wonder en schlemiel sport 129 meedogenloos Zeeuwse turners nog ver verwijderd van WK Edith Bosch Oranje 4e in klassement Elco van der Geest Simoncelli zet inhaalrace voort Goede generale Fernando Verdasco Hamburger president Oxford-roeidub Lorenzo profiteert van misstap Rossi Van As gekozen tot beste speelster maandag 31 augustus 2009 Voor Edith Bosch liep het toernooi uit op een fiasco. De winnares van het brons op de Olympische Spelen van Peking verloor al in de tweede ronde van de klasse tot 70 kilogram van de onbekende Yuri Alvear uit Colom bia. De judoka stond stijf van de spanning. De Nederlandse judoploeg heeft de WK afgesloten met de vierde plaats in het medailleklassement. Mar- hinde Verkerk (-78 kg) won goud, Henk Crol (-100 kg) en Elisabeth Willeboordse (-63 kg) (foto) namen de zilveren plak in ontvangst. band van de knie op. Hij strompel de over de mat en greep herhaalde lijk naar het pijnlijke gewricht. Op heroïsche wijze sleepte hij de wed strijd uit het vuur. „Daarna had hij van mij mogen stoppen", zei Maar ten Arens. „Maar Henk zei dat hij Melo en Lisanne de Roever. Sa men waren die goed voor 699 in terlands. Toch schroomde de nieu we roerganger niet om in de aan loop naar het EK een streep te zet ten door de naam van Mieke van Geenhuizen, toen zij na een paar reservebeurten verhaal kwam ha len. Nog eens 164 interlands door het afvoerputje. „En vandaag zag je dat er een hech te ploeg in het veld stond", schaar de captain Janneke Schopman zich achter het selectiebeleid. „Ik had steeds het gevoel dat we deze finale zouden winnen. Dat we nie mand van hun zouden laten door lopen. Je zag het met Keiler, hun beste speelster. Als die een van ons voorbij was, stond de volgende al- eerst nog effe die Italiaan wilde pakken." Grol won bijna achteloos van Al berto Borin, die het nodig vond de Nederlander bewust op zijn zwak ke plek te raken. „Hij gaf een volle penalty op die knie", vertelde weer klaar om haar af te stoppen." De 19-jarige Lidewij Weiten, een van de nieuwe tieners, bracht Oranje zaterdag terug in de wed strijd, nadat Maike Stöckel de Duit sers op voorsprong had gezet. Mari lyn Agliotti, een van de drie derti gers die de nationale ploeg nog rijk is, was verantwoordelijk voor de 2-1, maar omdat ze niet voor niets zeggen dat je van Duitsland pas gewonnen hebt, als je in de bus zit, bekroonde Nina Hassel- mann nog voor rust een strafcor- nervariant. Het tweede bedrijf hield iedereen op het puntje van hun stoel. Oranje dankte de Euro pese titel aan opnieuw Agliotti die een slippertje van Hasselmann af strafte: 3-2. foto Robert Vos/ANP Grol. „Maar ik kom hem nog wel een keer tegen", sprak hij drei gend. Toen de pijnstillers die hij had in genomen na zijn eerste gevecht, begonnen te werken, besloot Grol per wedstrijd te bekijken hoe het door Roeland van Vliet PRINSENBEEK - De Zeeuwse turners hadden zaterdag een bijrol tijdens de eerste WK-kwalificatiewed- strijd in Prinsenbeek. Zowel Carlo van Minde als Jeffrey Telussa kwam niet in de buurt van een B-limiet, laat staan een A-limiet. Van Minde had een complete off-day. De aan zijn enkel gebles seerde Goesenaar deed mee op vijf van de zes toestellen (voltige liet hij schieten) en kwam uit op 63,350 punten, een gemiddelde van 12,670 per oefening. De B-li- mieten, waarvan je er drie moet hebben, liggen allen boven de Elco van der Geest heeft weinig ge noegen beleefd aan zijn eerste op treden voor België. De Haarlemse judoka verloor giste ren tijdens het WK in Rotterdam zijn tweede gevecht, van de Let Borodavko. Van der Geest kreeg dinsdag enke le uren voor de loting pas te horen dat de wereldbond zijn WK-deelna- me had goedgekeurd. Hij was die ochtend nog naar Brussel gereden om de benodigde papieren op te halen. Een belangrijke rol bij het naturalis atietraject was weggelegd voor de Belgische politicus Jean-Marie De- decker. De voormalig bondscoach