sport 139 Nummer laatst Sinke als held binnengehaald Skeeler mee met de PZC! TRIATLON VAN ALMERE Vasseur valt uit, Vogel ziet af Schletterer start in Kustmarathon Van der Meet verliest finale futuretoernooi Rabo Lady Force 8e in ploegentijdrit Roy Gijsel eindigt als twaalfde in Grand Prix De ideale gelegenheid om kennis te maken met deze leuke sport Êf Bbi IhbsjP I" 8BBS I Wf^r MB M I B^^. IT MV J m jg lezersextra@pzc.wegener.nl maandag 31 augustus 2009 door Roeland van Vliet middelburg - Twee van de drie Zeeuwse deelnemers aan de zware, winderige triatlon van Almere heb ben zaterdag de finish gehaald. Ui- gerekend Remy Vasseur, de Vlissin- ger die aasde op een topnotering, viel uit. De 28-jarige Vasseur kwam na 3,8 kilometer zwemmen nog als negen de het water uit. Tijdens het wiel rennen -180 kilometer - boekte hij enkele plaatsen winst. Maar 30 kilo meter voor het wisselpunt moest hij vanwege een lekke band de strijd staken. Zijn plaatsgenoot Robin Vogel haal de de eindstreep wel. De 39-jarige debutant op de hele triatlon had het heel zwaar en finishte als 186e in 12 uur, 8 minuten en 40 secon den. In de klasse H40 - hij is dit jaar nog jarig - was hij 32e. Vogel vond met name de mara thon zwaar. Over de klassieke af stand van 42,195 kilometer deed hij zo'n vierenhalf uur. „Bij het zwem men hadden we de golven tegen en bij het fietsen hebben we zo'n 120 kilometer tegen de wind in moeten trappen. Dat kostte zoveel energie, dat ik voor de marathon niet al te veel meer over had", zei de Walchenaar. „Daarnaast had ik last van mijn linker onderbeen. Ik ging daardoor wat geforceerd lo pen, waardoor ik ook nog blaren kreeg." Maar over opgeven heeft Vogel nimmer nagedacht. „Dat staat niet in mijn woordenboek. Al moet ik kruipen, ik ga altijd door." De hele triatlon beviel de Vlissin- ger goed. „Maar ik ben er wel ach ter dat het eigenlijk onmenselijk is om aan zo'n wedstrijd mee te doen. Ik geloof niet dat een lichaam daar voor gemaakt is." Toen Robin Vogel in Almere in zijn auto stapte - „ik was ver kleumd, ik wilde naar m'n hotel" - zag hij dat Sjaak Sinke nog bezig was aan zijn marathon. De 67-jari- ge Koudekerkenaar begon toen net aan zijn laatste rondje van veertien kilometer. Sinke, die zaterdagochtend om 7.30 uur aan zijn achttiende triatlon van Almere was begonnen, finish te uiteindelijk als allerlaatste. Toen het al donker was, klokte hij 14 uur, 59 minuten en 59 seconden. „Ik was dus net binnen de tijdsli miet van 15 uur", zei de Walche naar trots. Maar eerlijk is eerlijk, daar was wel wat hulp van de organisatie voor nodig. Toen Sinke het finish- stadion in Almere binnenkwam, zag het ernaar uit, dat hij het nét niet ging redden. Toen is de klok even stil gezet, zodat hij het net wél haalde. „Anders was ik op 15.00.10 uitgekomen." De Koudekerkenaar genoot met volle teugen van zijn aankomst. Hoewel het laat op de avond was, zaten de tribunes toch nog vol. „En de speaker had mijn komst al aangekondigd. Iedereen applaudis seerde. Ik heb misschien nog wel meer camera's op mij gericht gekre gen dan de winnaar." Dat Sinke zo lang over de afstand gedaan had, kwam door de barre weersomstandigheden. „Op het water stonden schuimkoppen. Ik kreeg steeds water binnen en heb zelfs nog aan opgeven gedacht Bij het fietsen was er ook veel wind te gen. Ik heb steeds terug moeten schakelen." De marathon heeft hij daarna gro tendeels wandelend algezet Onder weg kreeg hij veel steun van toe schouwers. Zijn doorzettingsver mogen leverde hem uiteindelijk nog een zilveren medaille op: Sin ke werd tweede in de klasse H65. MIDDELBURG Sébastièn Schletterer doet ook dit jaar mee aan de Zeeuwse Kustmara thon. De tweevoudig winnaar liet gisteren organisator Lein