PZC Onderzoek naar kwaliteit van hulp Brand in zorgboerderij Cefn §e mogelijk aangestoken v 9 Wasbeurt SCHOUWEN-DUiVELAND 14 en 15 13 22 en 23 Raadslid Van den Berg neemt initiatief tot controle op de uitvoering van de WMO Mooie wolkenluchten en prachtige vergezichten almanak Tip? redactie@pzc.nl 0 waterproject Omloop jubüeert met zon, onweer en stormachtige wind Kijker mag voor recensent spelen in TV Lab Maandag 31 augustus 2009 Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl door Melita ianting BRUINISSE - Onderzoeken of men sen die hulp krijgen van thuiszorg inderdaad de zorg krijgen die ze nodig hebben. Dat is de gedachte achter een initiatief van raadslid Wout van den Berg (WD) van de gemeente-Schouwen Duiveland. Hij wil ook weten of de mensen wel tevreden zijn over de hulp zo als die nu gegeven wordt. Om dat te onderzoeken, wil hij op januari 2010 een pilotproject star ten. Gedurende een jaar worden steeksproefsgewijs dertig mensen bezocht die hulp krijgen vanuit de WMO, de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. „Het idee is ontstaan toen we als gemeenteraad spraken over de ver antwoording van de besteding van het WMO-geld", zegt Van den Berg. „De gemeente voert deze taak uit. De zorg wordt uitbesteed, maar daarna gebeurt er niets. De gemeente vergewist zich er niet van of de zorg daadwerkelijk goed verleend wordt." Dan gaat het niet alleen om de hulp die mensen thuis krijgen maar ook om de ma nier waarop de hulpvraag is behan deld. Door controle op de uitvoering van de zorg zou de kwaliteit kun nen verbeteren, denkt Van den Berg. Hij mist die controle en denkt dat het goed is dat mensen af en toe iemand over de vloer krij gen. „Niet vanuit het negatieve, maar om te kijken of iemand tevre den is. Vroeger gingen de mensen van de gemeente ook op bezoek. Niet om te kijken of ze misschien een breedbeeld-tv hadden of een mooie BMW, maar om te kijken hoe de situatie is." Van den Berg ziet voor zijn initia tief ook aanknopingspunten met het idee dat wethouder Gilles Hou tekamer onlangs lanceerde. De wethouder wil zich inzetten om de vereenzaming onder ouderen tegen te gaan en geld vrij te maken om ouderen af en toe te bezoeken zodat er een oogje in het zeil wordt gehouden. Volgens Van den Berg kan dat pri ma gecombineerd worden met zijn voorstel om af en toe bij de WMO-cliënten langs te gaan. Het voorstel van Van den Berg wordt op donderdag 10 september besproken in de raadscommissie samenleving en bestuur. BURGHSLUIS - Strandweer was het niet en daarom trokken veel toeristen er zaterdag op uit om de omgeving te verkennen. Zoals hier, op de Plompe Toren in Burghsluis. Vanaf de to ren is het uitzicht over Schouwen en de Oos- terschelde prachtig. Op de voorgrond zijn de inlagen te zien, natuurgebieden waar veel vo gels neerstrijken en waar de zeekraal groeit. De toren is het enig overgebleven restant van het verdronken dorp Koudekerke. In de toren is een permanente expositie ingericht. foto Ronald den Dekker OUWERKERK - De brand die vrijdag avond kort woedde in een schuur bij zorgboerderij De Stelle in Ou- werkerk is zeer waarschijnlijk aan gestoken. Dat zegt zowel de politie als de brandweer. De politie heeft de zaak nog in on derzoek en het is nog niet hele maal duidelijk wat er precies is ge beurd. Bekend is wel dat vlak voordat de brand werd ontdekt een auto met gedoofde lichten wegreed van de Stelweg. De brand is ontstaan in een losse stal, bij strobalen. In de stal waren geen dieren aanwezig. In eerste in stantie werd groot alarm geslagen en bestond het vermoeden dat blikseminslag de oorzaak was. Dat bleek niet het geval, het dak was nog volledig in tact. De brandweer kon het vuur snel blussen en de schade is uiteindelijk gering. De hulporganisatie Water voor Afrika uit Middelburg krijgt geen subsidie van de gemeente Schou- wen-Duiveland. De stichting had geld gevraagd voor een project in Mali. Daar wordt een landbouw centrum gebouwd om de lokale bevolking op te leiden tot land- bouwadviseur. De gemeente wijst het subsidiever zoek af omdat het project geen re latie heeft het Schouwen-Duive- land of haar inwoners. Het windjack van een Vlissingse moest dringend worden gewassen. In de machine. Een extra hoeveelheid wasmiddel stond garant voor een be vredigend resultaat. Na enige tijd sloeg de wasmachine af en was niet meer aan de praat te krijgen, hoewel het volledige pro gramma nog niet was afgewerkt. Geen noodde zon scheen en het waaide flink, zodat de jas snel droog de. Dat kwam mooi uit, want even later betrok de lucht en begon het te regenen. De Vlissingse trok haar jack aan en begaf zich naar buiten. Het duurde niet lang, of haar jasje was doorweekt en overal borrelde schuim op. Eerst dacht ze dat het dons door de naden naar buiten drong, maar hoe meer ze over haar mouwen wreef om dat weg te werken, des te meer bubbels kwamen tevoorschijn. Waspoeder dat was achtergebleven en dankzij de regen tot leven kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57