publiek om haar vinger zeeland 15 Brand in zorgboerderij ploeswed5tr[,d trekt veel bekiiks mogelijk aangestoken O KVC Goes viert 90-jarig bestaan Catamaran slaat lek voor de kust Skim-apparatuur bij bank op Hulster Markt Monique van Opstal heropent dansschool maandag 31 augustus 2009 B OUWERKERK - De brand die vrijdag avond kort woedde in een schuur bij zorgboerderij De Stelle in Ou- werkerk is zeer waarschijnlijk aan gestoken. Dat zegt zowel de politie als de brandweer. De politie heeft de zaak nog in on derzoek en het is nog niet hele maal duidelijk wat er precies is ge beurd. Bekend is wel dat vlak voor dat de brand werd ontdekt een au to met gedoofde lichten wegreed van de Stelweg. De brand is ontstaan in een losse stal, bij strobalen. In de stal waren geen dieren aanwezig. In eerste in stantie bestond het vermoeden dat blikseminslag de oorzaak was. Dat bleek niet het geval, het dak was nog volledig in tact. De brand weer kon het vuur snel blussen en de schade is uiteindelijk gering. door Frank Balkenende WILHELMINADORP - Dik dertig deel nemers streden zaterdag in de Wil- helminapolder om de eerste plaats in verschillende categorieën (aan tal scharen, modern en antiek). Het Zeeuwse Ploegkampioenschap trok duizenden toeschouwers, die mede werden aangetrokken door de open dag van de jubilerende Ko ninklijke Maatschap De Wilhelmi- napolder (bestaat tweehonderd jaar) en het Polderfeest op 't Meet je- Hieronder de winnaars: Moderne tractoren, categorie drie- en meerscharigen: 1. Ronnie Rome- ijn, Nieuwerkerk. Categorie tweeschaar wentel: 1. Florian van der Wekken, Kerk- werve. Antieke tractoren: rondgaande ploegen: i.C. de Looffj Arnemui- den. Heen en weer gaande ploegen: 1. J. Mulder, Sommelsdijk. Ploegwedstrijd trekpaarden: i. Bart van der Wekken, Kerkwerve. GOES Het Katholiek Vrouwengilde Goes en omstreken bestaat negentig jaar en viert dat zaterdag 19 september met een bijeenkomst in Maria Mag- dalenakerk aan de Singelstraat in Goes. Onder meer koor Con Amo- re werkt daaraan mee. Vanaf 14 uur zijn belangstellenden welkom. Na afloop is er een hapje en een drank je- Daarnaast bevatten de jubileumac tiviteiten een tocht voor leden door de Zak van Zuid-Beveland met aansluitend een diner. Informatie: 0113-228099 NEELTJE JANS Een catamaran is vrijdagavond lek geslagen voor de kust van Walche ren. Het schip voer op iets hard, wat een gat van een meter bij een meter in de romp heeft geslagen. Een loodstender schoot de beman ning te hulp en werd later afgelost door de reddingboot Koopmans- dank, die de cataraman naar de Roompotsluis sleepte. Door te hozen, bleef het schip drij ven. De schade aan het schip is groot. Er zijn geen gewonden geval len. HULST De politie heeft zaterdagochtend skim-apparatuur ontdekt bij de gel dautomaat van de Fortis bank aan de Grote Markt in Hulst. Om 8.15 uur kreeg de politie een melding dat twee mannen zich ver dacht ophielden bij de bank. Bij aankomst waren zij verdwenen. Het skimapparaat, deskundig aan gebracht op de pinautomaat, is in beslag genomen. Getuigen wordt gevraagd zich te melden via 0900-8844. GOES Janvier Dance Masters heropent 11 september de vernieuwde dans school aan het Jacob Valckeplein in Goes, waarbij Monique van Opstal van Dancing with the Stars de ope ning verricht. De dansschool heeft een nieuwe vloer, zitjes en ledver lichting. Zaterdag 5 september zijn er gratis proeflessen Zumba, met nieuw voor de jonge dansers van 8 -11 jaar: Zumba Kids. De dependan ce op het Groene Weidje in Goes is ook totaal verbouwd na de grote brand van afgelopen december. KAPELSE DAG Video's van de Kapelse Dag met Ma rianne Weber en brandweervertier op www.pzc.nl/bevelanden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Marianne Weber krijgt in een half uurtje het Kerkplein in Kapelle helemaal los. foto's Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49