spande zich in na een verzoek van technisch directeur Cor van der Geest van de Nederlandse judo- bond, de vader van Elco. De 3.0-jarige judoka blijft met zijn coach Wijdenbosch gewoon bij het Haarlemse Kenamju judoën. Wel gaat af en toe met de Belgische ploeg mee op trainingskamp. ging. Het ging goed, tegen Abdoe- rahmonov uit Tajikistan, tegen de Egyptenaar Darwish en tegen de Oekraïner Blosjenko. „En toen stond ik opeens in de fi nale", sprak Grol ietwat verbaasd. Hij kon zich vinden in de kritiek van zijn coach dat hij de wereldti tel had vergooid. „Het was ge woon dom", oordeelde Grol. „Die wereldtitel gaat er voor mij ko men, hoe dan ook. Maar ik had vandaag de kans om hem te grij pen en die had ik moeten pak ken." Net als in Peking trok Grol zijn medaille snel na de prijsuitrei king van zijn nek af Weg met dat ding dat opnieuw de verkeerde kleur had. „Hoe kan ik blij zijn als ik op deze manier verlies?" 14,000 punten. Telussa kwam in actie op vloer, ringen en sprong. Op het laatste onderdeel zat de Middelburger ongeveer een lialf punt af van de B-limiet. Anthony van Assche uit Sas van Gent moest de wedstrijd vanwege griep aan zich voorbij laten gaan. Hij krijgt, net als Van Minde en Te lussa, nog een kans om het WK in dividueel (13-18 oktober in Lon den) te halen. De verrassing in Prinsenbeek was Bart Deurloo, die liefst vier B-li- mieten haalde en zich dus plaatste voor Londen. Met een eindtotaal van 85,050 haalde hij tevens de meerkamplimiet. INDIANAPOLIS Motorcoureur Marco Simoncelli doet er alles aan om zijn wereldti tel in de 250CC te prolongeren. De Italiaan won gisteren in Indianapo lis de Grote Prijs van de Verenigde Staten en liep verder in op klasse mentsleider Hiroshi Aoyama uit Ja pan, die tweede werd. De Span jaard Alvaro Bautista finishte als derde. Simoncelli in na een rampzalig be gin van het seizoen bezig met een inhaalrace. Hij boekte in Indianapo lis zijn derde zege in vier races en is Aoyama genaderd tot 27 punten. NEW HAVEN De Spanjaard Fernando Verdasco heeft het ATP-tennistoernooi van New Haven gewonnen. De als tweede geplaatste speler bleek in de finale met 6-4 7-6 (6) te sterk voor de Amerikaan Sam Querrey. Verdasco had in de halve finale af gerekend met de Rus Igor Andre- jev: 7-6 (4) 7-6 (5). Querrey bereikte de finale door Jose Acasuso te ver slaan: 6-3 6-4. Het toernooi van New Haven gold als voorbereiding op de US Open, die maandag in New York begint. AMSTERDAM Roeitopper Sjoerd Hamburger fun geert het komende jaar als presi dent van de roeivereniging van zijn Engelse universiteit Oxford. „Ik voel me zeer vereerd", liet Ham burger zaterdag weten. De 26-jarige Fries, die dit seizoen op het laatste moment afviel voor de Acht bij de WK roeien in Poz- nan, wordt verantwoordelijk voor de gehele roei-organisatie van zijn universiteit Hamburger krijgt een miljoenenbudget, maar wordt zelf niet betaald. INDIANAPOLIS Jorge Lorenzo heeft de Grote Prijs van Indianapolis in de MotoGP ge wonnen. De Spaanse wegracer van Yamaha profiteerde optimaal van de misstap van Valentino Rossi. De Italiaanse leider in het WK ging op het hobbelige circuit onderuit en kon de race niet afmaken. Lorenzo boekte zijn derde grand-prixzege van het seizoen. De jonge Spanjaard kwam met grote voorsprong over de finishlijn. Hij bracht zijn achterstand in de titel strijd op Rossi terug tot 25 punten. AMSTELVEEN Naomi van As is na afloop van het Europees kampioenschap hockey uitgeroepen tot beste speelster van het toernooi. De 26-jarige hockeyster van Klein Zwitserland was niet de enige Oranje-international die in de prij zen viel. Maartje Paumen werd topscorer. De verdedigster maakte negen doelpunten, waarvan acht strafcorners en één strafbal. In de met 3-2 gewonnen finale tegen Duitsland, waarin Nederland geen enkele strafcorner kreeg, kwam Paumen niet tot scoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33