i4lvoetbalkrant Een kennis van mijn vriendin vertelde dat ze in Bruinisse een leuke voetbalclub hadden' Buitenlandse voetballers in Zeeland zaterdag 29 augustus 2009 Naam: Igor Borges Nunes Land: Portugal Club: Bruse Boys Centrale middenvelder Een levensmotto van veel men sen is: een dag niet gelachen is een dag niet geleefd, Reguillo Vandepitte heeft daar zijn eigen variant op: een dag niet ge voetbald is een dag niet geleefd. De bijna twintigjarige Middelburger - hij is morgen jarig - is leergierig. „Ik ben altijd bezig ge weest me te ontwikkelen", vertelt de lange centrale verdediger. „Vroeger was ik altijd op pleintjes aan het spelen, nu ook nog best wel vaak." De drang om alsmaar beter te worden is de rode draad in de nog korte loopbaan van de Walchenaar, die dit seizoen bij zon dag-tweedeklasser Goes voor het eerst in Bevelandse dienst is. Vandepitte heeft al relatief veel clubs achter zijn naam staan - Zeeland Sport, VC Vlissingen, RCS en Goes - maar wil nidt de indruk wekken makkelijk van vereniging te switchen. „El ke keer had zo'n overgang een andere re den", zegt hij, maar altijd speelde mee dat hij een stap verder wilde komen. Bij Zeeland Sport, waar hij tien jaar speel de en in de Bi eindigde, was hij haast wel gedwongen te vertrekken. De Vlissingse club had namelijk geen A-jeugd en dus zocht de toenmalige centrale middenvel der zijn heil bij de buurman, VC Vlissin gen. Daar bleef hij drie seizoenen. „We hebben in het laatste jaar in de hoofdklas se alle prijzen gewonnen die er te winnen waren", vertelt hij met trots in zijn stem. „Helaas ben ik er wel een halfjaar uit ge weest. Ik brak mijn scheenbeen, uitgere kend in een wedstrijd tegen RCS. Ze zei den dat ik een heel jaar nodig zou hebben om te herstellen, maar gelukkig was ik veel eerder sneller hersteld dan verwacht." Voor die beenbreuk had RCS al interesse voor Reguillo Vandepitte. Toen de Middel burger weer fit was, stonden de Soubur gers daadwerkelijk bij hem op de stoep. „Ik kende Dennis en Gérard de Nooijer al van de voetbalschool. Terwijl ik bij Zee land Sport zat en aan mijn eerste jaar bij Vlissingen bezig was, ging ik ook naar de JVOZ. Na twee jaar vond ik het allemaal een beetje te veel worden, ik trainde élke dag..." In Oost-Souburg werd de pas achttienjari ge Vandepitte meteen in het diepe ge gooid. „Ik ging erheen met het idee er veel te gaan leren", vertelt Vandepitte. Maar hij Ze zijn dun gezaaid, de buitenlandse spelers in de eerste elftallen van Schouwse voetbalclubs, maar Igor Borges Nunes is er dan toch een. Hij komt uit Portugal en voetbalt komend seizoen voor Bruse Boys. Dat hij bij de tweedeklasser uit Bruinisse terechtkwam, was puur toeval. Igor Borges Nunes kwam drie jaar geleden naar Neder land om een poosje als pijpfitter in het Rot terdamse havengebied te werken. Al snel liep hij zijn huidige vriendin tegen het lijf Van voetballen kwam daardoor de afgelopen jaren niet veel, maar nadat hij december vorig jaar met zijn vriendin naar Oude Tonge verhuisde, wilde hij zijn oude hobby weer oppakken. „Het zal vast zo zijn dat er in Oude Tonge ook een voetbalclub is", stelt Borges Nu nes vast. „Maar ik kende hier helemaal nie mand. Een kennis van mijn vriendin ver telde dat ze in Bruinisse een leuke voetbal club hadden. Daar ben ik toen naartoe ge gaan." Hij werd goed opgevangen bij Bruse Boys en mag meetrainen met de eerste selectie. „Er zit potentie in die jongen", vindt trai ner Ronald van Oeveren. Het betekent ech ter niet dat hij meteen een vaste waarde is voor het eerste elftal. „Ik heb drie jaar niet gevoetbald", meldt Borges Nunes schuldbe wust. „Ik mis ritme en conditie. Het duurt een poos voor je dat weer helemaal terug- hebt", weet de Portugees die in Lissabon opgroeide. In zijn jonge jaren werd de Portugees ge zien als een talent en werd hij toegelaten tot de voetbalschool van Benfica. Slagen deed hij er niet en daarom stapte hij over naar een amateurclub: Futebol clube de Averca, waar hij tot zijn vertrek naar Ne derland speelde. Zijn favoriete stek is cen traal op het middenveld. Het valt niet mee op opnieuw te begin nen, maar Borges Nunes denkt wel dat hij het niveau van de Nederlandse tweede klasse kan halen. Aan een ander speltype hoeft hij zich niet aan te passen, denkt hij, want het Portugese