sport i 37 Boot zet concurrentie op ronde achterstand onverslaanbaar in de sprint Driebanders Verbrugge Onzorgvuldig Tjoba wint eigen toernooi zijn dicht bij een punt Ruime oefenwinst dammers PWC Tweemaal goud voor atleet Van Bemden Ladderspecialist wint zaalvoetbaltoernooi Duinkerke let te veel op de verkeerde MOTORCROSS Circuit Wemeldinge ligt er goed bij Zesde plaats voor Nick van der Lijke Lindenbergh verliest in de halve finales Bijzondere 0-0 bij oefenduel Tovaal Tijdrit voor jeugd maandag 31 augustus 2009 'S-GRAVENPOLDER De dammers van PWG 's-Graven- polder speelden een oefenduel met Constant Charlois. Omdat de hoofdklasser geen volledig team op de been kon brengen werd met zeventallen gespeeld. PWG won met 11-3. Ruud Kloosterman, Daaf Kasse, Jo hnny de Leeuw en Arie van de We- teringh wonnen. Henk Gunter, Aart Walraven en aanwinst Pavel II- jin speelden gelijk. PAPENDRECHT Edwin van Bemden was succesvol in Papendrecht. De Zierikzeese at leet van het Goese AV'56 greep in Zuid-Holland goud op^ de kleine meerkamp en de 300 meter hor den. Eerstgenoemde prestatie gaf hij extra glans met twee persoonlijke records. Op de 300 meter horden klokte Van Bemden een tijd van 41.82, goed voor plaats twee op de Zeeuwse ranglijst allertijden. MIDDELBURG De Ladderspecialist heeft de derde editie van het zaalvoetbaltoernooi om om de Eddy Goormachtig Schaal gewonnen. Het Bevelandse team moest in sporthal de Voorborch in Middel burg tot de laatste wedstrijd wach ten om zeker te zijn van de eindze ge. Omdat het Regioteam Futsal Zeeuws-Vlaanderen gelijkspeelde tegen Hebu Sport ging de zege naar De Ladderspecialist. NIEUWLAND Tonny Hoogstrate is winnaar ge worden van de wielerwedstrijd voor ID-renners in Nieuwland. De coureur uit Terneuzen maakte gebruik van de rivaliteit tussen Ne derlands kampioen Joannathan Duinkerke (Goes) en Davy Mer- tens (Etten-Leur). Die letten tij dens de wedstrijd meer op elkaar dan op de overige renners. Daar van maakte Hoogstrate dankbaar gebruik. door Herman Heuvink wemeldinge - Motorcrosser Mark Boot uit Burgh-Haamstede was veel te sterk voor de rest tijdens de laatste clubwedstrijd van dit sei zoen van Motorclub De Sproeier in Wemeldinge. In de samenge voegde klasse MX t, 2 en 3 slaagde hij erin in de eerste manche ieder een een ronde achterstand te be zorgen. In de tweede manche bleef dit alleen Freek Filius uit Vla- ke bespaard. Erg groot was het aantal inschrij vingen niet. Toch kunnen de thuisblijvers spreken van een ge miste kans. De buien van de avond en nacht ervoor hadden het circuit aan de Oude Polder weg bijzonder goed gedaan. Er lag een perfecte baan, die zelfs aan het eind van de dag alweer wat stofwolken op deed waaien. Niet in alle klassen was het aan de kop even spannend. De 85 cc klei ne en grote wielen was de uit zondering. In beide manches had een trio zich al vrij snel afgezon derd. In de eerste manche bleef het spannend tot aan de zwart wit geblokte finishvlag. Mike Slings uit Wouwse Plantage won, voor Elmar Willems uit Zuiddor- pe en Mike Beekers uit Et- ten-Leur. In de tweede manche pakte Slings opnieuw de leiding voor Beekers en Willems. In de derde ronde nam de dertienjarige Yamaha-rijder uit Zeeuws-Vlaan- deren de leiding over en die hield hij ook vast. De beide Brabantse coureurs kwa men in een onderling duel ten MEULEBEKE Wielrenner Nick van der Lijke uit Middelburg is zaterdag zesde ge worden in de Omloop Mandel-Ieie- Schelde. De zege in deze junioren- koers ging naar de Belg Kevin de Jonghe. Brian van Goethem (Sluiskil) werd zaterdag vijfde bij een wielerwed strijd in het Belgische Kalken Keil- le. Hier ging de overwinning naar de Belg Laurens Poelman. EINDHOVEN Bij het nationaal ranglijsttoernooi op het Eindhovense tennispark Thes heeft René Lindenbergh de halve finales gehaald. De Goesenaar won drie rondes op rij, alvorens hij in de strijd om het bereiken van de finale kansloos ver loor van de latere winnaar Bart Beks. Hij ging in twee sets onder uit en pakte slechts één game: 1-6 0-6. Het toernooi in Eindhoven was met twee sterren gedoteerd. door Roeland van Vliet 's-heer hendrikskinderen - De korfballers van Tjoba hebben zater dag hun eigen toernooi gewon nen. De twee ploegen van trainer Chris van Put speelden niet groots - de Belg was nauwelijks over het spelniveau te spreken - maar hiel den Avanti, Albatros en PSV wel achter zich. Tjoba speelde al twee oefentoer- nooien in België. Zaterdag trof de Bevelandse eersteklasser voor het eerst Nederlandse teams in de aan loop naar de competitie, die op 5 september begint. „In het begin van onze voorbereiding zag ik nog vooruitgang", zei Van Put. „Maar als ik ons nu zie, begin ik me een beetje zorgen te maken." De oefenmeester, begonnen aan zijn tweede jaar, zag dat zijn spe lers niet alert genoeg waren. Ze vulden te laat hun functies in en waren