Zonder sponsors mag je niet meedoen zeeland 125 'Het recht verdwijnt uit de samenleving' MOUNTAINBIKERS In zeven dagen tijd 700 kilometer fietsen om geld in te zamelen makelaar M2Makelaars.nl Fools Circle treedt op in Graaf van Buren vL zaterdag 29 augustus 2009 Duchenne Heroes is een monstertocht voor moun- tainbikers. Opgezet om geld in te zamelen voor onder zoek naar deze spierziekte. door Melita Lanting In zeven dagen tijd 700 kilo meter fietsen over onverhard terrein voor het goede doel. Ko Zwemer uit Kamperland en Kees Schog uit Goes zijn er klaar voor. Ze doen mee aan de Duchenne Heroes, omdat de spier ziekte hen raakt én natuurlijk om de liefde voor het mountainbiken. Beide mannen hebben in hun om geving kinderen die lijden aan de ziekte Duchenne. „Eigenlijk ben ik er mee begonnen", zegt Kees Schog. „Mijn vrouw heeft een col lega met een zoon die deze ziekte heeft. Dan zie je de impact die dat heeft op een gezin." Duchenne is (nu nog) een onge neeslijke erfelijke spierziekte die vooral jongetjes treft. Dankzij we tenschappelijk onderzoek is de le vensverwachting van patiënten al gestegen tot 30 jaar en een door braak in het wetenschappelijk on derzoek is dichterbij dan ooit. Duchenne Heroes sponsort het Ko Zwemer (links) en Kees Schog (midden) zijn klaar voor de sponsortocht om geld in te zamelen voor onderzoek naar de spierziekte Duchenne. Rechts Patrick Tolhoek die de mannen heeft geadviseerd. foto Ronald den Dekker wetenschappelijk onderzoek. „Deelname is niet vrijblijvend. Ie moet minimaal 2500 euro aan sponsorgeld meenemen, anders mag je de tocht niet fietsen", zegt Ko Zwemer. Beide mannen heb T7a KORTGENE Vanavond treedt in het recent hero pende café Graaf van Buren in Kort- gene de band Fools Circle op. Fools Circle is een coverband die is samengesteld uit muzikanten van andere bands, zoals onder meer Shag, Whiskey Botox. Ze brengen een gevarieerd muzi kaal programma. De aanvang van het optreden is om 21.30 uur, de entree is gratis. ben inmiddels de nodige sponsors gevonden. „Maar voor het goede doel zijn extra sponsors altijd wel ADVERTENTIE kom." Ko en Kees bereiden zich serieus voor. Ze trainen onder lei ding van oud-profrenner Patrick Tolhoek en ze laten zich ook door hem adviseren op het gebied van voeding en verzorging. „Direct na de finish wat eten of drinken, bij voorbeeld een yoghurtdrankje", zegt Patrick Tolhoek. „Daarna pas douchen en relaxen." De tocht is zwaar. Dagelijks wordt 100 kilometer afgelegd en vrijwel alleen over onverharde paden en wegen. De route start op 13 sep tember in Wiltz in Luxemburg en gaat via vier landen naar Neder land. Daar ligt op 19 september de eindstreep in Nijmegen. Onderweg neemt de organisatie de renners alle zorg uit handen. Er is medische begeleiding, een team om problemen met de fiet sen op te lossen en de bagage wordt vervoerd van camping naar camping. De deelnemers zetten el ke avond een tentje op. Voor de tocht hebben zich op dit moment 330 mountainbikers uit heel Nederland ingeschreven. „En er zijn meerdere deelnemers af komstig uit Zeeland, onder ande re uit Vlissingen, Sint Philipsland en Burgh- Haamstede." Tijdens de tocht zijn de verrichtingen van Ko Zwemer en Kees Schog te vol gen via de website van de PZC. Meer informatie, over de tocht staat op www.duchenneheroes.nl door Mieke van der Jagt KORTGENE - Bestuurlijke vernieu wing leidt nergens toe als de zaak niet af en toe eens goed door el kaar wordt geschud, vinden ze in de gemeente Noord-Beveland. Het dualisme, dat begin deze eeuw is ingevoerd, blijft een dode letter als besturen niet af en toe de hand in eigen boezem steken. Het is inmid dels