ging allengs over in een polderfeest zeeland 23 Kruiningen vecht voor bomen van De Wilhelminapolder en dorpsfestijn op 't Meetje en in het Wilhelminahuis Wat is er te doen? Cultuurbus 50plus gaat weer rijden Deel woning brandt uit na blikseminslag zaterdag 29 augustus 2009 B illi IIIIIWim* Wil IIWIIH1IWI iW W W—W Wil IIWililMfflftMIH i* II ilMiillll HHIUM Hl ITH1ÏII ir ■i'fi'll'iTffi Een groot deel van de vrijwilligers die het Polderfeest opzetten, was gisteren bezig met de opbouw: achterste rij vlnr Caroline Spelier, Arno van Hamburg, Dian Scheele, Marian Sprangers, Cees Kortleve en Jaap Troost. Op voorgrond: Gonneke Hoogerland en Henk Hoogerland. foto's Willem Mieras KAPELLE De Cultuurbus soplus van Kapelle gaat ook dit theaterseizoen weer rijden. „Wegens het succes van vo rig jaar hebben we het programma uitgebreid naar drie voorstellin gen", meldt de Stichting Welzijn en Zorgverlening voor ouderen. Het eerstvolgende uitje is op don derdag 19 november, wanneer in De Mythe in Goes de musical Ja Zuster, Nee Zuster speelt. Aanmelden kan nog tot en met 31 augustus bij Petra Slingenberg of Francisca Zoe- teweij, tel. 0113-343474. COLIJNSPLAAT Na een blikseminslag gisteravond om kwart voor tien is een woning aan de Havenstraat in Colijnsplaat voor de helft uitgebrand. De boven verdieping is verwoest, evenals het dak. Een omstander die probeerde de voordeur in te trappen omdat hij dacht er mensen in de woning aanwezig waren, liep een slagader lijke bloeding op. Hij is door ambu lancepersoneel behandeld. De be woners waren afwezig. Twee Noord-Bevelandse brandweergroe- pen blusten het vuur. door Lilian Oominicus KRUININGEN - De dorpsraad Krui ningen heeft bezwaar gemaakt te gen de kap van 'honderd a twee honderd bomen aan de Sluisweg/ Blauwhoefseweg'. Wethouder Kees Knuit van de gemeente Rei- merswaal zegt in een reactie mee te willen denken over een alterna tief „Als het niet nodig blijkt de bomen te kappen, dan liever niet", zegt hij. Het gaat om de groenstrook gren zend aan de ijsbaan en het voetbal veldencomplex. De kap zou vol gens de gemeente Reimerswaal no dig zijn nodig zijn voor de opslag van regenwater dat van de sport hal komt. De afvoer hiervan wordt binnenkort ontkoppeld van het riool. „Een wettelijke verplichting die te recht wordt toegepast", zo schrijft de dorpsraad in het bezwaar schrift. „Maar de groenstrook langs de ijsbaan en het voetbalvel dencomplex is zo waardevol dat De open dag van de Koninklijke Maatschap De Wilhelminapolder duurt van 10.00 tot 17.00 uur en speelt zich af op en om het terrein van het hoofdgebouw aan de Mee- stoofweg en omliggende akkers. Het Polderfeest begint om 10.00 uur en eindigt om 18.00 uur. Loca tie: Meestoofweg en dorpshuis. Op de akkers: oogstdemonstratie met antieke werktuigen, grond- en stoppelbewerking, zaaidemonstra- ties, demonstratie machines, waar onder een stoommachine. Een Po- werhorse-competitie met Zeeuwse trekpaarden en Haflingers. Zeeuw se ploegwedstrijden met oude en nieuwe tractoren. Ook kan een kijkje worden geno men in de bedrijfsgebouwen van De Wilhelminapolder. Daarnaast is een rondvlucht per helikopter mo gelijk. Op en bij 't Meetje. Informatie markt en braderie, met onder meer streekproducten. Ook op het terrein van de WP staan kramen. In totaal zijn dat er rond de negentig. Verder is er een roofvogelshow (10.00-12.00 uur), is de Goese ver eniging Le Bastion aan het jeu-de-boulen, is de papegaaienop- vang present en is er voldoende eten en drinken voor publiek (di verse terrassen en verder visboer, ijscoman en babbelaarbakker). Cen traal punt is de feesttent. Voor kinderen is er op 't Meetje een vrijmarkt. Ze mogen zelf kie zen op welke stek ze hun spulletjes aan de man willen brengen. De jeugd kan zich ook uitleven op een springkussen en in een draaimolen. In het dorphuis Wilhelminahuis (en tree aan zijd/a van 't Meetje) houdt Zeelandia Kleindierenvereniging Zeeland een show. Ook is er dit jaar voor het eerst een orchideeën- show. Verder zijn in de hal kunst werken te bezichtigen. Het duo De Jochies treedt van 16.00 tot 18.00 uur op met vrolij ke, droevige en nostalgische lied jes. Parkeren op terrein aan de Brug straat. Let op: de Westhavendijk is tot 8 september afgesloten. Aanrij- routes: via de Deltaweg of via de Krukweg (langs Goese Meer). deze ons inziens niet mag verdwij nen. De groenstrook is zeer sfeer bepalend voor beide complexen en heeft ook een functie als wind scherm." Volgens de dorpsraad moet het mogelijk zijn om alternatieven te bedenken. „Bijvoorbeeld het veld aan de Achterweg. Te denken valt ook aan een langdurige opslag van het regenwater, zodat dit wellicht gebruikt kan worden voor berege ning van het voetbalveldencom- plex en ook de ijsbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47