spor 37 Wielrenner Michel Stroosnijder sprint voor eigen publiek naar zege Bart Ovaa winnaar van boeiend tennisgevecht Zure nederlaag voor driebanders Harde wind zorgt voor averij Westernrijden in Vrouwenpolder maandag 31 augustus 2009 VROUWENPOLDER - In manege De Eendracht in Vrouwenpolder werden gis teren wedstrijden westernrijden gehouden, een uit de VS overgewaaide tak van paardensport. Er kwamen 40 ruiters uit heel Nederland aan de start, onder wie vijftien Zeeuwen. Kees Nieuwenhuijze uit Oostburg en Esther Volkers uit Oud-Vossemeer waren Zeeuwse winnaars. foto Ruben Oreel door Sven Bakker middelburg - In de schaduw van het nationaal ranglijsttoernooi, werd er op de banen van ten nisclub MLTC ook nog gestreden om de titels bij het Thermphos Maeneblusscherstoernooi. Omdat de wedstrijden van het ranglijsttoernooi voornamelijk op de vier gravelbanen werden afge werkt, moesten de spelers in de open categorieën vaak uitwijken naar de acht resterende kunstgras- banen. Kreten als „dit is net gras- tennis" en „het lijkt wel of ik op Wimbledon sta" waren daardoor, naast het gevloek en getier, de meest gehoorde uitspraken tijdens de toernooiweek. Een boeiende eindstrijd was die in de 5-categorie van het mannenen- kelspel, die wel op gravel werd af gewerkt. De Souburgse strijd tus sen Bart Ovaa en Antoine van Bockel werd gewonnen door de jongste van dê twee, Ovaa. In drie sets (4-6 6-3 6-4) toonde Ovaa aan dat hij dit jaar één van de betere 5-spelers is tijdens de Zeeuwse toernooien. Rogier van Housselt en Jurjen Mooibroek zorgden voor Zeeuws succes in de 3-categorie van het mannendubbelspel. Van Housselt en Mooibroek, die volgend jaar weer samen in de hoofdklasse van de districtscompetitie zullen spe len, versloegen met 6-0 6-3 Ricar- do Hagedoorn en Willem Waa- ijen. Eerder hadden Van Housselt en Mooibroek al met 6-3 7-6 van de als eerste geplaatsten Koen van den Berge en Martijn Janssens ge wonnen. Thuisspeler Michael Joosse haalde een dubbele overwinning binnen. Nadat hij samen met Coen de Wa ter het mannendubbel 5 won, werd ook het enkelspel in de 6-ca- tegorie gewonnen. Joosse en De Water wonnen met 7-6 6-4 van Niek Hermus en Django Westland van 't Halve Maantje (Goes) en in de enkelspelfinale won Joosse met 6-1 6-0 van Aart de Zeeuw. door Wim de Vos hansweert - Wat is er mooier dan winnen in eigen woonplaats? Mi chel Stroosnijder deed het zater dag in de wielerronde van Hans- weert, in de wedstrijd voor ama teurs A van TMZ. Stroosnijder is bezig aan een sterk seizoen. Vier overwinningen had hij al achter zijn naam staan. In ei gen omgeving gaf Stroosnijder aan dat die hem niet zomaar zijn aan komen waaien. Na een zware koers bleef hij met Ruud Haver- mans over en in de spurt gaf hij de Brabander geen kans. Nadat Stroosnijder wegens blessu reperikelen zijn loopbaan als voet baller möest beëindigen, ging hij zich toeleggen op het wielrennen. Na de opstart bij de S/P-categorie, met ook al eens succes, besloot hij dit jaar als een tussenjaar te be schouwen. „Ik wil bij de KNWU gaan rijden maar vond het nog te vroeg om de overstap al te maken. Maar volgend jaar ga ik bij de be loften rijden", zei Stroosnijder al vroeg in het huidige wielersei- zoen. Wellicht is het een goede be slissing geweest om een jaartje te wachten. Hij heeft dit jaar veel pro door Joop van den Oudenhoven zundert - Het in de eredivisie drie banden debuterende Verbrugge Terminals moest gisteren een zure nederlaag slikken tegen Snellen Re cycling, de nummer vijf van vorig seizoen, 5-3. Bij de opening van het biljartsei zoen werden de promovendi van Verbrugge Terminals meteen met de neus op de feiten gedrukt. On danks uitstekend verzet en kansen op een overwinning of een gelijk spel leden zij een kleine nederlaag. „We waren er zo dicht bij", zei Martin Spoormans rra afloop. Daarmee was niks teveel gezegd. Voor de pauze verloor Erik Vijver- gressie geboekt en heeft vooral zijn spurt aangescherpt. Ook in Hansweert bediende Stroosnijder zich van zijn sterke eindschot. De sprint kwam er na een aantrekkelijke wedstrijd op de lastige omloop (veel wind en de ie dere ronde terugkerende beklim ming van de Westerscheldedijk) waarin al vroeg een kopgroep ont stond met onder meer Stroosnij der, Havermans, Francois Franse, Richard Slabbekoorn en Michel Rommers. Het verschil met het pe loton liep nimmer verder op dan een halve minuut, maar toch kon de groep de aanvallers niet terugha len. Met nog zes kilometer te rij den gingen Havermans en Stroosnijder er vandoor en moch ten ze sprinten om de bloemen. Guus de Graauw (Wouwse Planta ge) won bij de amateurs B, Jack van der Horst (Oost-Soubrug) klopte Wim Arras bij de amateurs 40+ en Arjan Klaasse (Schore) spurtte in de S/P-klasse naar de overwinning. Tonny Hoogstrate werd zaterdag winnaar van de wielerwedstrijd voor ID-renners in Nieuw- en Sint-Joosland. De coureur uit Ter- neuzen