sport 137 eens beginnen' XbT Hij streefde naar de absolute top O r/lffB AKTIE! Harbour Lights Wereldrecord Isinbajeva ALLE FOTOFUN PRODUCTEN .■VERSCHOORE Havens en havensteden In Memoriam 1947 - 2009 Bart Maas snelste achter de derny zaterdag 29 augustus 2009 ,:'V 1 111 i§ zondag 13 donderdag 17 septemb ;rnber De dreiging, het ritme en de symboliek van de zee vormen vaak een inspiratiebron voor filmmakers en schrijvers. Dat geldt misschien nog specifieker voor 'havens en havensteden'. Havensteden bieden onderdak aan allerlei lieden van diverse pluimage die komen en gaan, als vertrek of als eindpunt van migranten, als smeltkroes van talen en culturen, als plaatsen van hoop en wanhoop, van bordelen, havencafés en noeste havenarbeiders. Film by the Sea brengt een speciaal programma rond films over havensteden met als highlights: zondag 13 september 19.00 uur: vertoning Meeuwen sterven in de haven in bijzijn van Roland Verhavert. donderdag 17 september 19.00 uur: vertoning van En Rade, live begeleid door Maud Nelissen (piano) en Frido ter Beek (saxofoon) aanzien van het topsportbeleid een zooitje van maakt. foto Ruben Oreel ■■■MSSMNSBMNMRRRNIH Zeeland Seaports Port Authority www.nimbythesea.nl Zijn mooiste moment uit zijn loopbaan beleeft Ar- jaan van de Kreeke op 29 januari 1977. De schaat ser uit 's-Heer Arendskerke, die af gelopen week na een ziekbed van een jaar op 62-jarige leeftijd over leed, doorbreekt die dag een magi sche grens. Tijdens een invitatiewedstrijd in het Duitse Grefrath neemt hij het op de 500 meter op tegen Eppie Bleeker, en rijdt voor het eerst in zijn leven onder de 40 seconden: 39,60 handgeklokt. Een lang ge koesterde wens gaat in vervulling. Van de Kreeke is op dat moment 'al' dertig en belandt op de Neder landse ranglijst 500 meter aller tij- Arjaan van de Kreeke den op de twaalfde plaats, achter legendarische schaatsers als Ard Schenk, Hilbert van der Duim en )an Bols. 'Vroeger streefde ik naar de absolute top' zei hij ooit in een interview in de PZC. 'ledereen zei altijd dat er uit Zeeland geen goe de schaatsers konden komen. Ik wilde juist bewijzen dat dat niet zo was.' Arjaan van de Kreeke groeide op in een arbeidersgezin en werkte zich op eigen kracht op tot een uit stekend sprinter. Hij trainde vijf keer per week op de kunstijsbaan in Den Haag. Eenmaal werd hij in de sprintploeg opgenomen voor een interland Rusland-Noorwe- gen-Nederland op de 'wonder haan' van Alma Ata. Naast het schaatsen bleef Van de Kreeke de voetbalclub 's-Heer Arendskerke al tijd trouw. Soms speelde hij na een zware ochtendtraining 's mid dags gewoon weer mee met het eerste elftal. Na zijn actieve loop baan werd Van de Kreeke schaats- trainer en was hij voor velen een zeer gewaardeerde coach. ZÜRICH - De ontlading was gigan tisch. Jelena Isinbajeva, vorige week nog onttroond als wereld kampioene polsstokhoogspringen, nam gisteravond op de Weltklas- se-meeting in Zürich wraak op allen die zeiden dat haar tijdperk voorbij was. Ze vestigde een nieuw wereldrecord van 5.06 me ter, waar wereldkampioene Ana Rogowska niet verder kwam dan een hoogte van 4.76 meter. De tsarina van het polsstok hoogspringen sprong haar 25ste wereldrecord. Komende vrijdag volgt tijdens de Van Damme Me morial in Brussel de laatste (zesde) etappe van de Golden League. =25% KAPELLE - De dernyrace in Kapelle is gisteravond gewon nen door Bart Maas. De wielrenner uit Hansweert haal de het voor Richard Slabbekoorn uit Hoogerheide. De race werd op de avond voor de Kapelse dag gehouden. FOTOVERSCHOORE.NL De derde plaats was voor Rico Kruijt, één van de plaat selijke favorieten. Nieuweling George van Koeveringe (foto) eindigde in zijn eigen dorp op de vierde plaats, voor zijn plaatsgenoot Alex Gresnigt. foto Izaak Verkeste nqar de BEELDBELEVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39