zeeland j 3 trekt halfvolle Grote Markt CDA blijft tegen ontpolderen Ziekenhuis ZorgSaam in top tien JU CAPaward ging naar verkeerde P'\HOEKMAT® Vertraging trein A'werpen-Brussel maandag 31 augustus 2009 terneuzen - ZorgSaam Ziekenhuis in Terneuzen behoort tot de beste ziekenhuizen van Nederland. Het hospitaal staat op de achtste plaats in de 'Ziekenhuis Top too' van het Algemeen Dagblad. Vorig jaar was dat nog de 21e plaats. De Ooster- scheldeziekenhuizen staat op de 60e plaats en Ziekenhuis Walche ren staat op 98. De hoge notering is voor een groot deel te danken aan de hoge score op de patiënttevredenheid. De AD-ranglijst is gebaseerd op 26 controleerbare kwaliteitscriteria die zijn opgesteld door de Inspec tie voor de Gezondheidszorg, de brancheorganisatie van alle zieken huizen en de Orde van Medisch Specialisten. Daarnaast telt het oor deel van de patiënt over de dienst verlening mee zoals de patiëntte vredenheid en kindvriendelijk heid. De directie van ZorgSaam was zo verguld met de uitslag, dat zij zater dagochtend over Zeeuws-Vlaande- ren twee reclamevliegtuigjes liet vliegen met een bedanktekst ge richt aan alle Zeeuws-Vlamingen. Ook in het onlangs gepubliceerde onderzoek van opinieblad Elsevier naar de beste specialisten van Ne derland kwam ZorgSaam Zieken huis goed uit de bus; vier specialis men haalden de top tien. Kantoorinrichting van hoek tot hoek LTÜ GOES - YERSEKE showroom T 0113-57 29 07 Marconistraat 13 info@piethoekman.nl 4461 HH Goes www.piethoekman.nl Enkele reggae- en skaklanken waren al voldoende om de menigte - de Grote Markt was inmiddels halfvol - te laten bezoekers meedeinen. 0% 4% JP mm foto's Ronald den Dekker De Hobbyisten Bina Africa roosendaal - Het treinverkeer tus sen Antwerpen en Brussel, dat gis teren tot stilstand kwam doordat een kraan bij Duffel op de rails viel, ondervindt ook vandaag nog vertraging. Het Belgische spoorbe drijf Infrabel hoopt vanochtend twee van de vier sporen vrij te heb ben. Twee kranen zijn ingezet om de gevallen kraan te lichten, waar na de bovenleiding kan worden ge maakt. Beneluxtreinen rijden tot Antwerpen. Er is vervangend bus vervoer ingezet. door Harmen van der Werf den haag - Het CDA in de Twee de Kamer 'is en blijft' tegen ontpol- dering van de Hedwigepolder, al dus Kamerlid Ad Koppejan. Hij reageert op premier Balkenen de die vrijdag benadrukte dat ont- poldering weer actueel wordt, als het alternatieve natuurherstelplan (de aanleg van slikken en schorren in de Westerschelde) onhaalbaar blijkt. Politiek was dit opmerkelijk, maar ook helemaal in lijn met het kabinetsbesluit over natuurherstel Westerschelde van 17 april. Koppejan: „Wij zijn blij met dat be sluit waarin een duidelijke voor keur is gegeven aan het alternatief voor ontpolderen. De CDA-fractie heeft zich altijd uitgesproken te gen gedwongen ontpoldering. Het kabinetsbesluit geeft: geen aanlei ding dat standpunt te wijzigen. Net als het kabinet vinden wij dat het alternatief moet voldoen aan Europese regels." Lia Roefs (PvdA) steunt het besluit ook, inclusief de terugvaloptie ontpoldering. Ernst Cramer (CU) juicht het toe dat Balkenende vrijdag helder aan gaf dat ontpolderen mogelijk blijft. „Want het is zeer de vraag of het alternatief voldoet als natuurher- stelmaatregel. Nederland moet dat - zeker gezien het felle debat over de Westerschelde-verdieping - zelf snel toetsen en zich niet achter de Europese Unie verschuilen." AMERSFOORT - Niet de Middelburg se rolstoelstunter David Magee, maar jurist Jacco Holthuis (28) had vrijdagavond de CAPaward uit handen van premier Balkenende moeten ontvangen. Door een fout met de enveloppen is de prijs aan de verkeerde kandidaat gegeven. Magee kan er de humor wel van in zien. „Ik heb hoe dan ook mijn zil veren trofee in de kast staan en Holthuis is de terechte winnaar." Waar het precies misging bij de uit reiking in theater De Flint in Amersfoort is niet duidelijk. In het Tros-programma 'Aan talent geen gebrek: uitreiking CAPawards 2009' streden negen kandidaten te gen elkaar. De Lucille Werner Foundation, die zich inzet voor mensen met een beperking, nam het initiatief tot de awards. De ver kiezing moet aantonen dat men sen met een fysieke beperking kracht putten uit datgene wat ze nog wel kunnen. Magee: „Iedereen heeft het nu over die fout. Ik hoop dat dat de aandacht niet afleidt van waar het echt om gaat, name lijk de stichting en mensen met een beperking."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3