traditie dat de gemeente Noord-Beveland de Zeeuwse be stuurders daarbij een handje helpt. Enkele jaren achtereen kwam pro fessor Huub Hennekes het debat prikkelen met frisse standpunten over de rol van de overheid. Dit jaar komt de andere Nederlandse hotemetoot op het gebied van be stuursrecht: professor Toine Tak, emeritus hoogleraar aan de Univer siteit in Maastricht. Tak is de au teur van het handboek voor be stuursrecht dat op alle universitei ten en in de Nederlandse rechts praktijk wordt gebruikt Het onder werp dat de professor zelf na aan het hart ligt, is de groeiende onmo gelijkheid om als burger je recht te halen als de overheid je te kort doet. Als een gemeente een besluit neemt dat voorbijgaat aan het be lang van bepaalde burgers, kan al tijd het algemeen belang erbij ge haald worden. Zelfs al is een beslis sing in strijd met het eigen, vastge stelde beleid, kan een overheid de boel steeds beter repareren met speciaal daarvoor gemaakte instru menten. De titel van de lezing is dan ook: „Het recht verdwijnt uit de samenleving." Tak houdt zijn verhaal voor Zeeuwse bestuurders, de magistratuur, de ad vocatuur en andere belangstellenden op 11 september in De Pompweie in Kortgene. De bijeenkomst begint om 13.30 uur en na afloop en tussen door is er gelegenheid tot het stellen van vragen en een debat. Mijn naam is Corine van Vliet en ik heb een praktijk aan huis in Burgh-Haamstede. Vanaf hele jonge leeftijd had ik al paranormale ervaringen en ik wilde er altijd al iets mee doen om anderen te helpen. Ongeveer 6 jaar geleden kwam ik in contact met een sjamaan uit Amerika en ben sindsdien bij hem in de leer geweest. Hij vertelde me dat ik met mijn handen mensen moet helpen omdat er helende energie uitstroomt en dat mijn ziel die van een sjamaan is. Dit heb ik altijd ook zo gevoeld en innerlijk geweten. Vervolgens heeft hij mij geholpen bij mijn ontwikkeling en tevens heeft hij me allerlei indiaanse wijsheden geleerd en eigen gemaakt. Ongeveer 3 jaar geleden kwam ik in contact met een Indiase Ayurvedisch arts en ben bij hem de opleiding tot Ayurvedisch massage therapeut gaan volgen. Dit diploma heb ik behaald en ben ook een geregistreerd massage therapeut. Het Sjamanisme en de Ayurveda heb ik samengevoegd tot de behandeling die ik nu doe en deze blijkt zeer goed en effectief te zijn. Ik kan bij mens en dier de energieën zien en voelen stromen en op die manier bepalen of er blokkades zijn, of de energie te snel of te langzaam stroomt, of het goed verdeeld is in het lichaam, enz. Door bv stress kan de stroming verstoord zijn en daardoor kunnen er allerlei klachten ontstaan. Mensen die ik echt goed kan helpen zijn dan ook mensen met veel stress, hyperventilatie, fibromyalgie, hoofdpijnen, psychische pro blemen,mensen die het gevoel hebben niet meer "geaard" te zijn. Middels het masseren met warme kruidenoliën verdeel ik de energie weer gelijkmatig over het lichaam,of breng deze tot rust of activeer het juist,afhankelijk van de stroming. Op deze manier breng ik lichaam en geest.weer in balans en kan het zelfherstellend vermogen van het lichaam zijn werk weer doen. Er zijn verschillende kruidenoliën,elk aangepast op de klacht. Na een aantal behandelingen zult u zich veel beter voelen, geestelijk ster ker, stabieler en meer in evenwicht. Stress zal u minder in zijn greep krijgen. Ook als u alleen een gesprek wilt kunt u bij mij terecht vanaf een half uur tegen een gunstig tarief. Voor verdere informatie of voor het maken van een afspraak kunt u mij bellen op tel: 0111651103 of 0629092048 www.helendeshamaansemassage.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49