profiteerde van de rivali- berg van een flitsend gestarte maar allengs stroever draaiende Jan Arnouts. Even leek het erop dat de tukker, die Kees Wittens verving, terug in de wedstrijd zou komen. Arnouts leidde halverwe ge met 25-14 uit 12 beurten maar blokkeerde daarna. Vijverberg kwam binnen gezichtsafstand, maar verkrampte. „Ik was te gre tig", zei hij na afloop. Ronny Daniels'deed het op de andere ta fel heel wat beter en hield Harrie van der Ven, vorig jaar goed voor elf overwinningen, in bedwang al werd het op het eind nog span nend doordat hij nog vijf beurten verbruikte voor zijn laatste punt, 2-2. Na de thee nam Martin Spoor- teit tussen Nederlands kampioen Joannathan Duinkerke (Goes) en Davy Mertens (Etten-Leur). Dit duo lette meer op elkaar dan op de overige renners. Daarvan maak te Hoogstrate dankbaar gebruik. Al snel ging hij ervan door. In de slot fase kwam hij in conditionele pro blemen omdat hij pas enkele uren eerder teruggekeerd was een va kantie op Kreta. Desondanks bleef Hoogstrate vooruit Duinkerke werd tweede. Denise Gunst en Ivar Moeleker (beiden uit Yerseke) werden zater dag in Nieuwdorp districtskam pioen tijdrijden. In de oudste cate gorie, waar Moeleker won, be stond het erepodium helemaal uit Middelkamprenners. Davy Gunst (Yerseke) en Frank Vermue (Oude- lande) werden tweede en derde. Daarnaast waren er nog enkele me dailles voor Zeeuwse vertegen woordigers. „Bij de jeugd wordt bijna geen aandacht besteed aan het tijdrijden. Bij Middelkamp zijn we daarom begonnen hier met eni ge regelmaat aandacht aan te beste den", aldus Bert van Gils, jeugd- voorzitter bij Middelkamp en orga nisator van dit eerste districtskam pioenschap. mans het initiatief tegen oud-club genoot Roland Forthomme en leidde met 10 punten voorsprong. Dat liet de beer uit Luik niet op zich laten zitten en met wat kleine se.ries werd de achterstand omge zet in een beslissende voorsprong. Bij 50-46 was hij als eerste over de streep. Spoormans had nog wel de nabeurt en een remise binnen handbereik, maar dat mislukte om dat hij de aquitstoot miste. Op de andere tafel maakte Glenn Hofman een achterstand van 16 punten goed op Peter Ceulemans. Vanaf dat moment ontstond een bloedstollend duel dat onbeslist eindigde. Voor de bezoekers net te weinig voor een punt. door Peter van Kouteren breskens - De deelnemers komen uit Duitsland, België, Frankrijk en Nederland, maar op de dansvloer spreken ze op muziek van Olivia Newton John allemaal dezelfde taal. Sores over schade tijdens het Breskens Sailing Weekend worden tijdelijk verdrongen, discussies over beslissingen van de jury verge ten. Wie de eerste schermutselingen van de driedaagse heeft doorstaan moet zeebenen hebben, zo staat vast. Windkracht zeven heeft er vrijdag toe geleid dat er niet naar buiten is gegaan, zoals dat in zeil- termen heet. Een tegenvaller voor de sporters, die begrip tonen voor die beslissing. „Dat zou onverantwoord geweest zijn met de scheepvaart hier", zegt stuurman Wouter de Vries Lentsch, van de Joy de Vivre van Laura Vroon uit Breskens. De Rotterdammer spreekt van een goed georganiseerd evenement. „Ik kwam hier al als klein jongetje en heb het elk jaar beter zien wor den. Dit is het mooiste water om te zeilen. Als er weinig wind staat, ga je naar buiten. Als er veel wind staat, varen we rond de plaat. Ie dereen heeft vrijdag en zaterdag ge varen. Dat is uniek bij windkracht zeven. Voor de kust van Schevenin- gen is dat bijvoorbeeld niet moge lijk." Roy van Aller, voorzitter van het evenement, roemt de samenwer king met de scheepvaartdienst. „We mochten vandaag door het ankergebied", vertelt hij als hij de balans van de eerste twee dagen opmaakt. „Alle zeilers zijn stik tevreden, want voor hetzelfde geld hadden ze een hele dag koffie moeten drin ken." De weersomstandigheden hebben tot een harde wedstrijd geleid, waarin velen schade hebben opge lopen en het kaf van het koren is gescheiden. De meeste averij is niet te verhalen op een verzeke ring, maar is 'part of the game'. Ge broken masten, gescheurde zeilen en stuurproblemen hebben van de bemanning bijzondere inspannin gen gevraagd. ,De stuurman zet manoeuvres in", weet Wouter de Vries Lentsch. „Maar je moet het met zijn allen doen. Eén klein foutje kan tot een hoop schade leiden." De Joy de Vivre behoort tot een vloot boten die in aanschafwaarde variëren van dertigduizend tot een half miljoen euro. De medewerkers van het secreta riaat en de rekenploeg zijn tot zon dagavond druk in touw. Van 's morgens zeven uur tot 's nachts is onder meer voor koffie, lunchpak ketten, weerberichten en start-en finishlijsten gezorgd. „En ze komen hier allemaal om een smoelentrekker", wordt op een bokaal met zure snoepjes ge wezen. „Die kennen ze in Holland niet." Strijd tussen de grootste schepen tijdens de eerste race van zondag. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41