voetbalkrant 115 zichzelf te ontwikkelen zaterdag 29 augustus 2009 Reguillo Vandepitte (links): „Ik ben te impulsief geweest met die keuze voor Terneuzense Boys." foto Willem Mieras had nooit verwacht dat hij bij de zon dag-eersteklasser - net gepromoveerd - ba siskracht zou zijn. „Ik heb gewoon alles ge speeld", zegt hij, terwijl er nog een beetje verbazing in zijn stem doorklinkt. Maar Vandepitte werd door RCS-trainer Romeo van Aerde niet altijd op zijn ver trouwde positie neergezet. In de beker, nog voor aanvang van het seizoen, werd hij uitgeprobeerd op de rechtsbuiten-posi tie en aan het einde van het seizoen werd hij almaar opgesteld als centrale verdedi ger. „Dat was omdat een andere verdediger ge blesseerd was geraakt. ]e mag best zeggen dat ik bij RCS een beetje omgeschoold ben." Toch benutte hij zo nu en dan zijn aanvallende kwaliteiten. „Als het kon, ging ik mee. Bij Goes zal ik dat ook blijven doen. Gewoon de juiste momenten kie zen." In Oost-Souburg leerde Vandepitte niet al leen, hij presteerde er ook. Met de hoogst spelende zondagclub van Zeeland eindig de hij de jaargang op de vierde plaats en onderweg werd nog de tweede-periodeti- tel gepakt. Dat zou naar meer moeten smaken. Toch koos de Middelburger ervoor weg te gaan. De grote vraag is: waarom? Maar daarover hult hij zich in stilzwijgen. „Ik kan niet meer zeggen dan dat dat om persoonlijke redenen was", zegt hij rustig. „Ik wil die pe riode achter me laten." Met 'die periode' doelt de student maat schappelijk werk aan de Hogeschool Zee land ook op zijn schijnbewegingen tijdens de zoektocht naar een nieuwe club. Hij le verde eind mei, ongeveer een week voor de deadline van de overschrijvingen, zijn formulier in bij Terneuzense Boys. Enkele dagen later gaf hij echter zijn definitieve jawoord aan Goes, dat net kampioen was geworden in de derde klasse zondag. „Ik ben te impulsief geweest met die keuze voor Terneuzense Boys", bekent hij. „Ik heb die fout gemaakt en ervan geleerd. Goes was voor mij aantrekkelijker. Daar speelde al een aantal van mijn vrienden." Bij Goes, het prima draaiende elftal van trainer Kees van der Sluis, heeft Vandepit te snel zijn draai gevonden. In de voorbe reiding op het seizoen 2009-2010 hebben de Bevelanders al enkele aansprekende re sultaten neergezet, met onder meer een 2-1-nederlaag tegen de profs van RBC Roosendaal en een finaleplaats tijdens de Borsele Sloepoort Cup. „We hebben een leuk, jong elftal. Iedereen is heel leergierig, net als bij RCS", vertelt hij. „We willen dit jaar ook ver komen. Door de invoering van de topklassen pro moveren er straks vier naar de eerste klas se. We willen daar heel graag bij komen." Vandepitte is in het elftal van Van der Sluis nog steeds centrale verdediger. Hij is kopsterk, durft aanvallers aan te pakken en kan opbouwen. „Ik merk dat ik veel de bal krijg. Ik ben ook graag belangrijk voor het team. Ik hoop dat ik iets van mijn ervaring uit de eerste klasse kan overbrengen op de anderen." En daarmee heeft de Middelburger (waar schijnlijk onbewust) meteen een reden te pakken om een niveau lager te voetballen dan vorig jaar: kijken hoe het is om als één van de leiders in het veld te staan. Roeland van Vliet DERDE KLASSE ZONDAG AARDENBURG Met negentien treffers in evenzoveel wedstrijden had Niek van Sprundel een groot aandeel in de productie van Aardenburg. Hij werd in zijn eerste seizoen in de derde klasse topscorer en was in de