Lievense weten dat hij lichamelijk in staat is de marathon te lopen. Schletterer deed zaterdag in Mortsel een laat ste aanval op het Zeeuws record op de 1500 meter, maar de Middelbur ger kwam niet verder dan 3.51, ze ven seconden boven de recordtijd. Of Schletterer dit jaar concurrentie krijgt van drievoudig winnaar Jan van der Marei uit Aarlanderveen is onzeker. Van der Marei kampt met een vormcrisis. Na een halve mara thon op zondag 6 september hakt Van der Marei de knoop door. ENSCHEDE Tennisster Angelique van der Meet heeft het futuretoernooi van En schede niet op haar naam kunnen schrijven. De achttienjarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke moest haar meerdere erkennen in Richel Hogenkamp. De setstanden waren 6-0 6-3. Van der Meet speelde veel partijen tijdens het Twents Open. Ze moest zich eerst door de kwalificaties worstelen. Daarin won ze drie duels, waarna ze ook in het hoofd schema nog vier overwinningen boekte. In het dubbelspel (samen met Ber- nice van de Velde) werd ze in de tweede ronde uitgeschakeld. BLAUWE STAD Het dameswielerteam Rabo Lady Force werd in de Blauwe Stad in een ploegentijdrit achtste. Het team noteerde een tijd van 50.08 minuten over 34,3 km. Er waren 15 ploegen. Het Cervelo-test Team won (45.03). Voor Rabo kwamen Sonja Boogaard, Christel en Esmee Janssen, Birgit Lavrijssen, Marissa Otte en Baukje Doedee uit. In de eindstand van de topcompetitie werd Rabo veertiende. Een gecom bineerde ploeg van Theo Middel kamp, met Jacob Wijnstra en Rob bert Vleugel, werd bij de mannen elfde. Nick Nieuwdorp legde met zijn ploeg van de Jonge Renner be slag op een derde plaats. RANDERS Motorcrosser Roy Gijsel uit Hei kant is als twaalfde geëindigd in de Grote Prijs van Denemarken in de klasse MX 3. In de eerste manche maakte Gijsel lange tijd aanspraak op de achtste plaats. Tegen het eind moest hij echter een paar plaatsen prijsgeven en werd elfde. In de tweede manche raakte hij in het begin betrokken bij een opstop ping. Toch wist hij nog veel terrein goed te maken en finishte als der tiende. „Het was moeilijk omdat een gedeelte van het circuit kei hard was en een ander gedeelte bo terzacht." In de stand staat Gijsel met 137 punten op de 14e plaats. Pierre Renet is al wereldkampioen. In samenwerking met de PZC biedt Zelan Evenementen u de gelegenheid om deel te nemen aan een skeelerciinic op woensdag 2 september op de skeelerbaan in Goes. In anderhalf uur komen alle belangrijke vaardigheden aan de orde. zodat u goed voorbereid op weg kunt. Zelfstandig of tijdens een georganiseerde toer tocht of wedstrijd. Tijdens deze clinic zijn alle materialen, dus ook skeelers, te gebruiken. Dit is dus dé gelegenheid om eens uit te proberen, of u skeeleren ook leuk vindt. Op zaterdag 5 september kunt u uw nieuwe vaardigheden ook in de praktijk brengen tijdens de laatste wedstrijd van dit skeelerseizoen voor jeugd en volwassenen op bedrijventerrein De Poel in Goes. Na afloop van de clinic krijgt u hierover, en over andere skeelermogelijkheden, meer informatie. Skeelerciinic: Datum: 2 september 2009 Locatie: Skeelerbaan Goes, James Morissonpad (in de wijk Ouverture) Tijdstip: 16.00 uur voor kinderen tot 12 jr. 19.00 uur voor volwassenen en kinderen vanaf 12 jr. Kosten: 5,00 voor PZC-lezers; (normaal 12,50) Ter plaatse contant te betalen, tegen inlevering van deze advertentie. De prijs is inclusief materiaalhuur. Opgeven: info@zelanevenementen.nl of 06 -11357506 en vermeld indien u skeelers wilt gebruiken uw schoenmaat. Info: www.zelanevenementen.nlofwww.skateinzeeland.nl mm Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van VHk ■HHSV Prijswijzigingen, zet-en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43