141 meningen Innovatiekrant 2009 Ondernemer brieven zaterdag 29 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Westerschelde 32 Meneer Orlebeke uit Terneuzen moet toch de ingezonden-brieven in de krant wat zorgvuldiger lezen. n Ik ben niet van Gilst uit Hoofd plaat, maar uit Kortgene. (Zie zijn brief van 27 aug.). Ik heb in mijn in gezonden brief noch het woord Ferrari noch zondag genoemd. Dat was van iemand die op mijn brief inhaakte. Van mij mag IP net zo veel rondjes op zondag in een Fer rari rijden als hem belieft. Aangaan de de brief van zijn plaats- en straatgenoot Ton Overbeek over Zeeuws-Vlaanderen: Chapeau! Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Legionella Legionella in drinkwater is veilig, een glaasje water vol legionella op drinken geeft alleen maar extra voe dingstoffen. Legionella is alleen on der omstandigheden gevaarlijk, bij verneveling van water en inade ming zoals onder een douche. Er zijn tientallen soorten overal in zeer kleine hoeveelheden aanwe zig, niet alleen in de grond maar ook in het drinkwater. Gelukkig zijn slechts enkele soorten legionel la gevaarlijk. Legionella groeit uit tot gevaarlijke hoeveelheden in wa ter van 25 tot 55 graden. In moder ne huizen met veel kunststof lei dingen in de vloeren voor koud-, warmwater en vloerverwarming is er zeker wel een groter risico dat het koudwater opwarmt. Bijvoor beeld bij een douche na een win tersportvakantie van 10 dagen. Bacterieën hechten zich beter in kunststofleidingen. Bij stilstaand water kan legionella uitgroeien tot gevaarlijke hoeveelheden. Als con sument kan wel de vraag gesteld worden of ons drinkwater voldoen de veilig is en voldoet aan de eisen. Het drinkwater wordt ook als douchewater gebruikt. Heeft het waterleiding bedrijf Dunea wel ge lijk als leverancier van water met zeer kleine hoeveelheden legionel la. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Westerschelde 32 Het verdrag van 1839 behelst alleen de vrije doorvaart. Er was altijd oorlog tussen de noordelijke en de zuidelijke Nederlanden en een van de oorlogshandelingen van de noordelingen was om de Schelde af te sluiten om de zuiderlingen te 'bestrijden'. Er waren toen alleen nog maar zeilschepen en niemand kon voorspellen dat er nu schepen met een diepgang van 10 tot 15 me ter zouden zijn! Balkenende zegt ook dat de milieubeweging de schuld heeft. Die heeft verdiepen en ontpolderen aan elkaar gekop peld! Dat moet nu ontkoppeld wor den! Er is geen bewijs voor de stel ling dat verdiepen enige natuur- schade aanricht! Op de afbeelding boven het artikel kun je zien welk een klein deel de vaargeul uit maakt van de hele Schelde. De ge volgen van de verdieping zijn ver waarloosbaar ten opzichte van de enorme plas zeewater die elke dag twee keer in en uit de Schelde stroomt! Geld? Toen de verdragen afgesloten werden kreeg Neder land uit de Europese pot 300 mil joen euro! Waar zijn die gebleven? Of heeft Bos dat geld gebruikt om andere putten mee te dempen? Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Westerschelde 33 Het probleem van ontpoldering is niet zo groot. Maak een verbinding van de Westerschelde met het Mar- kiezaatsmeer en Nederland heeft aan de verplichting voldaan. Het S puikanaal naast het Schelde Rijn kanaal ligt er al: afdammen voorbij de noordelijke Havendam van de sluis en maak een grote verbinding onder het kanaal door. Vervolgens zal het Zoommeer afspuien op de Oosterschelde en zijn de mossel en oesterboeren ook tevreden. Het Markiezaatsmeer kan een kraamka mer van de scheldpdieren worden en Bergen op Zoom heeft geen last meer van muggen. Cees Quakkelaar Berkellaan 19, Hansweert Westerschelde 34 Heeft men er aan gedacht dat bij het inunderen van goede land bouwgrond men behalve zaaigoed van boeren nog een massa aan na tuur vernietigd wordt. Tal van flo ra en fauna. Men kan dus beter een stukje natuur opofferen dan een polder. Overigens: er is nooit zoveel natuur vernietigd als in de jaren 1939-1945. Duizenden ton nen scheepsruimte, vliegtuigen, on derzeeërs zijn in de oceaan verdwe nen, terwijl duizenden tonnen olie in de zee spoelden. Het heeft het le ven gekost aan miljoenen vissen en vogels. Ook de ontploffende bommen en mijnen zorgden hier voor. De Westerschelde werd niet gespaard en ik denk dat er nog tal van blindgangers op de bodem lig gen. Gelukkig herstelt de natuur zichzelf maar heeft tijd nodig. Ove rigens is mijn ervaring dat ook de felste milieufanaten er heel anders over denken zodra hun eigen be langen geschaad worden. Verder twijfel ik eraan dat men in de Randstad kennis heeft van Zee land. Verleden week zei een hoge ambtenaar van binnenlandse za ken nog tegen mij: Yerseke dat ligt toch in Friesland. A. Goeman Calellerie 7, Yerseke Levenslang Nog steeds gaat een zesvoudige moordenaar, die destijds tot levens lang werd veroordeeld, regelmatig onder begeleiding met verlof gaat. De begeleiding stelt volgens insi ders weinig voor. Het heerschap kwam na 15 jaar cel terecht in een tbs-kliniek, omdat hij niet geschikt was voor detentie, onder andere vanwege suïcidale neigingen. En justitie maar druk bezig met het bestrijden van internet, casi no's en illegale pokerpartijen, zoge naamd om gokverslaving tegen te gaan, maar niet heus, want deze il legale spelers, zouden een leuke bron van inkomsten kunnen zijn voor Holland Casino en dus de staat. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen Studentenfeesten 2 Van welke planeet komt W. de Kam (krant 28 aug.)? Is het zo bij zonder dat er studentenfeesten en introductiedagen zijn voor het be gin van het nieuwe collegejaar? Moet iedereen in Nederland con stant bezig zijn met de recessie en bijna alles laten staan om maar zo goedkoop'mogelijk te leven? Stu dentenfeesten en introductiedagen horen al jarenlang bij het begin van elk collegejaar. De feesten die de de Rosevelt Academy organi seert wijken niet af van andere uni versiteiten of hoge scholen. Als de schrijver zich verdiept had in de materie had hij dat geweten en niet zo'n verzuurd stukje hoeven schrijven. Bovendien: wat meent hij hiermee te bereiken? Hanneke en Jacqueline Hoogedoorn Briljant 16, Middelburg Bij de Ondernemer zijn we op zoek naar innovatieve ondernemers. Heeft u afgelopen jaar iets innovatiefs gedaan, of gaat u dit het komende jaar doen? Laat het ons weten! Elke ondernemer die zich aanmeldt met zijn/haar innovatie krijgt een vermelding in de innovatiekrant. E: deondernemer@bndestem-pzc.nl T: 076-53122 77 Neem contact met ons op: De innovatiekrant verschijnt op 18 november als special in de Ondernemer. Met vriendelijke groet, Johanvan de Kieboom Bladmanager de Ondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14