oefencampagne opnieuw goed op dreef. „Maar in de competitie zal de tegenstand zwaarder zijn", weet hij op voorhand. Aardenburg verwelkomde zes nieuwelingen, onder wie Dwigt van Hulle (Terneuzen) en Steven de Croock (on der meer ex-Hoek) en wordt tot de titelkandidaten gere kend. Van Sprundel: „We hebben een heel goeie ploeg. Het belangrijkste is nu dat we er een goed team van kun nen maken. Ik denk dat dat geen probleem zal zijn, want de jongens die erbij gekomen zijn, passen goed in de groep." De spits rekent erop dat zijn ploeg meer dan voorheen in staat zal zijn het initiatief te nemen. „We zijn er voetbal lend veel sterker op geworden. Onze kracht? We vormen een hechte groep en in Aardenburg zullen niet veel ploe gen winnen." HW'24 Met zeven nieuwkomers kreeg ook de selectie van HW'24 een kwaliteitsimpuls. „We zijn er in de breedte zeker sterker op geworden", beseft trainer Eric Brems. De Belgische oefenmeester werd daarmee op zijn wenken be diend. „Vorig seizoen hadden we een kem van veertien spelers. Daar kun je een heel seizoen niet mee rond ko men. Om serieus mee te kunnen doen, moesten we dus in de breedte sterker worden. De Hulster formatie maakte vooral vroeg in de oefencampagne al een goede indruk. „Dat is nog geen garantie voor een goede competitie", weet de coach. „Dan zullen de spelers een juiste instelling moeten tonen, de juiste keuzes in het veld moeten maken en vooral sterk moeten zijn in de duels." Brems gaat er van uit dat zijn team een rol van betekenis zal spelen. „Een vijftal ploegen gaat voor de eerste twee plaatsen. Daar zijn wij er één van." RIA. W Elftalleider Ronald Möhring van RIA. W voerde in de aan loop naar een nieuw seizoen veel gesprekken met mogelij ke nieuwkomers bij de kersverse derdeklasser. Trainer Piet de Vries zag ondanks de behaalde titel veel spelers vertrekken, maar kreeg er ook bijna een heel nieuw elftal bij. „Het is allemaal nog een beetje zoeken", vertelt Möhring. „We hebben nauwelijks kunnen spelen met het elftal waarvan wij denken dat dat de basisploeg zal worden." Hij is niet bang dat RIA. W net als een aantal jaar terug een retourtje vierde klasse wacht „Behalve HW'24 en Aardenburg kennen we niemand. Dat is aan de ene kant een nadeel, maar andere ploegen kennen ons ook niet. Als je de selectie bekijkt, moeten we ons kunnen handha ven. Misschien is het zelfs haalbaar om net als Aarden burg in het eerste jaar een goeie middenmoter te wor den." ZIERIKZEE Met de invoering van de topklasse in het vooruitzicht pro moveren de bovenste twee ploegen van de derde klasse. Marco Groeneveld, die aan zijn derde seizoen bij Zierik- zee begint legde met zijn team twee jaar achtereen beslag op de tweede plaats. „Er zijn ook nog eens drie periodetitels te verdienen. Voor één van die vijf prijzen moeten wij gaan", vindt hij. Groeneveld rekent Halsteren, Aardenburg en HW'24 tot de absolute kanshebbers. „Wij zijn een goeie outsider. We zullen anders benaderd worden dan andere jaren", weet hij. „Ik denk dat de mees te tegenstanders ons met respect zullen benaderen en te gen ons niet vol op de aanval zullen spelen. Het zal moe ten blijken in hoeverre wij ons daartegen kunnen wape nen. Wij zijn in de afgelopen jaren alleen maar bepalende spelers kwijtgeraakt Dit seizoen zijn drie jeugdspelers en jongens die van een lager niveau komen onze aanwins ten. Die zullen zich moeten ontwikkelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 147