voetbalkrant 121 wel hogerop zoeken' zaterdag 29 augustus 2009 speeld en negentien goals. Zowel bij Kapel- Ie als Patrijzen bleef Van den Dries negen jaar hangen. Hij maakte telkens de over stap omdat hij 'bijna tot vervelens toe werd gevraagd'. Van Volharding naar Kapelle betekende een 'promotie' van vier klassen. Toch paste Van den Dries, in beperkte kring bekend onder zijn bijnaam Turbo, zich moeiteloos aan in zijn nieuwe omgeving én woon plaats. Ondertussen was hij ook zijn wilde haren enigszins kwijtgeraakt. „Want voor die tijd ging ik niet eens mee naar uitwed strijden. Met de boot naar Zeeuws-Vlaande- ren vond ik al veel te ver. Daarom speelde ik in Ovezande om en om thuiswedstrij den in het eerste en het tweede. Maar een gegeven moment wil je toch iets meer. Om dat ik in Kapelle ging wonen, was de keuze snel gemaakt." Patrijzen was Van den Dries' volgende club. Bij zijn overgang in 1997 speelde geen enkele Zeeuwse zondagvereniging hoger dan de derde klasse. „Dat was toen een zeer aanlokkelijk perspectief. En ik kende de meeste jongens. Het was een heel mooie ploeg met veel spelers van het dorp. Zoals Henk van de Brink, die jongens van Rentmeester, Ronnie Bek, André Smul ders, Jean-Paul van Craenenbroeck en Ron nie de Vos." Vooral met die laatste speler had Van den Dries een speciale band. „Het leek wel telepathie tussen ons tweeën. We wisten precies wat van elkaar wat we de den. Van dik veertig meter legde Ronnie de ballen precies op je stropdas. Op de counter waren we toentertijd op ons sterkst. Ik heb dan ook ik weet niet hoe veel goals gemaakt uit passes van Ronnie." Hoewel Van den Dries terugkijkt op negen mooie jaren bij Patrijzen, knaagt het toch een beetje. De ploeg had eigenlijk wel een klasje hoger kunnen spelen. Een aantal ke ren was het bijna raak. „Achteraf heel jam mer. Zeker als je ziet wie er later bijkwa men. Peter de jong, Joffrey Geldof, Peter Verburg, dat waren toch niet de minste spe lers. Waar het aan lag? Misschien vatten we het bij momenten toch wel iets te ge makkelijk op." Van den Dries speelde nooit hoger dan de derde klasse. Belangstelling van andere clubs was er altijd. Zoals van FC Putte en SSV'65. Hij hapte nooit toe. „Ik vond het wel prima. Bij clubs die hoger spelen moét je nog al veel. En daar had ik geen trek in. Je doet iets graag of je doet het niet, zeg ik altijd. De tijden waren toen ook anders. Ik denk dat ik het nu als jonge jongen wel ho gerop zou zoeken. Spijt dat ik het nooit heb gedaan, heb ik niet. Ik heb het overal naar m'n zin gehad. Dat vind ik minstens zo belangrijk." „Ik denk ook wel dat ik het had gered op een hoger niveau. En ik niet alleen. Laatst zei Joost Folmer nog tegen me: bij Kloetinge hebben we stront in on ze ogen gehad. We hadden je er in de hoofdklasse gewoon bij moeten halen. Dat is toch wel leuk om te horen." Hoe ver zijn horizon reikt, weet de nog al tijd zeer fitte Wilfred van dén Dries niet. In ieder geval plakt hij er nog een jaartje bij de oranjezwarten in zijn huidige woon plaats Wolfaartsdijk aan vast „Ik bekijk het van wedstrijd tot wedstrijd. Plannen doe ik niks, maar als het aan mij ligt ga ik nog wel een jaartje of drie door." René van Stee er niet veel goede spitsen in de vijfde klasse rond. Dat is ook logisch, want een goede spits hoort niet thuis op dit niveau. Maar je kunt van een middenvelder ook een spits maken." Verlinde kan bij Sluiskil kiezen uit twintig selec- tiespelers. Hij tipt Biervliet, Hulsterloo en Zeeland Sport voor de titel. PHILIPPINE Eric van Hijfte beschikt dit jaar over een