zeelandI 23 vlassersdorpje zijn Opheldering gevraagd over 'laksheid' politie Puyenbroeck sluit feestjaar af Poortschieting ook voor leken PALAZZO Accordeonsolo tijdens Zomersalon Calerichel Fietsvierdaagse langs de mooiste plekjes Rotary strooit met sponsorgeld goede doelen Dagbladbezorger van het Jaar 2009 www.worddagbladbezorger.nl zaterdag 29 augustus 2009 'En dan proberen we ook nog een kunstroute te realiseren. Op de forten proberen we permanent kunst te krijgen, ook van een Spaanse kunstenaar' Etiën Etiënne van Waes geïnterviewd en gefilmd op het pleintje voor de kerk van Belgisch Koewacht. foto's Peter Nicolai HULST - Niet alleen geoefende schutters kunnen vandaag mee doen aan het schieten op de liggen de wip door de Graauwse Poort in Hulst. Bij café De Kroon zijn enke le leenbogen en-pijlen voorzien. De schieting begint om 14.30 uur. Inschrijven kan vanaf 14.00 uur. NEW CLLECTI N IKKS WOMEN DOMBURG markt Ia 4357 BG Domburg mmmmm&mmsmmm 'm. m door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Terneuzense PvdA-raadslid Gijs van den Berg wil van burgemeester en wethou ders weten of het klopt dat de poli tie niet of nauwelijks reageert op meldingen van binnenstadsbewo ners over overlast. Verontwaardigde bewoners trok ken eerder al aan de bel bij woon- stichting Clavis met de klacht dat er weinig of niets wordt gedaan aan geluidsoverlast, drugsgebruik en vervuiling in brandgangen en straten. Het gaat de buurtbewoners met name om de Tholensstraat, Donze Visserstraat en Jozinastraat. Clavis beloofde dat in overleg met de poli- AARDENBURG In galerie Galerichel aan de West straat in Aardenburg wordt mor gen tussen 14 en 17 uur de vijfde Zo mer van Galerichel gehouden. Centraal staat een optreden van de jonge Russische accordeonist Jevge- ni Suvorkin. Hij brengt die middag op het terras een klassiek repertoi re ten gehore, met werken van Bach, Beethoven, Bizet en Tsjai- kowsky. WACHTEBEKE tie extra aandacht aan de overlast zou worden besteed. Maar volgens de bewoners is dat een wassen neus. Een woordvoerder gisteren: „Bij wie je ook aanklopt, niemand komt in actie, de gemeente niet, maar zeker ook de politie niet." Van den Berg wil opheldering van het college van burgemeester en wethouders. „Overlast in welke vorm dan ook verminden het woongenot. De PvdA-fractie vindt het belangrijk dat mensen prettig kunnen wonen en dat de politie ingrijpt als er sprake is van over last." Hij wil weten hoeveel meldingen de politie heeft ontvangen en wat daarmee is gedaan. VOGELWAARDE Het Feestcomité Vogelwaarde houdt van dinsdag 1 tot en met vrij dag 4 september een fietsavond- vierdaagse. Wie wil deelnemen, kan dagelijks starten vanaf café 't Karrewiel tussen 18.00 en 19.30 uur. Er is keuze tussen een route van vijftien kilometer en eentje van vijfentwintig kilometer. De rit ten voeren langs de mooiste plek jes van Vogelwaarde en omstreken. HULST - Rotary Club Hulst heeft 14.600 euro aan sponsorgelden uit gekeerd uit de opbrengst van de Reynaert Fietstocht in juni. School De Bron ontving drieduizend eu ro voor de bibliotheek voor leerlin gen met leesbeperking, Praktijk school Hulst ontving een zelfde be drag voor een driedaags zomer- en trainingskamp en de stichting Steun Aan Kinderen Overzee kreeg 2600 euro voor de bouw van een school in Bangladesh. Voorts kreeg de Stichting Stru- meth in Kenia drieduizend euro voor de verstrekking van jodium- zout en het project Kids Place in Brazilië drieduizend euro voor leescomputers voor kinderen. Domein Puyenbroeck, net over de grens in Wachtebeke, sluit morgen het feestjaar af met een verjaardags feest. Het recreatiedomein is dit jaar veertig jaar geopend. Met extra activiteiten en gratis ge bruik van enkele faciliteiten van het domein, werd deze veertigste verjaardag al uitgebreid gevierd. Het feestjaar wordt zondag vanaf 10 uur afgesloten met gratis anima- mi tie zoals kermisattracties waaron der een reuzenrad, een kartbaan en een schietkraam. Er zijn optredens van de studio-ioo TV-Band met Piet Piraat, Ketnet Pop en The In credible Time Machine. Er is straat animatie en er zijn veertig sportde- monstraties. Als blijvende herinnering is een strip over de geschiedenis van Puyenbroeck uitgebracht. Stem op uw dagbladbezorger en win een gratis krantenabonnement Tevreden met uw dagblad- is en breng uw stem uit. Is uw dagbladbezorger niet genomineerd? Geef hem of haar op voor de Publieksprijs. Dat kan van 14 tot en met 18 september tijdens het radioprogramma van Giel Beelen. Dus luister tussen 6.00 en 9.00 uur naar Giel op 3FM en zet uw www.worddagbladbezorger.nl dagbladbezorger in de schijn- of uw bezorger genomineerd werpers! Opgeven per post: antwoordnr. 48, 1180 VB Amstelveen bezorger? Laat uw waarde ring blijken en doe mee aan de verkiezing van de Dagbladbezorger van het Jaar 2009. Met uw stem maakt u kans op een gratis kranten abonnement. Wat moet u doen? Kijk op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67