Er is uit gehaald wat er in zit Ze kennen je naam bij de RA spectrum 26 Zaterdag 29 augustus 2009 Jongeren uit de hele wereld komen naar Middelburg om te studeren aan de Ik geloof echt dat ze bij de Roosevelt Academy.uit me hebben gehaald wat er in zat. Het kleinschalige van de school en de persoonlijke begeleiding hebben daar een grote rol in gespeeld." De 22-jarige Angenika Kunne kijkt terug. Geboren en getogen in Temeuzen woont ze tegenwoordig in het financiële en zake lijke centrum van Londen. Ze werkt daar bij de Australische investeringsbank Mac- quarie die vooral met infrastructurele pro jecten, onder meer in de Benelux, bezig is. Ze heeft er geen spijt van dat ze destijds voor de Roosevelt Academy heeft geko zen. „Er wordt wel eens gezegd, dat het een school is voor studenten die niet kun nen kiezen en dat de opleiding veel te breed is. Maar voor mij klikte het meteen. Ik was in Rotterdam, Utrecht, Nijmegen en Amsterdam gaan kijken. Maar daar had .ik dat gevoel niet. Het nieuwe van de school sprak me aan, maar ook het enthou siasme dat ik er tegenkwam." En wat dat brede karakter betreft, daar heeft ze later al leen maar profijt van gehad, toen ze om zich heen zag dat studenten van andere scholen allerlei vakken bij moesten spijke ren. Angenika was een van de studenten die het allereerste schooljaar van de Roose velt Academy meemaakte. Ze hoorde bij het opbouwproces van de school. Wat dat betreft is er in de afgelopen vijf jaar veel veranderd, constateert ze. Middelburg vindt ze een geweldige stad. Vooral door de oude gebouwen en het markante gebouw waar de Roosevelt Aca demy zelf in zit, ademt de stad een zekere sfeer die wat haar betreft prima bij een stu dentenstad past. Ook het feit dat de stu denten allemaal bij elkaar zitten (zelf woonde ze in het Begijnhof) draagt daar aan bij. „Voor de bevolking was het mis schien in het begin wel even wennen, maar ik merkte wel dat ze open stonden voor de studenten. Dat zag je wel als we eens een onderzoek op straat deden." Angenika wist aanvankelijk niet precies welke richting ze op wilde. Op de Roose velt Academy hebben ze haar wel geleerd daar eens over na te denken. Dat begon al in haar eerste gesprek met dean Hans Adriaansens die haar meteen confronteer de met de vraag: wat denk je er van als je over vier jaar in Londen studeert. Die ge dachte was nieuw voor haar, maar begon - ook door het contact met studenten uit al lerlei landen - steeds vastere vormen aan te nemen. Nederland werd te klein. Ze had inmiddels, met begeleiding van de school, gekozen voor de economische kant en de daaraan gekoppelde vakken. Op advies van onder anderen Adriaansen schreef ze zich in bij de London School of Economics. Een dure opleiding van 9 maanden, die wel zo goed als zeker een baan in de finan ciële wereld garandeert. En zo zit ze nu tus sen de krijtstreeppakken. Ze denkt er aan na die studie haar kansen eens te wagen in Amerika. Maar toch komt ze af en toe nog wel eens naar haar oude school in Middel burg. Op reünies en dergelijke. Het blijft wel een beetje trekken. Roosevelt Academy. Een derde van de 600 studenten Studenten aan de Roosevelt Academy Sinds de oprichting zijn 320 studenten afgestu deerd aan de Roosevelt Academy. Van de afgestudeerden hebben er 211 de Nede iandse nationaliteit. Dertig studenten komen uit Zeeland en 109 studenten zijn internationaal. Geef het vijftig jaar, maar dan is de Roosevelt Academy beroemd, denkt Gina Leyva. De ne gentienjarige Peruaanse verliet miljoenenstad Lima om te studeren in Middelburg. En, ze is laaiend enthousiast. „Het onderwijs is uitstekend. Veel stu denten gaan naar prestigieuze universiteiten en hebben een goede toekomst. Zo zal de RA vanzelf naam maken." Ruim een jaar geleden had Gina nog nooit van Middel burg en de Roosevelt Academy gehoord. „Ik heb in Peru op een Britse privéschool gezeten. Peruaanse universitei ten zijn goed, maar niet internationaal erkend. Ik wilde daarom graag in Europa studeren. Het liefst in Engeland, maar dat is zó duur. De zoon van een vriend van mijn va der studeerde aan het University College Maastricht. Zo hoorde ik ook over University College Utrecht en de Roos evelt Academy. Ik koos voor de RA omdat het een cam pus in het stadscentrum heeft. Iedereen woont dicht bij el kaar. Het voelt als een familie. Het is fijn dat je bij iemand aan kunt kloppen als je zo ver van huis bent." En Middel burg? „De stad is klein, maar ik vind het hier leuker dan in Lima. Het is schoner, stiller en veel minder gehaast" Het onderwijsaanbod van de RA spreekt Gina nog het meest aan. „Er is een ongelooflijke hoeveelheid cursussen. )e kan alles doen: van scheikunde tot filosofie*. Elk vak heeft presentaties en essays. Het is niet alleen theorie. Daardoor word je gestimuleerd om dingen écht te begrij pen. Voor statistiek, bijvoorbeeld, werden we er op uitge stuurd om zelf onderzoek te doen bij een middelbare school. De studie vraagt veel van je. Je doet alles voor de eerste keer en dat kan eng zijn. Maar als je problemen hebt, kan je altijd bij docenten terecht. Het is niet zoals bij grote universiteiten: docenten kennen je naam en vertel len je dat het goedkomt. Dat geeft vertrouwen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 90