Vrouwen zorgen voor vuurwerk 361 sport Onzorgvuldig Tjoba wint eigen toernooi RANGLIJS ROERNOOI M1DDELBURC Frank Clausing kansloos in finale Sportiviteitsprijs voor Oemoemenoe Ruime oefenwinst dammers PWG Motorcrossters niet in de punten Ladderspecialist wint zaalvoetbaltoernooi Belangrijkste finales Zesde plaats voor Nick van der Lijke Frans Maas zeilt naar zege in klasse 3 maandag 31 augustus 2009 door Roefand van Vliet 's-heer hendrikskinderen - De korfballers van Tjoba hebben zater dag hun eigen toernooi gewon nen. De twee ploegen van trainer Chris van Put speelden niet groots - de Belg was nauwelijks over het spelniveau te spreken - maar hiel den Avanti, Albatros en PSV wel achter zich. Tjoba speelde al twee oefentoer- nooien in België. Zaterdag trof de Bevelandse eersteklasser voor het eerst Nederlandse teams in de aan- loop naar de competitie, die op 5 zaterdag september begint. „In het begin van onze voorberei ding zag ik nog vooruitgang", zei Van Put. „Maar als ik ons nu zie, begin ik me een beetje zorgen te maken." De oefenmeester, begonnen aan zijn tweede jaar bij de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen, zag dat zijn spelers niet alert genoeg wa ren. Ze vulden te laat hun functies in en waren allerminst sterk in de passing. „Dat heeft allemaal met de concentratie te maken", stelde de trainer vast. Desondanks won Tjoba 1, dat uit komt in de landelijke eerste klasse, twee van de drie duels: Albatros werd met 7-5 verslagen, PSV kreeg een 11-7-nederIaag te verwerken. Tussendoor was er een 6-6-gelijk- spel tegen Avanti. Tjoba 2, een reserve-eersteklasser, won één keer, speelde één keer ge lijk en incasseerde één keer een verliespartij. De resultaten van beide Beveland se teams waren goed genoeg voor de toernooizege. Avanti (Pijn- acker) werd tweede, voor Albatros (Zwijndrecht) en PSV (Eindho ven). MIDDELBURG Op een toernooi in Uden liep het goede gedrag van de spelers van Oemoemenoe meer in het oog dan de resultaten. De Middelburgers be haalden op het internationale toer nooi de sportiviteitprijs, maar ver loren in de strijd om de 5e en 6e plaats met 15-7 van het Belgische Visé. Eerder was ook USRS te sterk. Waterland 2 werd wel verslagen. 'S-GRAVENPOLDER De dammers van PWG 's-Graven- potder speelden een oefenduel met Constant Charlois. Omdat de hoofdklasser geen volledig team op de been kon brengen werd met zeventallen gespeeld. PWG won met 11-3. Ruud Kloosterman, Daaf Kasse, Johnny de Leeuw en Arie van de Weteringh wonnen. Henk Gunter, Aart Walraven en aanwinst Pavel Iljin speelden gelijk. door Sven Bakker middelburg - Het contrast kon gis teren bij het Thermphos nationaal ranglijsttoernooi tennis niet veel duidelijker zijn. De vrouwenfinale was er eentje van nationaal topni veau, terwijl de eindstrijd bij de mannen van iets later op de mid dag een bloedeloze aangelegen heid was. Esther Vermeulen won het vier- sterrentoernooi bij de vrouwen met 6-2 1-6 6-3 van Lisanne van Riet en Mark de Jong versloeg in de mannenfmale (drie sterren) de Zeeuwse hoop Frank Clausing met 6-4 6-2. Vermeulen bezegelde met haar ze ge een superweek met de dikver diende zege van het grootste ten nistoernooi in Zeeland. De 24-jari- ge inwoonster van Smilde gaf sa men met haar zes jaar jongere op- ponente Lisanne van Riet (Ves- sem) een tennisshow van jewelste. Zij lieten het publiek smullen van slagenwisselingen die alleen in de nationale top voorkomen. De ene diepe slag vanaf de baseline werd waar mogelijk opgevolgd door een nog diepere bal precies in de hoek van de baan. Vermeulen was als 31e van Nederland als outsider aan het toernooi begonnen, maar was de grootste kanshebster op de titel nadat zij zaterdag topfavoriete