voetbalkrant 119 heeft alles, behalve snelheid Wilhel Sfs zaterdag 29 augustus 2009 voorgesteld van zijn loopbaan. „Ik weet dat Sparta nog belangstelling heeft gehad, maar op een slecht moment brak ik een beentje in mijn linker voet en ben ik maan den uit de roulatie geweest. Daarna heb ik niets meer gehoord." Wat volgde was een reeks van clubs: KV Oostende, KV Kor- trijk, Gistel, Oudenaarde en Maldegem. Voordat hij nog verder afgleed, liet Ma- hieu zich overhalen tot een Nederlands avontuur. Thomas Buffel, nog altijd een boezemvriend, had hem duidelijk gemaakt dat hij daar beter tot zijn recht zou komen. En Sam Ysebaert, die hij ook kende uit zijn Brugse jaren, vroeg een kleine twee jaar geleden of hij zin had om naar Hoek te komen. „Het was voor mij een perfect moment, omdat Maldegem niet echt een club was waar ik het naar mijn zin had. Ik heb een keer getest in Hoek en we zijn snel rondgekomen." De Belg doet zijn verhaal op een terras van een Zeeuwse camping, waar hij een week vakantie viert in de aanloop naar de com petitie. Zijn vriendin Magalie en haar twee kinderen (meisje van zeven, jongen van vier) zoeken af en toe het water op en ge nieten van de zon. Mahieu vertelt: „We hebben elkaar leren kennen in een disco theek bij een modeshow. Magalie was eer der getrouwd met Björn Sengiet, de voor malige keeper van Willem II. Ik kende Björn van het uitgaan en had wel eens ge hoord dat hij een mooie blonde vrouw had. Ze zijn allebei hun eigen weg gegaan. Ik woon anderhalf jaar samen met Magalie en kan goed opschieten met de kinderen. Van mij mag het altijd zo blijven." Het staartje is verdwenen, de haren voor het eerst na zeven jaar weer kort „Magalie zei op een dag tegen me: ik heb gereserveerd bij de kapper voor een nieuwe coupe. Ze wilde eens kijken hoe ik erop zou reage ren. Ik zei: dat is goed, wanneer moet ik er zijn. Dat had ze nooit verwacht. We heb ben nog een foto met m'n lange haren ge maakt en één daarna." „Ik heb een paar keer eerder een relatie ge had", kijkt hij terug op zijn verleden als voetballer en privé. Met een sombere blik: „Toen ik net twintig was, is een vriendin van me met haar auto tegen een boom ge reden en overleden." Hij had sportief ge zien in die tijd te horen gekregen dat Club Brugge niet met hem verder wilde. „Ik heb een tijdje moeten zoeken om maat schappelijk mijn weg te vinden. Toen ik bij Brugge was, heb ik twee jaar alles op voetbal gezet. Daarna heb ik wat jobjes ge daan, een beetje parttime in de bouw ge werkt bij een kameraad. Vorig jaar, nadat ik Magalie heb leren kennen, heb ik voor huisman gespeeld. De kindjes van school gehaald en zo. Maar eerlijk gezegd is dat niks voor mij. Ik ging met Thomas Buffel en andere vrienden in mijn vrije uren-een potje kaarten en dat wilde nog wel eens uitlopen." Stijn Mahieu heeft nu weer een baan als vertegenwoordiger in de bouw. En hij kijkt uit naar het nieuwe jaar met Hoek, dat bekroond moet worden met promotie naar de topklasse. Mahieu: „We hebben de selectie, vind ik, om beter te presteren dan vorig jaar. Voor al aanvallend zijn we sterker geworden. Jo- simar Pattinama is een jaar verder, is scherp, ik denk dat hij een spits voor het betaald voetbal wordt als hij ervoor blijft leven. Hoessein Bouzambou is een verster king. Ik denk, als ik het zo inschat, dat Hoek mee gaat doen voor het kampioen schap." Frits Bakker genae (AZW) en Tim Bogaart (Temeuzen). Aan de ande re kant hoopt Dieleman dat Timon van der Hooft het he le jaar fit blijft, want hij is zowat de enige scorende spits in de formatie van de nieuwe trainer Patrick Boute. Biervliet degradeerde vorig jaar en wil volgens Dieleman zo snel mogelijk