361 sport Stroosnijder blijft Eindzege Twee tennisfïnales, twee gezichten Ruisaard en Struijk Karin Adriaanse ruikt aan het grote WK-werk maandag 31 augustus 2009 Frank Clausing verliest de finale van het nationaal ranglijst in Middelburg. foto Ruben Oree! KRABBENDIJKE - Bij het Franje Onions Krabbendijke Open heb ben Boudewijn Ruisaard en René Struijk het mannendubbelspel in de vijfde categorie gewonnen. Zij waren gisteren in de beslissende wedstrijd de sterk voor Jeroen Man ten en Harro Minderhoud: 6-1 6-2. Eerder waren de twee op tennisver eniging De Klappers ook al de baas over Jacko de Keijzer en Yaron Krombeen (6-2 6-3). In de 4-categorie grepen Jeroen Bakx en Rikkert van der Wel naast de titel. Zij wonnen gisteren welis waar met 6-0 7-5 van Ruisaard en Struijk, die in twee onderdelen meededen, maar eindigden niet als eerste in de poule. Jens de Koster en Richard de Witte waren eerder al met 6-3 7-6 te sterk voor Bakx en Van der Wel en wonnen boven dien met 7-6 6-3 van Ruisaard en Struijk. In 's-Heer Arendskerke wonnen Diana van de Dries en Tim Kleppe het gemengddubbel 5 bij het Zwaar Transport Zeelandtoernooi. Op tennisclub De Schaepskooi ver- sloegen zij het koppel Stephanie van Sabben/Patrick Nieuwenhuyze met 7-6 6-2. Ad Adriaanse en Frank Verwei trokken het mannendubbelspel 6 naar zich toe. In de finale ver sloegen ze André Tange en Erik Versluis met 6-0 7-5. Bij de vrou wen in de 6-categorie pakten Addy Dekker en Nora van de Zande de ti tel. In de finale klopten zij Willie van den Dries en Marietje Rijk met 6-2 6-l Bij het Clysan Open dubbeltoer- nooi in Sint Philipsland werden Edwin Braat en Frank den Engels man verslagen in de 3-categorie van het dubbelspel. De nummers één geplaatst verloren op tennisver eniging De Ruucstoppelen in drie sets van Jeroen Helmons en Mats Vermeulen: 6-3 4-61-6. Vermeulen won samen met Judith Oerlemans ook het gemengddub bel 4. Het vrouwendubbel 4 kwam op naam van Kim de Bruijn en Si- grit Walker. Linda Verbraak en Eel- co Kouwenberg waren in de finale van het gemengddubbel 5 niet op gewassen tegen Nelly Breker en Bob van Leeuwen. Zij wonnen met 6-2 7-6. LIEROP - In Lierop werd de finale verreden van het wereldkampioen schap motorcross bij de vrouwen. Karin Adriaanse-Goetheer uit Le- wedorp en Danielle van Kempen uit Oost-Souburg mochten op het laatste moment meedoen aan de ze wedstrijd en grepen die moge lijkheid met beide handen aan. De tijdtraining en de eerste man che werden op zaterdag afgewerkt, terwijl de tweede manche voor gis terenmorgen op het programma stond. Het lukte beiden niet om bij de beste twintig te finishen, waardoor WK-punten buiten be reik bleef. De twee crossers waren echter blij dat zij even aan het gro te werk hadden mogen ruiken dit seizoen. door Sven Bakker MIDDELBURG - Het contrast kon gis teren bij het Thermphos nationaal ranglijsttoernooi niet veel duidelij ker zijn. De vrouwenfinale was er eentje van nationaal topniveau, ter wijl de eindstrijd bij de mannen een bloedeloze aangelegenheid was. Esther Vermeulen won het viersterrentoernooi bij de vrou wen met 6-2 1-6 6-3 van Lisanne van Riet en Mark de Jong versloeg in de mannenfinale (drie sterren) de Zeeuwse hoop Frank Clausing met 6-4 6-2. Vermeulen boekte een dikver diende eindzege op het grootste tennistoernooi in Zeeland. De 24-jarige tennisster uit Smilde (vlakbij Assen) gaf samen met haar zes jaar jongere opponente Van Riet (Vessem) een tennis- show van jewelste. Zij lieten het publiek smullen van slagenwisse lingen die alleen in de nationale top voorkomen. De ene diepe slag vanaf de baseline werd waar moge lijk opgevolgd door een nog diep ere bal precies in de hoek van de baan. Vermeulen was als 31e van Nederland als outsider aan het toernooi begonnen, maar was de grootste kanshebster op de titel na dat zij zaterdag topfavoriete Olga Kalyuzhnaya uitschakelde. Van Riet is de nummer 18 van Neder land en zal net als Vermeulen stij gen op de ranglijst. Met de kwalitatief sterke fmale tus sen beide nationale toppers bij de vrouwen werd de lat hoog gelegd voor de mannen om de wedstrijd qua aantrekkelijkheid te overtref fen. Daar slaagden Mark de Jong en Frank Clausing echter geen mo ment in. Mooi punten waren zeld zaam. De trend van het buitengewoon saai verlopen mannentoernooi werd dus in de finale doorgezet. Even was er nog de hoop dat We- meldinger Clausing voor Zeeuws succes zou gaan zorgen, maar de 3-1-voorsprong die hij in de eerste set nam, werd al gauw tenietge daan door de als tweede geplaatste Rotterdammer. Het was sowieso geen verrassing dat de 22-jarige De Jong na een tra ge start goed terugkwam in de wedstrijd, want hij werd door insi ders van tevoren al getipt als dé fa voriet voor de eindzege. Hij is de nummer 16 van Nederland en be wees dat door simpelweg een tem po hoger te spelen dan de 26-jari- ge Clausing (33e op de ranglijst) en de wedstrijd in twee sets (6-4 6-2) naar zich toe te trekken. „Mark is om te beginnen al een stuk fitter dan ik", zei verliezend fi nalist Clausing na afloop. „Boven door Wim de Vos HANSWEERT - Wat is er mooier dan winnen in eigen woonplaats? Niets toch. Michel Stroosnijder is bezig aan een uitermate sterk sei zoen bij de amateurs A. Zaterdag mocht hij van start gaan in Hans- weert, het dorp waar hij woont. Vier TMZ-overwinningen had hij reeds achter zijn naam staan. In ei gen omgeving gaf Stroosnijder aan dat deze niet zomaar zijn aan komen waaien. Na een zware koers bleef hij uiteindelijk alleen met Ruud Havermans over en in de spurt gaf hij hem geen schijn van kans. Sinds Michel Stroosnijder vanwe ge blessures zijn loopbaan als voet dien stond ik in de finale constant onder druk en daar kon ik maar moeilijk onderuit komen." balier moest beëindigen, is hij zich dus toe gaan leggen op het wielrennen. En niet zonder succes dus. Na de opstart bij de S/P-categorie met ook al eens succes besloot hij dit jaar als tussenjaar te beschouwen. „Ik wil bij de KNWU gaan rijden, maar vond het dit jaar nog te vroeg om de overstap al te maken. Maar volgend jaar ga ik wel over. Dan ga ik bij de belof ten rijden", zei Stroosnijder al eens. Wellicht is het een goede beslis sing geweest om een jaartje te wachten. Hij heeft dit jaar behoor lijk progressie geboekt en heeft vooral zijn spurt aangescherpt. Richard Slabbekoorn en Ruud Ha- De kopgroep in de Ronde van Hansweert, met onder anderen Michel Stroosnijder (linksvoor). foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54