Een Spaanse 'schone' 141 zeeland Mountainbikers halen geld op voor Duchenne Karamaran slaat lek voor Walcherse kust Rekening wordt met klappen afgedaan Jongens aangehouden wegens vernielingen Diefstal uit bedrijfspand Skim-apparatuur bij bank op Hulster Markt Ploegen voor het Zeeuws kampioenschap Auto uitgebrand in Middelburg maandag 31 augustus 2009 door Melita Lanting VLISSINGEN - In zeven dagen tijd 700 kilometer fietsen over onver hard terrein voor het goede doel. Ko Zwemer en Kees Schog uit Kamperland en Goes zijn er klaar voor. Ze doen mee aan de Duchen ne Heroes omdat de spierziekte hen raakt én natuurlijk om de lief de voor het mountainbiken. Beide mannen hebben in hun om geving kinderen die lijden aan de ziekte Duchenne. „Eigenlijk ben ik er mee begonnen", zegt Kees Schog. „Mijn vrouw heeft een col lega met een zoon die deze ziekte heeft. Dan zie je de impact die dat heeft op een gezin." Duchenne is (nu nog) een onge neeslijke erfelijke spierziekte die vooral jongetjes treft. Dankzij we tenschappelijk onderzoek is de le vensverwachting van patiënten al gestegen tot 30 jaar en een door braak in het wetenschappelijk on derzoek is dichterbij dan ooit. Duchenne Heroes sponsort het wetenschappelijk onderzoek. „Deelname is niet vrijblijvend. Je moet minimaal 2500 euro aan sponsorgeld meenemen, anders mag je de tocht niet fietsen", zegt Ko Zwemer. Beide mannen heb ben inmiddels de nodige sponsors gevonden. „Maar voor het goede doel zijn extra sponsors altijd wel kom." Ko en Kees bereiden zich serieus MEEST CELEZEN 1. Tros geeft prijs aan verkeerde 2. Academy als huwelijksbureau 3. Aanhoudingen coniferenbranden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto voor. Ze trainen onder leiding van oud-profrenner Patrick Tolhoek en ze laten zich ook door hem ad viseren op het gebied van voeding en verzorging. „Direct na de finish wat eten of drinken, bijvoorbeeld een yoghurtdrankje", zegt Patrick Tolhoek. „Daarna pas douchen en relaxen." De tocht is zwaar. Dagelijks wordt 100 kilometer afgelegd en vrijwel alleen over onverharde paden en wegen. De start is op 13 september in Wiltz in Luxemburg. De route gaat via vier. landen naar Neder land. Daar ligt op 19 september de eindstreep in Nijmegen. Onderweg neemt de organisatie de renners alle zorg uit handen. Er is medische begeleiding, een team om problemen met de fietsen op te lossen en de bagage wordt ver voerd van camping naar camping waar de deelnemers de tent kun nen neerzetten. Voor de tocht hebben zich op dit moment 330 mountainbikers uit heel Nederland ingeschreven. „En er zijn meerdere deelnemers af komstig uit Zeeland, onder andere uit Vlissingen, Sint Philipsland en Burgh- Haamstede. Tijdens de tocht zijn de verrichtin gen van Ko Zwemer en Kees Schog te volgen via de website van de PZC. Meer informatie over de tocht staat op www.duchenneheroes.nl NEELTJE JANS Een catamaran is vrijdagavond lek geslagen voor de kust van Walche ren. Het schip voer op iets hard dat een gat van een meter bij een me ter in de romp sloeg. Een loodsten- der schoot te hulp, later overgeno men door de reddingboot Koop- mansdank, die de cataraman naar de Roompotsluis sleepte. Door te hozen, bleef het schip drijven. De schade aan het schip is groot. VLISSINGEN De 45-jarige eigenaar van een hore cazaak aan het Beursplein in Vlis singen is zaterdagmiddag door klanten mishandeld. Hij sprak een man en vrouw aan, die met kind vertrokken zonder te betalen. De mannelijke klant sloeg hem. Hier op liep het gezin weg in de rich ting van het Bellamypark 'We proberen zo veel mogelijk de reglementen uit 1824 na te leven, dat maakt het ringrijden op Nieuwlana zo mooi' voorzitter Ruud Mesu van jubilerende ringrijdersvereniging VLISSINGEN Drie jongens uit Vlissingen van 16, 17 en 18 jaar oud zijn zaterdaga vond, tegen middernacht, in de Kleiweg in Vlissingen aangehou den wegens vernieling aan een school in de Troelstraweg. Toen de politie na een melding ter plaatse kwam, vluchtten er enkele jonge ren weg. Drie van hen konden wor den gepakt. Een prullenbak en een ruit bleken vernield te zijn. VEERE Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Kaai in Veere, in de nacht van zaterdag op zondag, zijn enke le honderden euro's, computerap paratuur met onbekende waarde en waardepapieren weggenomen. De inbrekers moeten tussen 02.00 en 05.30 uur hebben toegeslagen. Zij verschaften zich toegang tot het pand door een deur te forceren. Het totale schadebedrag is niet be kend bij de politie. HULST De politie heeft zaterdagochtend skim-apparatuur ontdekt bij de gel dautomaat van de Fortis bank aan de Grote Markt in Hulst. Om 8.15 uur kreeg de politie een melding dat twee mannen zich verdacht op hielden bij bank. Bij aankomst wa ren zij verdwenen. Het skimappa- raat, deskundig aangebracht op de pinautomaat, is in beslaggenomen. Getuigen wordt gevraagd zich te melden via 0900-8844. MIDDELBURG - Door nog onbekende oorzaak is zondag vroeg, omstreeks rond zes uur, een personenauto uitgebrand die geparkeerd stond bij stads- camping Middelburg. De brandweer kon niet voorkomen dat de auto volle dig uitbrandde. De eigenaresse van de auto heeft inmiddels aangifte van brandstichting gedaan bij de politie. foto Roland de Jong WILHELMINADORP - Dik dertig deel nemers streden zaterdag in de Wil- helminapolder om de eerste plaats in verschillende categorieën (aan tal scharen, modern en antiek). Het Zeeuwse Ploegkampioenschap trok duizenden toeschouwers. Hieronder de winnaars: moderne tractoren, categorie drie- en meerscharigen: 1. Ronnie Rome- ijn, Nieuwerkerk. Categorie twee- schaar wentel: r. Florian van der Wekken, Kerkwerve. Antieke trac toren: rondgaande ploegen: t.C. de Looff, Arnemuiden. Heen en weer gaande ploegen: 1 I. Mul der, Sommelsdijk. Ploegwedstrijd trekpaarden: 1. Bart van der Wek ken, Kerkwerve. Het 185-jarig jubileum van de ringrijdersvereniging 'kleurde' het Zomerfeest in Nieuw- en Sint Joosland. rSSSEïS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16