361 sport 'Laat het toernooi maar Begrafenis P 7C NRT MIDDELBURG Tennisser Frank Clausing ziet landelijk niveau zienderogen dalen Nationaal ranglijsttoernooi Middelburg Go Ahead Eagles nog altijd foutloos Van der Meet in halve finales, Kerkhove niet Besters noteert juniorenrecord op 110 horden zaterdag 29 augustus 2009 door Johnny Hoogerland Zo, dat was me nog een heftig dagje voor de start. We wilden met de jongens van de ploeg naar de begrafenis van de vader van Lieuwe Westra in Friesland. Voor hem was het heel zwaar om z'n vader weg te moeten brengen en daarna te vertrekken naar de Vuelta. Wij wilden hem zo veel mogelijk steunen. Maar de ploeglei ding vond het niet verstandig de plechtigheid in aanloop naar de be langrijkste koers van het jaar te be zoeken. Ik ben er klaar voor, de Ronde van Spanje mag van mij van start gaan. Voor de proloog sta ik niet te trappelen, dat vind ik een ver schrikkelijke dag. Ik kijk uit naar zondag, dat we kunnen gaan koer sen. Ik voel me superfit en heb nog een hele week goed kunnen trainen. Zondag vier uurtjes, maan dag dik twee achter de brommer, dinsdag zes uur, woensdag en don derdag twee uur. De testen die we deze week moesten doen waren goed. Dat hoort nu eenmaal bij de start van een grote ronde hè. We hebben met alle ploegen bloedcon- troles van de UCI gehad. Ik hoef me daar nooit zorgen over te ma ken. Dit jaar heb ik er al tien ge had, ook twee buiten competitie zoals dat heet. Ik heb altijd dezelf de waardes. De proloog van ruim vier kilome ter op het circuit van Assen lijkt me wel speciaal. Ik ga volle bak, maar het maakt me niet uit waar ik eindig, of het nou tachtigste is of honderdste. Voor mij is het vooral belangrijk dat ik een keer voor een ritzege kan gaan, niet voor het klassement. Met Vacansoleil zitten we vanaf woensdag in een fantastisch bun galowpark net buiten Assen. Vijf man in een huisje. Wie er straks bij mij op de kamer komt als we in de hotels gaan, maakt me niets uit. Ik sliep in Frankrijk vorige week met Matteo Carrara, die Itali aans spreekt, maar wie het in de Vuelta wordt, heb ik nog niet ge hoord. Vanaf nu moeten we alleen nog maar aan fietsen denken, de rest wordt voor ons geregeld. En ik heb er superveel zin in, vooral in de rit die we dinsdag door Lim burg rijden. Twee keer de Cauberg op, naar Luik en daarna vliegen we naar Spanje. Het avontuur tege moet. door Sven Bakker MIDDELBURG - Er is de afgelopen ja ren een duidelijke kentering waar te nemen bij de nationale ranglijst- toernooien. Steeds vaker komen de toppers van het toernooi een voudig door de eerste ronden heen en ontmoeten zij pas op za terdag tegenstanders van een gelijk waardig niveau. „Dat is een groot verschil ten op zichte van zo'n vijf tot tien jaar ge leden", zei Wemeldinger Frank Clausing gisteren op het Therm- phos nationaal ranglijsttoernooi. „Toen moest ik in de eerste ronde meteen vol aan de bak. Nu is het zo dat ik kort voor de wedstrijd aankom en zonder warming-up de wedstrijd gewoon win." Clausing legde daarmee de vinger precies op de zere plek van het toernooi: de wedstrijden waren de voorbije dagen vrij eentonig. Met uitzondering van de eerste set van de partij tussen favoriet Boy Wijn malen en Goesenaar Alexander Nonnekes van afgelopen woens dag (7-6 6-1 voor Wijnmalen), kwam nog geen enkele titelkandi daat in de problemen tegen de mindere goden uit het schema. „Maar dat ligt zeker niet aan dit toernooi, want dat is bijzonder goed georganiseerd", merkte Clau sing op. „Ik merk op alle