelaan was het deze keer een holle boom die aan de binnen kant was aangestoken. In een tijds bestek van twee weken ging in de wijk een coniferenhaag in vlam men op en woedde een brandje in een plantsoentje struiken. Zater dagavond was er brand bij een sloophandel aan de Oudelandse- weg. De brandweer moest uitruk ken om bouwmaterialen te blus sen. Ook hier was het al veel vaker raak. Binnen anderhalf jaar woed de op het terrein al drie keer eer der brand en ging de fik in bouw materialen. De politie bekijkt of de brandjes in de wijk Zeldenrust verband houden met elkaar en doet ook onderzoek naar de bran den aan de Oudelandseweg. hulst - De politie heeft zaterdag skim-apparatuur ontdekt bij de gel dautomaat van de Fortis bank aan de Grote Markt in Hulst. Om 8.15 uur kreeg de politie een melding dat twee mannen zich ver dacht ophielden bij de bank. Bij aankomst waren zij verdwenen. Het skimapparaat bleek deskundig aangebracht op de pinautomaat. Het apparaat is in beslaggenomen. Getuigen wordt gevraagd zich te melden via 0900-8844. hulst - Twee cafégangers (een 44-jarige man uit Stekene en een 34-jarige man uit de gemeente Hulst) zijn zaterdagavond in Hulst aangehouden omdat zij de uitba ter van een café aan de Grote Markt hebben mishandeld. De cafébaas weigerde twee gasten nog verder alcohol te schenken, omdat ze zich vervelend gedroe gen. Een van hen sprong over de bar, maar kon door de cafébaas en een omstander tot rust worden ge maand waarna de man het café leek te zullen verlaten. Hij kwam echter terug met een andere klant en samen sloegen ze de cafébaas. Dezelfde omstander, de cafébaas en een personeelslid konden het tweetal overmeesteren en in be dwang houden tot de politie ter plaatse was. Bij hun aanhouding wegens open bare geweldpleging, verzetten de twee zich hevig. Zij zitten vast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67