Zeeland PZC 3 'Rugzakje' aan woning slaat aan BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 22 en 23 Woningcorporatie RWS bouwt bij 80 procent van ratiowoningen badkamererker aan Muziek snuiven in haven Sint-Annaland Yersekse landbouwer treft enorm grote hagelsteen naast schuur aan Dronken Belg zonder rijbewijs almanak Windjack Maandag 31 augustus 2009Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Publiek in Kapelle galmt mee met Marianne Weber Kijker mag voor recensent spelen in TV Lab door Frank Balkenende GOES - Het vergroten en moderni seren van badkamers in huurwo ningen van woningcorporatie RWS slaat aan. De woningbouw vereniging zit al op driehonderd woningen en verwacht op vierhon derd uit te komen. Met de verbete ring van woningen uit de jaren zes tig is acht miljoen euro gemoeid. De RWS begon drie jaar terug met het renovatieplan. Het belangrijk ste doel is veertig jaar oude huur woningen geschikt te maken voor senioren. De corporatie kan im mers niet opbouwen tegen de ver grijzing en moet daarom de be staande woningvoorraad aanpas sen. Ze begon in Wemeldinge, waar aan de Molenstraat een modelwo ning werd ingericht. Het principe is eenvoudig: je bouwt een erker aan, zodat de badkamer twee zo groot wordt en er plaats is voor een toilet. Vervolgens haal je de drempels weg en in combinatie met een betere trapleuning kun nen ouderen er nog lang blijven wonen. Meteen wordt ook het dak geïsoleerd. Voor de RWS is dit systeem vooral op ratiowoningen simpel toe te passen. „Bij dit type woningen, waar we er zo'n vijfhonderd van hebben, kun je de gevel er zo uit halen. Daarna is het een kwestie van een bak erin schuiven en ver volgens kun je de boel afwerken", zegt Henk Bekker, sectormanager woonservice van de RWS. Het 'rugzakje' aan de ratiowonin gen is populair. Van de huurders kiest vier vijfde ervoor. Eindelijk kunnen ze zich een beetje bewe gen in de badkamer. Bovendien krijgen ze boven een tweede toilet en dat is geen overbodige luxe, aan gezien de trappen in de ratiowo ningen behoorlijk steil zijn. Volgens Bekker stijgt de huur met 35 euro per maand. „Zo blijft de huurprijs acceptabel en krijg je een stuk meer woongenot. Daarbij gaan we niet over de huursubsidie- grens." De RWS investeert per woning zo'n 20.000 euro. Maal vierhon derd huizen is dat acht miljoen eu ro. De woningbouwvereniging, die momenteel woningen in Biezelin- ge onderhanden neemt, verwacht dat de huizen zo weer decennia meekunnen. SINT-ANNALAND - Het was een beetje bibbe ren, zaterdagavond, aan de haven in Sint Anna- land, maar Musica Nautica poetste dat onge mak grotendeels weg. Het gratis toegankelij ke concert speelde zich af op een verlichte ponton in de haven. Doordat het muziekeve nement dit jaar aan het eind van de zomer plaatsvond - gewoonlijk in het voorjaar - wa ren de lichteffecten groter door de eerder in door Frank Balkenende YERSEKE - De familie Minnaard aan de Postweg in Yerseke trof za terdagmorgen een uitzonderlijk grote hagelklomp naast de schuur aan. De hagelsteen had een door snee van zo'n veertig centimeter en was zo'n zestig centimeter lang. Een steen van een paar kilogram. Volgens landbouwer Dirk Min naard bestond de ijsklomp uit tal van aan elkaar geklonterde hagel- steentjes. „De klomp was zomaar niet gesmolten. We vinden de ha gelsteen om half elf 's morgens en 's avonds om half acht was 'ie nog lang niet weg." Minnaard sluit niet dat schoten van anti-hagelkanonnen, die fruit telers in de buurt gebruiken, de ha gelklomp hebben veroorzaakt. „Het is gissen, ik heb er geen ver stand van." GOES - De politie heeft zaterdag avond op Ringbaan-West in Goes een dronken Belgische bestuurder aangehouden. Uit de ademanalyse bleek dat de 66-jarige man ruim 4,2 maal te veel alcohol had gedronken. Daar kwam bij dat de man niet in het bezit was van een geldig rijbe wijs. Tegen de Belgische bestuur der proces-verbaal opgemaakt. Ook kreeg hij een rijverbod van dertien uur. vallende duisternis. Een (klassiek) concert met enkele schoonheidsfoutjes, maar veel sfeer. foto Edmund Messerschmidt Tip? redactie@pzc.nl Het windjack van een Vlissingse moest dringend worden gewassen. In de machine. Een extra hoeveelheid wasmiddel stond garant voor een be vredigend resultaat. Na enige tijd sloeg de wasmachine af en was niet meer aan de praat te krijgen, hoewel het volledige pro gramma nog niet was afgewerkt. Geen noodde zon scheen en het waaide Jlink, zodat de jas snel droog de. Dat kwam mooi uit, want even later betrok de lucht en begon het te regenen. De Vlissingse trok haar jack aan en begaf zich naar buiten. Het duurde niet lang, of haar jasje was doorweekt en overal borrelde schuim op. Eerst dacht ze dat het dons door de naden naar buiten drong, maar hoe meer ze over haar mouwen wreef om dat weg te werken, des te meer bubbels kwamen tevoorschijn. Waspoeder dat was achtergebleven en dankzij de regen tot leven kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47