41 De Cadzandse wind en Griekse zon agenda zaterdag 29 augustus 2009 Theater om 17.30 uur. Wachtebeke(B) Het domein Puyenbroeck viert zijn 40e verjaardag met straatanimatie, kermis en diverse optredens van o.a. de Studio 100-band. Vanaf 11.00 uur. Sluis Belfort Oldtimerrit Om 9.30 uur verzamelen van de automo bielen van vóór 1965 op de Grote Markt. Rond 16.30 uur zijn ze terug voor een af sluitende rit door het centrum. De degens werden gekruist vorig jaar tijdens de Hulster vestingdagen. Dit jas Meer agendanieuws op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 29 AUGUSTUS 's-Heer Abtskerke Trekkertrek, vanaf 9 uur proeftrek. 13 uur start wedstrijden. 15 uur traptrek- ker race voor kinderen. Surrrender sluit rond 18 uur af. Wilhejminadorp Open dag Koninklijke Maatschappij De Wilhelminapolder en Wilhelminadorp met allerlei activiteiten, zoals de Zeeuwse ploegkampioenschappen, braderie, Power Horse Competition, oogstdemonstraties met antiek werktuigen, roofvogelshows en tentoonstellingen. Wilhelminadorp en -polder, 10-17.30 uur. Tholen Braderie met honderdvijftig kramen in het centrum. Met ook onder meer mu ziek en een vuurspuwer. 9.00-21.00 uur. Kapelle Kapelse dag met braderie, kermis en mu ziek van Alwin en Marianne Weber. Sluis Viering 12,5-jarig jubileum van Struisvo gelboerderij Monnikenwerve met een open weekend. Zaterdag en zondag. Ho- geweg 1,10-18 uur. Philippine Mosselfeesten. Met fietstochten, mark ten, kermisattracties, muziek, en om 13.00 uur uitreiking Gouden Mossel 2009 op de kiosk. Markt en diverse ande re locaties, 8.00 uur. Bath Rommelmarkt/braderie Rondom Buurthuis De Tobbe 10-17 uur. Sluiskil Gildefeesten vanaf 10.00-1.30 met wan deltochten, een sportmiddag, kinder show, het open Kanaalzone pokertoer- nooi en de finale van Top 100 Nederpop. Zie ook www.gildefeesten.com. O Hulst Vestingdag. Om 7 uur start met rommel markt, vanaf 12 uur activiteiten zoals de braderie en oude ambachten. Om 13 uur historische stoet met reuzenpoppen van het Reynaertverhaal. Om 16 uur wordt er een scène gespeeld uit het epos. Hulst Megasummerparty. Den Dullaert, 20.00 uur. Hengstdijk Kermis. Vanaf 13.30 uur. Renesse TiTaTovenaar kindershow. Vakantiepark Schouwen aan de Hoogenboomlaan, 11.00 uur en 16.00 uur. Nieuw- en Sint Joosland Dorpsfeest. Ringrijden, markt, expositie 40 jaar dorp in de krant en feestavond. Dorpskerk, 8.00 tot 23.30 uur. ZONDAG 30 AUGUSTUS Philippine Mosselfeesten. Zie zaterdag. IJzendijke Oogstfeest met rondrit door de polders met aanspanningen, ruiters en oude trac toren. Zachariasweg, vanaf 9.30 uur. Hulst Vestingdag. Zie zaterdag. Sluiskil Gildefeesten vanaf 10.00-19.00 met een brunch, rommelmarkt en braderie en op tredens van Danny Vera en The Sjonnies. Zie ook www.gildefeesten.com. A Renesse Kindervertier met springkussen, schmin ken, ballonnen modelleren en kinderthea ter. Grasveld bij de kerk, 14 tot 18 uur. Hengstdijk Kermis. Vanaf 13.30 uur. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Vlissingen Maritiem Bellamypark en Scheldeterrein. Mét diver se optredens. Zaterdag vanaf 14.00 uur. Zondag vanaf 12.30 uur. Info: www.vlissingenmaritiem.nl Sint-Annaland Musica Nautica. Muziekevenement in de haven. Vanaf 19.30 uur programma met een blaaskapel. Een uur later het hoofdprogramma met licht klassieke muziek. Tholen Muziekfestival aan de Kaaij. Thema: het Nederlandstalige lied. 13.00-23.00 uur. Terneuzen Johan Hamelink uit Zaamslag verzorgt een orgelrecital in de Grote Kerk, met werken van Willem Vogel (Valeriussuite Mendelsohn Sonate 1) en Jehan Alain (Litanies). Aanvang 14.00 uur De geplande bespeling door Jo de Visser is wegens familie omstandigheden uitge steld tot een nader te bepalen tijdstip. Zomergasten PASPOORT Naam: Severine Ophoff (links) en Ivy Heusdens. Leeftijd: 18 Woonplaats: Antwerpen Nationaliteit: Belgisch Beroep: studenten. door Gijs Kamphuis Nee, gezwommen heb ben ze niet en het gaat er ook niet meer van komen. Een beetje pootjebaden, dat vinden Severine en Ivy wel genoeg vandaag. Ze zijn speciaal naar Cadzand gere den, omdat het weer in Antwer pen hun te druilerig was. Nu is het aan de Zeeuwse kust vandaag ook niet geweldig, maar toch genie ten de twee Belgische dames. „Het is echt lekker weer om over het strand te wandelen", vertelt Severi ne. „We zijn vanaf daar gelopen, lekker op het gemak." Ze wijst met een weids gebaar richting het Zwin. De Zwingeul werd ook overgesto ken, maar ook niet meer dan dat. „We durfden er niet te ver bij van daan", lacht Ivy. „We waren van wege het vollopen van de geul bang dat we niet meer op tijd te rug zouden kunnen." Allebei houden ze van de Zeeuwse kust en met name van Cadzand. Severine is er voor het eerst. „Het is hier zoveel mooier dan aan de Vlaamse kust. Die is helemaal vol gebouwd. Hier is het nog puur. Zand, zee en duinen." Ze komt dan ook graag nog eens terug. Sa men met Ivy. Die zal haar zeker meenemen voor een dagje uit. Het West-Zeeuws-Vlaamse strand kent voor haar nog maar weinig veras singen. Ze is er bijna kind aan huis. Als kind ging ze er met haar opa en oma mee op vakantie. Nu dat voorbij is, plant ze zelf altijd wat dagtrips om lekker uit te waaien. En om in de zon te zitten. Want de zon is belangrijk, zo vertelt ze met een grote glimlach. „Van veel zon worden we erg blij." Serverine kan niet anders dan in stemmend knikken. De vakantie gaat voor de twee vriendinnen dit jaar dan ook naar Griekenland. Want een ding is zeker: daar is de kans op zon een stuk groter dan in Nederland. Volgende week vertrek ken ze voor tien dagen plezier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82