het verloren terrein herwinnen. De voor bereiding ging redelijk. Vorig jaar miste hij door een heup blessure de eerste zeven wedstrijden van het seizoen. „Ge lukkig sta ik er nu beter voor", zegt de 20-jarige Dieleman. Martijn Koekkoek (Axel) en Derek de Booy (Temeuzen) zijn nieuwkomers. Dieleman tipt IJzendijke en Hulsterloo als kampioenskandidaten. GRAAUW Bij de ploeg van trainer Marco van Vlierberghe verander de er weinig. Doelman Kevin Smithuis vertrok, maar daar voor kwam Pedro van den Berg (voorheen Clinge) in de plaats. Dominique de Burger verruilde Hulsterloo voor Graauw. Van Vlierberghe zag in de voorbereiding zijn ploeg gelijk spelen tegen Koewacht, maar verliezen van Terhole. „Ik kan er niet veel over zeggen, omdat we spe lers misten in verband met vakanties." Daarnaast vindt Van Vlierberghe vooral het ontbreken van Marcel Verschuren door een hardnekkige blessure een gemis in zijp elftal. De trainer is realistisch en gokt op een plaats in het linkerrijtje met wellicht een periodetitel. Topfavoriet is volgens hem IJzendijke met Hulsterloo en Biervliet als voornaamste concurrenten. GROEDE „We hebben een compleet nieuw elftal. Een aantal jonge spelers wordt ingepast", vertelt David Almekinders. Het grootste verlies is Bart van den Hemel, die naar Aarden- burg vertrok. De broers Ilyas en Metin Yavuz kozen voor respectievelijk IJzendijke en Breskens. Sander Termote is gestopt. Bart Kroes is de nieuwe doelman. Andere nieuw komers zijn Bas Casteleijn en Quinten de Muer van Oost burg, Wesley de Visser (Sluis) en Henk Fenijn (Breskens 2). Belangrijk voor de jeugdige selectie is de terugkeer van routinier Bram Vercruijsse. Almekinders mikt op het linkerrijtje. „Ik verwacht meer tegenstand van de 'mindere' ploegen Terhole en SDO. De oefenperiode was niet verkeerd. Zo hebben we de finale- poule van de Cofely-cup gehaald." Als uitgesproken titel kandidaat noemt Almekinders IJzendijke, met Hulsterloo als grootste concurrent. HOOFDPLAAT Bart de Smit begint bij Hoofdplaat aan zijn zestiende sei zoen. De IJzendijkse cafébaas hoopt op een plaats bij de eerste vijf „Maar dan moeten we fanatiek getraind en van blessureleed gespaard blijven." Vaste krachten Martin Scherbeijn (tweede elftal), Niels Pielaat (Zeelandia Middel burg), Jean-Paul van Hoeve (Hontenisse) en Eli Bolleman (IJzendijke) zijn weg. „Dit gemis moeten we zien op te vangen met jonge spelers van Temeuzen en Com Boys. We zullen aanvallend kracht tekort komen", denkt De Smit. De laatste man in het team van de nieuwe trainer Patrick Sutin beschouwt IJzendijke als zwaar favoriet. Hulsterloo en Biervliet zijn de andere titelkandidaten. HULSTERLOO Trainer Tonny Pollet vindt het vooral spijtig dat Marco Ot- tjes het voor gezien houdt. „Hij bracht rust in de ploeg", zegt hij over zijn oude spelbepaler. Ook Dave de Booy en Dennis Mangnus zijn gestopt. Daardoor lijkt Hulsterloo aan kwaliteit te hebben ingeboet. De voorbereiding liep volgens Pollet moeizaam omdat hij geen enkele keer met een compleet elftal kon aantreden. Hij hecht er niet teveel waarde aan. Vier spelers van Kieldrecht (B), waar hij voor heen trainer was, heeft Pollet alsnog weten te strikken voor Hulsterloo. De trainer wil zich opnieuw mengen in de titelstrijd. „Het wordt moeilijk, want IJzendijke is ster ker dan vorig jaar. Dat wordt onze grootste concurrent." Pollet ziet Biervliet als gevaarlijke outsider. „We willen graag naar de vierde klasse. Vorig seizoen was het nét niet. Dus moet het dit jaar nét wel worden." Stijn Mahieu (midden) vindt dat Hoek een selectie heeft die beter zou moeten presteren dan vorig seizoen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 151