Besluit Westerschelde blijft uit Dean Adriaansens denkt aan tweede university college @ti verder Kabinet neemt nog week de tijd voor oordeel over verdieping Elisabeth Willeboordse zorgt voor eerste succes op WK judo Kabinet eens over begroting Acteur Henk van Ulsen (82) overleden mm Bij Amadore altijd een 3-gangen maandmenu voor maar 24 Waarom dat niet? Fris weekeinde 19° Inwoners Schoorl wegens duinbrand 4 en 5 Vandaag bij de PZC: Bijlage Zeeuws amateurvoetbal ZATERDAG 29 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 203 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN De zon hangt boven de kimme Zomerhit vaak van Zeeuwse bodem Courgette houdt van warmte MIDDELBURG - Dean Hans Adriaan sens van de Roosevelt Academy (RA) in Middelburg denkt aan een tweede university college in de stad. Als het aantal aanmeldingen blijft stijgen, behoort dat volgens hem tot de mogelijkheden. De RA uitbreiden is geen optie, omdat de kleinschaligheid juist de kracht van de school is. Een tweede colle ge zou wel gebruik kunnen maken van synergievoordelen die de aca demy biedt. Voor het studiejaar dat nu begint hebben zich bijna vierhonderd leerlingen aangemeld. Er is plaats voor tweehonderd. Spectrum 25 tot en met 29: Roosevelt Academy vijfjaar Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9, 13; Meningen: 14, 15; Economie: 16, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28, 29; Sport: 33 t/m 37. Bijlagen: Zomerkrant, Amateurvoet bal; Spectrum, Reizen/Wonen/Media met daarin Televisie: 60 t/m 63 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555547» door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het kabinet neemt nog een week'de tijd om een be sluit te nemen over de verdieping van de Westerschelde. Minister Verburg (Landbouw) en staatssecretaris Huizinga (Verkeer en Waterstaat) komen volgende week met een voorstel in de minis terraad. Zowel Verburg als premier Balkenende wilde gisteren nog niet op de inhoud ingaan. Balken ende hield alle mogelijkheden open, ook dat het kabinet met een spoedwet komt om de verdieping van de Westerschelde op korte ter mijn mogelijk te maken. De pre mier benadrukte overigens dat ont- poldering van de Hedwigepolder niet definitief van de baan is. Het kabinet nam in april een dubbelbe- sluit. De voorkeur gaat daarin uit naar natuurherstel door de aanleg van buitendijkse slikken en schor ren in de Westerschelde. Als Euro pa daar een stokje voor steekt, is ontpoldering de volgende optie, al dus Balkenende. Of de verdieping 'zonder vertra ging' kan worden uitgevoerd, zoals minister Verhagen van Buitenland se Zaken deze week stelde, is vol gens Balkenende onzeker. Hij had het over 'een inspanningsverplich- ting'-om de Vlamingen zo spoedig mogelijk tegemoet te komen, maar hij tekende daarbij aan dat 'wij ons hebben te houden aan de rechtsgang'. Met het laatste doelde hij op de procedure die nog loopt bij de Raad van State. Die heeft in juli de verdieping voorlopig opge schort in een zaak die was aange spannen door de Zeeuwse Milieu federatie en Vogelbescherming. Vlaanderen reageerde furieus op het uitblijven van de verdieping, waar al. sinds 1999 over wordt gesproken. Volgens het Scheldever- drag moet de verdieping 'ten laat ste in 2009' afgerond zijn. Dat lijkt nu een onhaalbare kaart. pagina 3: commentaar ROTTERDAM - De Middelburgse judoka Elisabeth Willeboordse (rechts) heeft op het wereldkam pioenschap judo in Rotterdam voor het eerste Ne derlandse succes gezorgd. In de klasse -63 kilo verloor ze gisteren in de finale van de superieure Japanse Yoshie Ueno. Voor Willeboordse was het haar grootste succes ooit. Eerder werd ze Europees kampioen in 2005 en pakte ze brons op het WK van 2007 en de Spelen van 2008. foto Ed Oudenaarden/ANP pagina 33: Willeboordse overwint de spanning De Oranjes mogen overal gefotografeerd worden eens 44% DEN HAAG - Het kabinet is het giste ren eens geworden over de begro ting van volgend jaar. Minister Wouter Bos van Financiën toonde zich gisteren na afloop van de mi nisterraad tevreden over het bereik te resultaat. „We zijn er in een bui tengewoon moeilijk jaar in ge slaagd een goede begroting in el kaar te zetten", zei hij. De miljoe nennota voor 2010 biedt ruimte om geld in de economie te steken, aldus Bos. Verscheidene bewinds lieden maakten eerder al duidelijk dat de gesprekken soepel verliepen. Willeboordse is de beste Zeeuwse sporter sinds Raas reacties: 496 BUSSUM - Acteur Henk van Ulsen is gisteren in zijn woonplaats Bus- sum overleden. Dat heeft een woordvoerder van de familie mee gedeeld. Van Ulsen is 82 jaar ge worden. De in Kampen geboren ac teur speelde in vele toneelproduc ties en televisieseries. Ook werd zijn stem opgevoerd bij documen taires, commercials en luisterboe- ken. Hij studeerde in 1949 af aan de Amsterdamse Toneelschool, kreeg twee keer de Louis d'Or en won de Albert van Dalsumprijs. Verder kreeg hij de Edison Classi- que en diverse erepenningen. (MéH Pagina 6: op planken staan kreeg voorkeur boven preekstoel icArneville I Vanaf September totaal vernieuwd en met Grand Café Raymondo mxAAiMsA Tja, soms zijn we wat te bescheiden... Kom heerlijk genieten van ons September maandmenu. Kijk op www.amadore.nl voor al onze locaties en telefoonnummers. Grenzeloos Gastvrij aan de Zuid Zeeuwse Kust A «sïAvawm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1