Ol- ga Kalyuzhnaya uitschakelde. Li sanne van Riet is de nummer 18 van Nederland en zal net als Ver meulen stijgen op de ranglijst. Met de kwalitatief sterke vrouwen finale werd de lat hoog gelegd voor de mannen om de wedstrijd qua aantrekkelijkheid te overtref fen. Daar slaagden Mark de Jong en Frank Clausing echter geen mo ment in. Bij vlagen werd er geap plaudisseerd voor een mooi punt, maar dat was slechts sporadisch. De trend van het buitengewoon saai verlopen mannentoernooi werd in de finale doorgezet. Even was er nog de hoop dat We- meldinger Clausing voor Zeeuws succes zou gaan zorgen, maar de 3-1-voorsprong die hij in de eerste set nam werd al gauw tenietge- LIEROP In het Brabantse Lierop werd de fi nale verreden van het WK motor cross voor vrouwen. Karin Adriaanse-Goetheer uit Le- wedorp en Danielle van Kempen uit Oost-Souburg mochten op het laatste moment starten. Ze finishten niet bij de eerste twin tig en grepen daardoor naast de WK-punten. MIDDELBURG De Ladderspecialist heeft de derde editie van het zaalvoetbaltoernooi om om de Eddy Goormachtig Schaal gewonnen. Het team moest in sporthal de Voorborch in Middel burg tot de laatste wedstrijd wach ten om zeker te zijn van de eind overwinning. Omdat het Regio team Futsal Zeeuws-Vlaanderen ge lijkspeelde tegen Hebu Sport ging de zege naar De Ladderspecialist. Vrouwen-enkel: Esther Vermeulen- Lisanne van Riet 6-2, 1-6, 6-3. Mannen-enkel: Mark de Jong - Frank Clausing 6-4, 6-2 Gemengddubbel: Peperkamp/ Non- nekes - Kalyuzhnaya/Clausing 7-6 (5), 6-3 Mannendubbel: Van der Bijl/De Jong- Kaffener/Waaijen 6-3, 6-3 Vrouwendubbel: Van Riet/Wacanno - Kalyuzhnaya/Mens 6-1,2-6,7-6(8). daan door de als tweede geplaatste De Jong uit Rotterdam. Het was so wieso geen verrassing dat de 22-ja- rige De Jong na een trage start goed terugkwam, want hij werd door insiders van tevoren al getipt als dé favoriet voor de eindzege. Hij is de nummer 16 van Neder land en bewees dat door simpel weg een tempo hoger te spelen dan de 26-jarige Clausing (33e op de ranglijst) en de wedstrijd in twee sets (6-4 6-2) naar zich toe te trekken. „Mark is een stuk fitter dan ik", zei Clausing na afloop met een biertje in zijn hand. Hoewel het nationaal ranglijsttoer nooi tennissend gezien ietwat te genviel, was de sfeer, organisatie en .de hele entourage tot in de puntjes geregeld. Dat gaf ook Clau sing aan in zijn speech tijdens de prijsuitreiking: „Ik speel al tien jaar ranglijsttoernooien, maar zo goed als hier heb ik het nog nooit meegemaakt. Als het toernooi zo doorgaat staat hier binnen de kort ste keren een WTA-toernooi met de drie Zeeuwse meiden", doelde Clausing op Angelique van der Meet, Lesley Kerkhove en Bernice van de Velde, die alle drie ontbra ken in Middelburg. Bovendien had Clausing nog een wens: „En ik zou ook nog graag een paar mooie vrouwen als Sharapova en Ivano- vic hier willen zien spelen." MEULEBEKE Nick van der Lijke uit Middelburg is zaterdag zesde geworden in de Omloop Mandel-leie-Schelde. De zege in deze juniorenkoers ging naar de Belg Kevin de Jonghe. Brian van Goethem (Sluiskil) werd zaterdag vijfde bij een wielerwed strijd in het Belgische Kalken Keil- le. Hier ging de overwinning naar de Belg Laurens Poelman. BRESKENS Het Breskens Sailing Weekend vormde in de IRC-klasse het open NK. In de IRC i-klasse ging de titel naar Cees Kaan. De Belg Carl Sabbe werd winnaar in de IRC 2-klasse. Frans Maas won de overallprijs van het Breskens Sailing Weekend in klasse 3. De overige eindzeges gin gen naar Roan Claeys (CR A), Wim Driessens (CR B), Wim Hermans (First) en Franz Hawer (Laser). Frank Clausing kwam er niet aan te pas in de finale. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 40