voetbalkrant 117 pupil is nu een bikkelaar zaterdag 29 augustus 2009 chels, de nieuwe trainer die overkwam van de tweede se lectie van HW'24. Michels trof bij zijn aantreden een jon ge en talentvolle groep aan, maar constateerde al heel snel dat Hontenisse op dit moment nog de nodige routine mist om een vooraanstaande rol te spelen. Het vertrek van Wilco Broekhoven en Gyon Asselman is daaraan niet vreemd. Hontenisse vulde de selectie aan met een aantal A-junioren, die -aldus Michels- 'zeker een kans zullen krij gen om zich te bewijzen.' JONG AMBON Hoewel Jong Ambon twee jaar achtereen goede vooruit zichten op promotie naar de derde klasse had, komt de Middelburgse ploeg ook dit seizoen in de vierde klasse uit. Onder leiding van Bert Pentury wordt opnieuw een gooi gedaan naar het kampioenschap. „We willen voor het al lerhoogste gaan", zegt Pentury strijdvaardig. De trainer zegt niet te weten hoe sterk de concurrentie is, maar zich vooral te willen focussen op zijn eigen spelers. „We gaan van start met de bedoeling om elke wedstrijd te winnen en zien daarna wel waar 't schip strandt." In de breedte werd de seleaie van Jong Ambon in elk ge val versterkt. Weliswaar verruilde Remco Felius de ploeg voor Hoek, maar de komst James Beye (Zeeland Sport), Steven Manz (MZVC), Daniël van 't Westende (Vlissin- gen), Noes Seitte (RCS), Hein Versteeg (Walcheren), Le- roy Telussa en Kayan de Feijter (beiden Zeelandia Middel burg) maakt de keus voor Pentury alleen maar groter. KOEWACHT Koewacht begint na de promotie van vorig jaar vol twij fels aan het nieuwe seizoen. De vierde klasse is, zegt Dan ny Vlassenrood, de nieuwe trainer, niet alleen 'een rede lijk zware klasse', maar de kampioensploeg van vorig jaar is ook aardig uitgehold. Zo kan de opvolger van Eric Rijckaert niet langer een beroep doen op Johnny Lensen (gestopt). Koen de Vlieger (terug naar België), Dominique Verlinde (Terneuzen) en Meivin Rijckaert (Axel), maar zijn tot overmaat van ramp ook Robin Mariman en Jarmo Giling langdurig geblesseerd. „We hebben inderdaad wat ingeleverd", weet Vlassenoord. „Maar gelukkig hebben we een paar jeugdspelers die op punt van doorbreken staan." Als Koewacht zich handhaaft zal de nieuwe trai ner dan ook al meer dan tevreden zijn. LUCTOR'88 Luctor'88 kende vorig jaar niet al te veel voorspoed en wordt op basis van de negende plaats van vorig seizoen dan ook door niemand als kanshebber getipt. „Het belang rijkste is dat we het beter doen dan vorig jaar", zegt Mar cel Lourens, de nieuwe trainer die voor het eerst op eigen benen staat na lange tijd bij Kloetinge assistent te zijn ge weest. „Na verloop van tijd zullen we wel kijken of er mo gelijkheden op een periodetitel liggen." Lourens verwacht een zwaar seizoen. „Axel, Jong Ambon, Steen en Walcheren, dat altijd bovenaan speelt, zijn de sterkste ploegen. De uitdaging is om in hun spoor te blij ven." De seleaie werd uitgebreid met doelman Rudy Boo- gert (SSV'65), maar bleef verder ongewijzigd. „Luaor heeft de laatste jaren ieder seizoen vijftig keer gescoord, maar ook vijftig tegendoelpunten moeten incasseren", be sluit Lourens. „We weten dus wat onze opdracht is." OOSTBURG Oostburg was vorig jaar met een vierde plaats in de ein drangschikking een verrassende nieuwkomer uit de vijfde klasse. Of dat een eenmalige prestatie is, valt af te wach ten weet ook trainer Wim Fenijn. „Ik denk eerlijk gezegd dat we maximaal gepresteerd