ranglijst- toernooien dat het met het niveau in de breedte bij zowel de mannen als vrouwen triest is gesteld. Kijk naar Boy en mijzelf, we zijn allebei iets te zwaar, trainen nauwelijks, Kwartfinales mannen, drie ster ren: Boy Wijnmalen-Ricardo Hage- doorn 6-3 6-3, Frank Clausing-Re- ne D'Hooghe 6-3 6-1, André van der Bijl-Bart van Kampen 6-3 6-1, Mark de Jong-Mathys Bloem 6-1 6-0. Halve finales mannen: Boy Wijn malen-Frank Clausing, Mark de Jong-André van der Bijl Kwartfinales vrouwen, drie ster ren: Olga Kalyuzhnaya-Yvette Vlaar 6-2 6-3, Esther Vermeulen-lris Ver- boven 6-2 6-4, Eva Wacanno-Pleun Burgmans 6-1 7-6, Lisanne van Riet-Vivian Vlaar 7-6 1-6 6-1. Halve finales vrouwen: Olga Ka- lyuzhnaya-Esther Vermeulen, Eva Wacanno-Lisanne van Riet. maar we staan wel in de halve fina le. Dat zegt toch genoeg?" Clausing weet precies hoe dat komt. „De bond maakt er een zooi tje van. Wat de bond sowieso moet doen is, net als vroeger, met een grote groep spelers gaan trai nen. Neem de top twintig bij de jeugd tot en met 12, 14 en 16 jaar en ga ermee trainen en naar het buitenland op reis." Dat kost natuurlijk geld, maar daar weet hij wel een oplossing voor. „Vraag drie euro aan elk KNLTB-lid en maak duidelijk dat er geen betere reclame is voor de sport als er straks weer spelers bij de internationale top meedoen. Zo krijg je ook op nationaal ni veau een veel bredere toplaag." Voor het Thermphos nationaal ranglijsttoernooi had het een we reld van verschil gemaakt als de Zeeuwsen Lesley Kerkhove, Angeli- que van der Meet en Bernice van de Velde hadden meegedaan. Maar zij zijn het niveau Zeeland ge woonweg ontschoten. „Ik ga het volgend jaar zeker anders doen", gaf toernooidirecteur Sven Ver meulen aan. „Of we maken er bij de mannen vier sterren van en bij de vrouwen twee sterren of het wordt internationaal." Maar zo ver is het nog niet. Laat eerst het rang lijsttoernooi vandaag maar eens echt beginnen. DEVENTER Go Ahead Eagles heeft als enige ploeg in de Jupiler League nog geen puntverlies geleden. Gisteren won de ploeg uit Deventer het vijf de competitieduel van Fortuna Sit- tard met 2-0. Van der Biezen en Par- nela waren trefzeker. Go Ahead heeft vijftien punten. AGOW (2-1 zege op FC Oss) staat op de tweede plaats met drie punten minder. WGGGNGR NieuwsMedia A £j\J l. Frank Clausing vindt dat de tennisbond ei ENSCHEDE - Tennister Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke heeft in Enschede de halve fina les gehaald van het Twents Open.d De achttienjarige Bevelandse wonl gisteren in de kwartfinales van het fiituretoernooi met 6-2 6-2 van Ni- na Zander. Ze stuit bij de laatste vier op Da nielle Harmsen, die eerder in de week de Kapelse Bernice van de Velde naar huis stuurde. Lesley Kerkhove slaagde er niet in de halve eindstrijd te halen. De ze ventienjarige Zierikzeese ging giste ren met 6-4 6-0 onderuit tegen Ri chel Hogenkamp, de Nederlands kampioene met wie ze regelmatig dubbelt. iniwiiniiiiii m iwmiii OORDEGEM - De Rillandse atleet Victor Besters heeft in het Bel gische Oordegem het Zeeuws ju niorenrecord op de 110 meter hor den verbeterd. Theo Dingemans (AV'56) liep in 1984 een handgeklokte tijd van 14,7 seconden. Om dat record te kunnen verbeteren, was een elek tronische tijd onder de 14,94 no dig. Dat deed de achttienjarige Besters. Hij won de wedstrijd in Oorde gem in 14,80. Zijn volgende doel is het Zeeuwse seniorenrecord te bre ken. Dat is ook in handen van Din gemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52