nieuwe raadsleden te vinden E D66 lokaal niet overal verkiesbaar zeeland E 3 Unanimiteit over dijkgraaf Ontp oldersoap „D66 is nu eenmaal een partij die hoogopgeleide mensen tussen de 20 en 30 jaar aanspreekt. Die groep is in Zeeland niet groot." commentaar i'ï Gratis parkeren bij station Middelburg zaterdag 29 augustus 2009 gemeenten zien volgend jaar bij de raadsverkiezingen weer kandidaten voor D66 op de kieslijst staan Ria Geluk, Zeeuws regiovoorzitter D66 n weer duikt het ont- polderspook op. Het ka binet wil nog een week je worstelen met de Verdieping van de Westerschel- de en houdt alle opties open. Zowel premier Jan Peter Balken ende als minister Gerda Ver burg laten de deur op een kier voor het alsnog onder water zet ten van de Hedwigepolder op de grens van België en Zeeland. Eerder toonde de premier ge voel voor de emoties die vrijko men bij het doorsteken van dij ken. Maar gisteren leek dat be grip toch wat weggeëbd. Dat zullen veel Zeeuwen als een slecht voorteken zien. Een happy end van deze bagger- soap zit er toch al niet meer in. Wat het kabinet ook beslist, het zal pijn doen. In elk geval bij de Belgen, want de verdieping kan onmogelijk nog op tijd worden uitgevoerd. En wat er ook ge beurt met de natuur van de ri vier, zelfs als de regering nu ein delijk doorpakt, dit is en blijft een schoolvoorbeeld van een volstrekt uit de hand gelopen besluitvormingsproces. Ondanks de hoge score in de peilingen doet D66 slechts in de helft van de gemeenten mee aan de raadsver kiezingen. Vooral in het noorden en het zuiden van Nederland zul len de links-liberalen op de kies lijst ontbreken. Volgens partijvoor zitter Ingrid van Engelshoven zijn daar te weinig kandidaten om een lijst samen te stellen. www.pzc.nl Weekendplannen Kane is dit weekend in Goes te vinden. Kijk voor andere uit-tips in onze regio op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stuur uw zomerfoto s naar de PZC www.pzc.nl/foto De partij doet op 3 maart 2010 in 225 van de 441 gemeenten zelfstan dig mee. In 36 plaatsen is er een combinatie gevormd met een an dere partij. Volgens Van Engelshoven heeft 80 procent van de kiesgerechtigde be volking straks de mogelijkheid om D66 te stemmen. Met name in Zee land, Friesland en Limburg slaagt D66 er niet in voldoende goede kandidaten te vinden. Ook in een middelgrote stad als Roosendaal ontbreekt de partij op de lijst. Ruim drie jaar geleden werd D66 bij de gemeenteraadsverkiezingen weggevaagd. De partij hield in 125 gemeenten slechts 176 (deelraads leden over. D66 is niet de enige partij die moeite heeft om de lijsten te vul len. Eerder maakte de PW be door Maurits Sep MIDDELBURG - De besturen van de waterschappen Zeeuws-Vlaande- ren en Zeeuwse Eilanden zijn het eens geworden over de manier waarop een interim-dijkgraaf be noemd moet worden. Alle fractie voorzitters hebben unaniem beslo ten de huidige wet toe te passen. De dagelijkse besturen wilden vooruitlopen op de nieuwe wet omdat die hen meer vrijheid geeft. De oppositiepartijen waren daar kend slechts in twee gemeenten, Den Haag en Almere, mee te zul len doen. Bij de PvdA gaat het moeizaam in Zeeland en Fries land, al denkt de partij in nage noeg alle gemeenten straks pre sent te zijn. CDA en WD zeggen niet veel problemen te hebben om kandidaten te vinden. Beide par tijen doen in vrijwel alle gemeen ten mee aan de verkiezingen. MIDDELBURG - Bezitters van een NS-kaart kunnen vanaf dinsdag, 1 september, tot 28 februari volgend jaar gratis parkeren op het Q_-park P+R terrein bij het station in Mid delburg. De Nederlandse Spoorwegen voe ren bij de treinstations in Middel burg, Oisterwijk en Naarden-Bus- sum een proef uit, samen met Q-park. NS-klanten houden hun kaart voor de lezer, voeren een credit card of chipknip in en kunnen ver volgens gratis het terrein afrijden. NS-kaarthouders kunnen normaal gesproken al tegen een voordeliger tarief bij Q-park parkeren. Volgens de NS zijn de afgelopen jaren veer tienduizend extra parkeerplaatsen aangelegd bij stations. Zij willen klanten daar bekender mee ma ken. Voor vragen kunnen mensen terecht bij 0900-4466880 (0,45 eu ro per gesprek). op tegen omdat zij bang waren bui tenspel gezet te worden. Binnenkort worden openbare ad vertenties geplaatst voor een inte rim-dijkgraaf die tot aan de fusie van de waterschappen in 2011 aan blijft. Uit beide waterschappen wordt een vertrouwenscommissie geformeerd van in totaal tien men sen (vijf per waterschap, maximaal één per partij). Op 15 september wordt verder gesproken over proce dure, vertrouwenscommissie en profielschets voor de dijkgraaf. Humor BN'ers Levensverhalen Columns Mode Beauty Reportages Recepten Ondanks de hoge score in de peilingen doet D66 slechts in de helft van de gemeenten mee aan de verkiezingen. foto GPD/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3