Open dag atelier Plantjes kijken in Jos Boogaard Aardenburg Shantykoren in Terneuzen Excursie onderwaterleven zaterdag 29 augustus 2009 in de haven van Bruinisse. Gieneke Blessing uit Meliskerke legde een groep vissers vast. Izaak Wondergem uit Vlissingen fotografeerde in zijn woonplaats een windkunstenaar. Arnoud Lievense uit Krabbendijke fotografeerde 's ochtends vroeg het slik van Krabbendijke en nam deze schitterende zonsopkomst op de koop toe. sint-annaland - Jos Boogaard uit Sint-Annaland stelt op zaterdag 5 september werken tentoon van haar cursisten in haar atelier. De tentoonstelling wordt gevormd door het werk dat is voortgeko men uit twee gezamenlijke op drachten. De cursisten hebben hun eigen draai gegeven aan het thema 'zelfportret'. Ook wordt het eigen werk van de cursisten tentoongesteld, dat be staat uit een diversiteit aan stille vens, landschappen, portretten van kinderen, bloemen, dieren en meer. De tentoonstelling is in het atelier aan de Anna van Bourgondiëstraat 58 in Sint-Annaland. De deuren zijn open van 11.00 tot 17.00 uur. www.josboogaard.nl aardenburg - Tuin- en land schapsarchitect Tom de Witte houdt dit weekend een 'Open Tuin' in Aardenburg. De Witte houdt zich bezig met het ontwerpen en realiseren van unieke tuinen en harmonieuze percelen. Wie van prachtige bloemen en in teressante planten houdt, kan er vandaag en morgen gaan kijken naar de uitgestalde planten en in gerichte tuinen. De tuin van De Witte is aan de Landstraat 18 in Aardenburg. Be zoekers zijn welkom van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang tot de open tuin is gratis. Tevens is er is gelegenheid tot het kopen van planten. O www.tomdewitte.nl OP PAD Markten, kermissen, optredens: op www.pzc.nl vindt u een overzicht van activiteiten in Zeeland. UIT ETEN Lees de ervaringen van recensenten van de PZC in restaurants, van Tho- len tot Sluis. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl terneuzen - In het centrum van Terneuzen treden volgend week end acht shantykoren uit binnen- en buitenland op tijdens het Vlie gende Hollander Shantyfestival. Het festival viert zijn vijfjarig jubi leum. Het evenement wordt vrij dag 4 september om 19.30 Uur in de Grote Kerk in de Noordstraat geopend met een lezing met het thema 'Vrouwen aan boord van de VOC'. De lezing wordt opgeluis terd met toepasselijke liederen. Op zaterdag worden van 14.00 tot 17.30 uur op vijf locaties in de bin nenstad shantyliederen gezongen. Vervolgens komen alle koren weer samen op de Markt om gezamen lijk nog een lied te heffen. Daarna volgt er een 'captains din ner'. neeltje jans - Liefhebbers van het leven onder water komen zaterdag 5 september bij Neeltje lahs aan hun trekken tijdens de Hans Ver- kooijen-wandeling. Verkooijen heeft een enthousiast duikverleden achter de rug, en nam daarom het initiatief voor de ze excursie. De wandeling door Neeltje lans voert langs verschillen de aquaria. Ervaren duikers geven uitleg over de fascinerende wereld onder water. De excursie begint om 14.00 uur op de hoek van de parkeerplaats van Deltapark Neel tje lans, bij de vlaggen van Natuur monumenten en Het Zeeuwse Landschap. Aanmelden is niet no dig. De kosten bedragen twee euro per persoon en een euro voor kin deren tot 12 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81