brede selectie. „Er zijn zes A-junioren doorgestroomd. We hebben twin tig spelers, waaruit ik voor de competitiestart keuzes zal moeten maken." Van Hijfte is best tevreden over de voor bereiding. Vooral op het toernooi van de Cofely cup liet Philippine een goede indruk qchter. „We hebben goed goed gespeeld." De doelstelling is een periodetitel. „Als we dan ook nog in het linkerrijtje eindigen, dan ben ik te vreden", verzekert Van Hijfte. Sjoerd Everaert keerde van Terneuzense Boys terug naar Philippine en Frederic Ver hulst, die eerder voor Biervliet uitkwam, is de andere nieuwkomer. Van Hijfte ziet IJzendijke en Sluiskil als de favorieten voor het kampioenschap. TERHOLE De doelstelling van trainer Serge Martinu is simpel: pun ten halen. „Vorig seizoen hebben we alles verloren. Ook in de oefenduels. Dit jaar staat er een betere ploeg. Dat hebben ze in de oefenduels al bewezen door van Graauw en SDO te winnen." Met de komst van Tim Seghers (Steen 2) en Vaantje Otto (Axel) en de doorstroming van drie jonge talentvolle voet ballers is de selectie sterker geworden. „Met name voetbal- technisch zijn we erop vooruitgegaan. Je ziet ook dat de andere spelers zich eraan optrekken. Daar vestig ik mijn hoop op, want vorig jaar kregen ze mentaal flinke tikken te verwerken." Het streven is om vijftien punten te halen en onder de grens van de honderd tegendoelpunten te blijven. „We hebben wel een loodzwaar begin met de titelkandidaten IJzendijke, Hulsterloo, Zeeland Sport en Biervliet." VOGELWAARDE Na drie mindere seizoenen moet Vogelwaarde de weg weer omhoog zien te vinden. Dat stelt trainer Ronald Ver schuren. „We gaan voor een plaats in de top vijf Vorig sei zoen was het te wisselvallig." Dit jaar kan Vogelwaarde ook weer eens jeugd inpassen. Dennis van Passel, Sebastiaan Pavlovic en Joris Seghers stromen door vanuit de B-junioren. Paul Warrens vertrok naar Koewacht, terwijl Stefan van Damme en Bart Mang- nus stopten. Dat geldt niet voor Arno Wauters. De trefze kere spits gaat nog een jaar door. Zoals bij veel ploegen verliep de voorbereiding door de va kantie niet echt ideaal. De oefenduels tegen Hontenisse en SDO leverden wisselend resultaat op. Verschuren ziet de degradanten uit de vierde klasse Zeeland Sport, Bier vliet en Hulsterloo om de titel strijden. „Het gat tussen de vierde en de vijfde klasse is aanzienlijk." ZEELAND SPORT Bij de Walcherse club zijn ze niet blij met de indeling met louter Zeeuws-Vlaamse tegenstanders. Een protest bij de KNVB werd afgewezen. „Het is anders als we met vier ploegen van boven de Westerschelde zijn ingedeeld. Nu spelen we al onze uitduels aan de overkant. Ja, we zullen ook wel eens via het veer op de fiets naar Groede en Schoondijke gaan. Net zoals vroeger", vertelt trainer Mick Vujovic. Hij weet overigens niet zoveel van de Zeeuws- Vlaamse clubs. „Ik heb wel al op de sites gekeken. Ik ken natuurlijk wel Van Hanegem. Zo'n spits missen wij nu. We zullen van onze eigen kracht moeten uitgaan en bo venin zien mee te draaien." Zeeland Sport degradeerde uit de vierde klasse. Vujovic, die door een knieblessure met voetballen moest stoppen, trainde de teede teams van Domburg en Zeeland Sport „Ik ben ambitieus. Ik realiseer me dat de selectie aan de smalle kant is. Er zit kwaliteit in deze jonge groep, maar ik denk dat we fysiek tekort zullen komen." IJzendijke en Hulsterloo zijn voor Vujovic de titelfavorieten. Wilfred van den Dries (rechts) scoort op zijn veertigste nog altijd uit alle hoeken en gaten. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 153