allerminst sterk in de pas sing. „Dat heeft allemaal met de concentratie te maken", stelde de trainer. Desondanks won Tjoba 1 twee van de drie duels: Albatros werd met 7-5 verslagen, PSV kreeg een 11-7-nederlaag te verwerken. Tus sendoor was er een 6-6-gelijkspel tegen Avanti. Tjoba 2 won één keer, speelde één keer gelijk en in casseerde één keer een verliespar- tij. De resultaten van beide Beveland se teams waren goed genoeg voor de toernooizege. Avanti (Pijn- acker) werd tweede, voor Albatros (Zwijndrecht) en PSV (Eindho ven). val. Beekers kon zijn weg nog ver volgen en werd vijfde. Voor Slings was het echter voorbij. Zijn ma chientje had te veel schade. Björn Oyeel uit Oost-Souburg profiteer de daar optimaal van en werd tweede voor een sterk rijdende Jo- chem van den Dorpel uit Kapelle. Bij de mini's moest layden Hoek uit Oost-Souburg - hij eindigde ge lijk in punten - door een slechtere tweede manche de dagzege aan Roy Hartemink laten. Bij de 65 cc stond er geen maat op het rijden van Nancy van de Ven. Beide manches wist de Vlissingse probleemloos te winnen. Bij de ve teranen was er weer een dubbele manche-overwinning voor plaats genoot Mykel van de Goor. Thuis- rijder Frank Rottier was de sterk ste in de clubklasse. Tjoba-korfballer Marcel de Dreu (rechts) speelt de bal in de wedstrijd tegen Albatros. foto Izaak Verkeste uden - Op het Hans Verstegen- toernooi in Uden liep de sportivi teit van de spelers van Oemoeme- noe meer in het oog dan de resul taten. De Middelburgers behaal den op het internationale toer nooi de sportiviteitsprijs, maar ver loren in de strijd om de vijfde plaats met 15-7 van het Belgische Visé. In de poule hadden de Walchena- ren ook al verloren van Visé en ook USRS was een week voor het begin van de competitie met 9-5 te sterk. Het Goese Tovaal speelde in België een oefenduel tegen Rebels Eeklo. In een gelijkopgaand duel waren er kansen over en weer, maar tries leverde dit niet op. Na een ernstig lijkende kwetsuur van Arnoud Wouters werd de tweede helft niet volledig uitge speeld en kwam de bij rugby onge bruikelijke o-o-eindstand op het bord. win ilium—imii 11 vermans hebben inmiddels al ver schillende malen ervaren dat er in een spurt niet te spotten valt met Stroosnijder. Ook in Hansweert bediende hij zich van zijn sterke eindschot. Opnieuw moest zijn enig overgebleven opponent, Ruud Havermans, zich gewonnen geven. t Die spurt kwam er na een aan trekkelijke wedstrijd op de lastige omloop (veel wind en de iedere ronde terugkerende beklimming van de Westerscheldedijk), waar op al vroeg een kopgroep ont stond met onder meer Stroo snijder, Havermans, Francois Fran se, Richard Slabbekoorn en Mi chel Rommers. Het verschil liep nimmer verder op dan een halve minuut, maar toch kon het peloton de aanval lers niet terug halen. Met nog zes kilometer te rijden gingen Ha vermans en Stroosnijder er van door en ze mochten ondanks een tegenreactie om de bloemen spur ten. Stroosnijder won eerder dit sei zoen al in 's-Heer Arendskerke, Nieuwerkerk, Kortgene en Huij- bergen. Bij de amateurs B boekte Guus de Graauw uit Wouwse Plantage een overwinning. Jack van der Horst uit Oost-Soubrug klopte Wim Ar ras bij de amateurs 40+. En in de S/P-klasse spurtte Arjan Klaasse, een coureur uit Schore, naar de overwinning. De trainingen op tijdrijden bij de jeugd van wielervereniging Theo Middelkamp beginnen vruchten af te werpen. Denise Gunst en Ivar Moeleker, beiden uit Yerseke, wer den zaterdag in Nieuwdorp gehul digd als districtskampioen. In de oudste categorie, waarin Moeleker won, bestond het ere podium compleet uit Middel kamprenners. Davy Gunst (Yerse ke) en Frank Vermue (Oudelande) werden respectievelijk tweede en derde. door Joop van den Oudenhoven ZUNDERT - De debutanten in de eredivisie driebanden moesten een zure nederlaag slikken tegen Snellen Recycling, de nummer vijf van vorig seizoen: 5-3. Voor de pauze verloor Erik Vijver berg van een flitsend begonnen maar steeds stroever draaiende Jan Arnouts. Even leek het erop dat de Tukker die Kees Wittens verving, terug In de wedstrijd zou komen. Arnouts leidde halverwege met 25-14 uit twaalf beurten, maar blokkeerde daarna. Vijverberg kwam langzaam maar zeker op stoom. Tot hij binnen gezichts afstand was en weer verkrampte. Ronny Daniëls deed het op de an dere tafel heel wat beter en hield Harrie van der Ven: 2-2. Na de pauze nam Martin Spoor- mans het initiatief tegen Roland Forthomme. Hij pakte een voor sprong van tien punten. Dat liet de beer uit Luik niet op zich zitten en met wat kleine series werd de achterstand omgezet in een beslis sende voorsprong: 50-46. Op de andere tafel maakte Glenn Hofman een achterstand van zes tien punten goed op Peter Ceule- mans. Vanaf dat moment ont stond een bloedstollend duel dat onbeslist eindigde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55