en het Nederlandse voetbal lijken sterk op elkaar. „Ik moet hard trainen en geduld hebben", zegt hij. „Het duurt even voordat ik op mijn oude niveau ben. Binnenkort ga ik drie weken op vakantie naar Portugal. Ik zal mijn con ditie goed op peil houden." De Portugees is vast van plan te slagen bij Bruse Boys. Net als in het maatschappelij ke leven in Nederland. „Nee, ik ga niet met mijn vriendin verhuizen naar Portu gal. We blijven hier. Het leven in Neder land is veel beter en een stuk gemakkelij ker." Igor Borges Nunes EERSTE KLASSE ZONDAG RCS Hij voorziet een lastiger tweede jaar in de eerste klasse van het zondagvoetbal, maar de nieuwe trainer Michel Leonhart durft met RCS toch op een topvijf-klassering te gokken. Daarmee hoopt de oefenmeester zich een plaats te verschaffen in een rijtje met Nuenen, WSC, Geldrop en Vlissingen. „Vorig seizoen is er veel door individuele klas se beslist, maar ik streef naar een ploeg met een erg sterke organisatie", aldus Leonhart. De trainer voelt zichzelf met zijn ruime spelersgroep zelfs in een luxe positie. Met mogelijke nieuwe basiskrachten als André Siereveld, Joey van de Zweep, Besar Xhoxhaj (allen afkomstig van Vlissingen) en Alfaro Pentury (Zaam- slag), heeft Leonhart genoeg keuzemogelijkheden. „Het wordt dan ook zaak om de groep bij elkaar te houden. Een mooie taak ook voor assistent trainer Johan le Con té." VLISSINGEN Bij VC Vlissingen winden ze er al jaren geen doekjes om en dit jaar is het niet anders: de twee keer achter elkaar ge promoveerde ploeg van trainer Ruud Pennings wil op nieuw hogerop. Hoewel de eerste drie ploegen recht streeks naar de hoofdklasse promoveren, aast Pennings op niets minder dan de titel. „En als we in de hoofdklasse zitten, willen we naar de top klasse. De club heeft ambities en die heb ik ook", aldus de oefenmeester die aan zijn negende jaar gaat beginnen bij Vlissingen. Zijn ploeg is dit jaar weer sterker geworden, ook in de breedte. Jennings heeft de beschikking over achttien sterke spelers. Vorig jaar waren dat er zestien. De komst van Björn Langeveld, Sinan Coban en Jonathan Constancia heeft voor een nieuwe kwaliteitsimpuls ge zorgd. Nuenen, Best Vooruit en De Valk zijn volgens Pen nings de grootste concurrenten. TWEEDE KLASSE ZONDAG GOES Met slechts 21 tegentreffers beschikte kampioen Goes vo rig seizoen in de derde klasse over de minst gepasseerde verdediging. Een klasse hoger verwacht trainer Kees van der Sluis dat die linie wel wat meer werk te doen zal krij gen. „Daar zal meer druk op komen", weet hij. „We zul len een gesloten blok moeten vormen, maar daar moet nog wat aan gesleuteld worden." Daarnaast vraagt een hoger niveau volgens de oefenmees ter om meer creativiteit voorin. Goes beschikt met de komst van zeven nieuwkomers over een bredere selectie dan vorig seizoen. „We willen proberen mee te draaien", blikt Van der Sluis vooruit. „In hoeverre dat bovenin zal zijn, is de vraag. Ik heb nog eens teruggekeken naar Vlis singen. Die zijn ook eens kampioen geworden en het jaar erop direct gedegradeerd. Daar moet je lering uit trekken. Ie moet niet denken dat het allemaal zo gemakkelijk gaat." TERNEUZEN Na in totaal elf seizoenen Kloetinge is Diederik Hiensch bij Terneuzen aan een nieuwe uitdaging begonnen. „Iede re club heeft zijn eigen cultuur", weet hij. „Ik heb eigen lijk alleen nog maar met de selectie gewerkt en heb er nog niet echt zicht op om een vergelijking met Kloetinge te kunnen maken." Hiensch is tevreden over de voorberei ding. „We hebben niet zo'n brede selectie, maar we heb ben wel goed kunnen trainen." De trainer beschikt ook bij de Zeeuws-Vlamingen over een jonge groep. „Dat betekent ontwikkeling, in tactisch en technisch opzicht", spreekt hij uit ervaring. Na het ver trek van de spitsen Jonathan Constancia en Sinan Coban zocht Hiensch naar een oplossing in eigen gelederen. Vooralsnog is de weer op oude nest teruggekeerde Domi nique Verlinde de enige echte spits in het elftal. „Dan moet je op zoek naar een andere speelwijze en daarnaast bekijken wie je op het best op bepaalde posities kunt la ten spelen. Dat is een veranderingsproces. We zullen hard moeten werken aan het creëren van kansen en het afma ken daarvan. Daar is vooral geduld voor nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 146