hebben. Het zat ons vaak ook niet tegen." Wat het nieuwe seizoen zal brengen is koffiedik kijken, zegt Fenijn. „We starten met de instel ling dat we ons uiterste best gaan doen en daarna wel zul len zien waar het schip strandt. Anders dan de meeste te genstanders hebben wij bewust gekozen voor onze eigen spelers en zijn we niet op zoek gegaan naar versterking." Van de selectie van vorig jaar vertrokken Bas Casteleijn en Quinten de Muer naar Groede. Nieuw is Andrew Wes- beek die van Sluis is overgekomen. jongsaf aan al mooi. Aan de ramadan deed ik ook al vroeg mee. Toen ik er nog te jong voor was, kwam ik ook al 's nachts uit bed omdat ik het gewoon gezellig vond met het hele gezin." Hij ging naar school op de Branding, haal de vervolgens zijn havo-diploma en volgt nu op de Hogeschool Zeeland een oplei ding Maatschappelijk Werk, derde jaar. „Dat heb ik gekozen met een persoonlijke drijfveer. In de stad Vlissingen wordt wei nig gedaan voor de jeugd. Dat heb ik zelf ervaren toen ik opgroeide. Er is bijvoor beeld geen fatsoenlijk buurthuis, waarin de jeugd zijn eigen ding kan doen in plaats van buiten te hangen." „Daarin wil ik verandering brengen. Dat kan met een bestaande organisatie als bij voorbeeld Paladium, maar met een stel vrienden willen we eigenlijk zelf een orga nisatie op poten zetten. We zijn nu het be leidsplan aan het schrijven en - heel be langrijk - zijn op zoek naar een pakkende naam. Er liggen kansen in Vlissingen en die willen we benutten. En dat hoeft echt niet veel geld te kosten. Voetbal kan daar in een belangrijk instrument zijn. Je kunt er heel veel jongeren mee bereiken. Dat is in Vlissingen al gebleken met verschillen de zaaltoernooitjes. Aan 'zulke activiteiten zitten we ook te denken. Toernooitjes, op het veld of op pleintjes, met kraampjes er bij. Sport is een uitlaatklep voor de jeugd, net als muziek, en dus moet je daar op de een of andere manier op inspelen." Zijn huidige dub RCS kan daarin in de toe komst wellicht ook een rol spelen, denkt Ben Selam. Het zou wel bij de dub passen. „RCS is een ontspannen club. Dat is de kracht, er is weinig druk. Je gaat hier zon der zorgen naar de training en wedstrijd. Je hoeft niet te denken of je je geld wel krijgt of te tellen hoeveel je met drie wed strijden hebt verdiend. Mooi toch dat wij een van de weinige clubs zijn op dit ni veau die niet betalen." „Ik heb niet echt de ambitie om nog hoger op te gaan. Ik ben wel nieuwsgierig of ik het aankan. Als ik de kans krijg, zal ik er over nadenken. Nu wil ik eerst met RCS bovenin meedraaien. Dat kan best hoor. We draaien een wisselvallige voorberei ding, maar we hebben - in tegenstelling tot vorig seizoen - een brede seleaie waar in iedereen moet knokken voor zijn plaats. Dat komt het niveau ten goede." Rudy Boogert Salim ben Selam wil graag iets betekenen voor de opgroeiende jeugd in Vlissingen. foto Lex de Meester vandaan komt. Salim (wat 'perfea' bete kent) heeft twee broers en zes zussen. „Ik ben eigenlijk een nakomertje." Toen hij werd geboren, was hij meteen oom. „Ik ben de tel een beetje kwijtgeraakt, maar volgens mij heb ik nu 22 neefjes en nicht jes. En de 23e is onderweg." „Ik ben best vrij gelaten in mijn opvoe ding. Ook in het geloof Ik werd bijvoor beeld niet verplicht om elke dag te bidden, maar ik doe het wel. Als mijn moeder bad en ik de soera's hoorde, vond ik het van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 149