Uitgebreid programma 21 zeeland Jay Minor speelt zich in de kijker maandag Nieuw nt 5 weken voor 15 euro! PZC Grote namen als Kane en Beef traden gisteravond op tijdens Goes in Concert. De Grote Markt liep er slechts ten dele voor vol. maandag 31 augustus 2009 door Wim Hofman Dat was wennen, die eer ste dagen van de mid delbare school: zoveel nieuwe gezichten en namen! En zoveel schoolvakken. En voor elk vak had je een andere leraar. Ze hadden niet alleen een naam, maar dikwijls ook een bij naam. Zo gaf Veldkamp latijn. Ze moem- den hem Jimmy, waarom dat wist niemand. Latijn, dat was ook nieuw en de eerste les de beste al, werd je overstelpt met nieuwe ter men. Zo was er sprake van vervoe gingen en naamvallen als nomina- tivus en ablativus. Klakkeloos rekenen, zoals we dat op de lagere school deden, was er niet bij. We kregen algebra, en vlakke meetkunde en de leraar, die Stalen Jezus werd genoemd, legde uit wat een axioma was. En dat de lijn de kortste afstand is tussen twee punten. Bij dat vak had je een liniaal nodig en een scherp gepunt potlood en een pas ser, waar ook al een potloodje aan zat. Ik weet ook nog dat we in het be gin menskunde kregen en dat ik in de eerste les te horen kreeg dat in het menselijk lichaam vier liter bloed zat en dat datzelfde lichaam voldoende zwavel bevatte om een hond te ontvlooien. De leraar leek zo uit de negentiende eeuw te komen met bril en baard. Zijn verhalen waren soms zo smeuïg en bloederig dat ik er half misse lijk van werd en ik ging dan maar naar buiten kijken, waar een mooie nazomerzon op de dofgroe ne eikenbomen scheen. Wennen moest je ook aan de me deleerlingen. De nieuwelingen stonden in het begin maar een beetje naar elkaar te kijken. Vooral de ouderejaarsstudenten maakten indruk, omdat die tij dens het speelkwartier steeds siga retten opstaken. Ze stonden in een kring en een van hen haalde dan een doosje sigaretten uit zijn zak, tikte erop om een van de siga retten naar boven te krijgen en bood dan de anderen ook wat aan. Niet iedereen nam een siga ret, want sommigen hechtten aan een eigen merk. Ze rookten snel, want de volgende lessen begon- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: P£C, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens In het cololon tieft u nadere informatie GOES IN CONCERT door Rolf Bosboom Voor meer columns: www.pzc.nl/columns GOES - Het weer bleek ideaal, de lo catie blijft prachtig en de sfeer was gemoedelijk. Toch was de zesde editie van Goes in Concert verre van uitverkocht. Naar schatting drieduizend mensen kwamen er op af. Het affiche, met als grootste troef Kane (die al vijf jaar niet in Zeeland had opgetreden), was blijkbaar niet aantrekkelijk genoeg om alle achtduizend kaarten te ver kopen. Toch viel er muzikaal meer dan genoeg te genieten. Het festival had een uitgebreid en divers programma te bieden. Van af vier uur 's middags klonk er al muziek op het plein, eerst van DJ Addicted. Om vijf uur was het de beurt aan de eerste band: De Hob byisten, het afgelopen seizoen een van de deelnemers aan het band- coachingsproject Popaanzee. De Zeeuwse groep bewees andermaal hoe zij is gegroeid. Vooral front man Kevin Keegan is een show man, die weet hoe je een Grote Markt moet bespelen, ook al was die nog slechts mager gevuld. Merkwaardig genoeg werd het fes tival pas daarna officieel geopend, alsof De Hobbyisten er niet hele maal bij hoorden. In het kader van het Goes-Afrika-jaar was de ope- ningsact sterk Afrikaans getint. De dans- en percussiegroep La Com pagnie Bina Africa, fraai uitgedost, gaf een spectaculair optreden met veel trommelgeweld, uitzinnige dans en staaltjes acrobatiek. Aan het begin van de avond stond Melou op het podium. De voorna melijk Amerikaanse groep met een uit Zeeland afkomstige gitarist (Maarten Reynierse) gaf een hoog staand optreden. Zangeres Annie Goodchild heeft een dijk van een stem, maar de nummers zijn net wat te vernuftig om een festivalpu- bliek mee te krijgen. Dat lukte Beef veel beter. Enkele reggae- en skaklanken waren al voldoende om de menigte - de Grote Markt was inmiddels halfvol - te laten meedeinen. Moeiteloos mengde de band, die er binnen kort tijdelijk mee stopt, eigen en andermans werk tot een vrijwel ononderbroken medley. Met een hoofdrol voor kleuter Okke - zoon van een van de blazers - die enkele nummers op het podium rond struinde. Na de lokale favoriet Albertina ('Het is pas feest als Albertina is'ge weest'), die uiteenlopende covers zong, was het tijd voor soul en funk met Boris. Sinds hij vijf jaar geleden Idols won is hij behoorlijk gegroeid en zeker met- zijn nieuwe band, vol vaardige muzikanten, bleek hij een stevige show te kun nen neerzetten. Een half uur later mocht Kane het karwei afmaken, met een optreden dat op imposan te wijze werd ingeluid met Scream. O Voor een verslag: zie www.pzc.nl. Daar zijn ook video beelden van het festival te zien. Zangeres Annie Goodchild van Melou. Beef Fan van Kane luistert naar haar ei gen muziek. door René de Dreu AMSTERDAM - De Zeeuwse sin ger-songwriter Jay Minor (Jan Miri- naard, 17 jaar) heeft zich zaterdag samen met zijn Early Birds in een volle Amsterdamse Melkweg in de kijker gespeeld. Samen met 13 an dere bands uit heel Nederland kon de winnaar van de Zeeuwse Belof te (december 2008) in korte tijd deze grote stap nemen. Zijn ingeto gen, dromerige en 'freaky' folkmu ziek viel in Amsterdam tussen veel rock, pop en hiphop geweld op en kreeg het luisterpubliek dat nodig is voor dit genre. Van alle bands sleepten er tien, waaronder Jay en zijn Early Birds, een extra boeking uit dat optreden. De Amsterdamse folkrockband The Tunes speelde een thuiswedstrijd, kreeg de mees te boekingen en kon zich daarom winnaar van de Senna Pop NL Award 2009 noemen. „Het is erg snel gegaan. Aanvanke lijk gebruikte ik toevoegingen van geluiden op laptop om een bijzon dere sfeer in de muziek te leggen. Gelukkig kreeg ik de kans te expe rimenteren en met Loek van de Linden op contrabas, Roos van Brakel, percussie, en Janine van Osta, backing vocals en melodica, de muziek een extra dimensie te geven", laat Jay na afloop van zijn concert weten. Veel tijd- alles te ver werken was er niet. Gisteravond stond hij alweer op het Abdijplein bij Zeeland Nazomerfestival in Middelburg. Optredens bij Film by the Sea volgen binnenkort.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2