PZCUs iMyilyrji.rjtbs Ï'J'J. 26 en 27 32 en 33 Tweede goud op rij Schuil/Nummerdor Voetbalsters Oranje naar kwartfinales Golfer Lafeber valt ver terug in Schots Open 'Pantelic wil graag naar Ajax' Roy Makaay bezorgt Feyenoord op valreep punt tegen FC Twente Regen en wind teisteren Hoogerland bij Vuelta-debuut Maandag 31 augustus 2009 Tip? sport@pzc.nl DEN HAAC Richard Schuil en Reinder Num merdor hebben het beachvolleybal- toernooi uit de World Tour in Sche- veningen gewonnen. In de finale in een uitverkocht stadion waren de als eerste geplaatste Nederlan ders met 21-17 18-21 15-10 te sterk voor de Spanjaarden Herrera en Ga- vira. Het is de vijfde titel van het tweetal op de World Tour en de tweede op rij. Vorig weekeinde ver overden ze ook goud in het Finse Aland. Het brons ging naar de Bra zilianen Marques en Cerruti. LAHTI De Nederlandse voetbalsters heb ben zich verrassend geplaatst voor de kwartfinales van het Europees kampioenschap in Finland. In het laatste groepsduel won Oran je, dat debuteert op het titeltoer- nooi, tegen alle verwachtingen in met 2-1 van het sterke Denemar ken. Bij rust stond het nog gelijk: 0-0. Voor Nederland scoorden Sylvia Smit en Manon Melis. Donderdag treft Oranje Frankrijk, dat ook tweede werd in de poule. Meest gelezen 1. Zaamslag in blessuretijd onderuit 2. Coryfeeën aan elkaar gewaagd 3. ledereen weet het behalve Frits STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto CLENEACLES Golfer Maarten Lafeber heeft het Jo hnnie Walker Championship in het Schotse Gleneagles verprutst in de laatste ronde. Met een score van 77 slagen, 5 boven par, zakte de Ne derlander gisteren van de zevende naar de gedeelde 37e plaats. Lafeber verdiende niettemin een slordige 11.000 euro met zijn optre den en behoudt vrijwel zeker zijn kaart op de Europese Tour. De Zweed Peter Hedblom won het toernooi van de Europese Tour en de bonus van 270.000 euro. ALMELO Ajax heeft interesse in Marko Pan telic. De dertigjarige Serviër speel de de afgelopen vier seizoenen bij Hertha BSC en hij is transfervrij. „Ik verheug me erg op de nieuwe uitdaging", laat Pantelic in de Berli ner Zeitung optekenen. „Ajax is een grote club. Ik hoop dat ik de club de komende jaren verder kan helpen." Pantelic maakte de afgelo pen vier seizoenen 45 doelpunten in 114 Bundesligaduels. De Ajacie- den Cvitanich, Oleguer, Ogararu en Sno zoeken een nieuwe club. Nederlandse sporters waren het afgelopen weekeinde bijzonder succesvol bij verschillende evenementen. Ze wonnen goud op het EK-hockey, het WK judo, het WK zeilen, het WK roeien en het EK dressuur. Bovendien wonnen ze nog verschillende zilveren en bronzen medailles. Zie de pagina's 28,29,32 en 33. - 1 fotomontage Felix Binicewicz foto's ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29