voetbalkrant I n achterin' sta ik eigenlijk al zaterdag 29 augustus 2009 voor het avontuur in Roosendaal. „Ik had op dat moment al met verschillen de districtsselecties gespeeld. De spelerlijs- ten van die selecties zal ik nooit vergeten. Tussen spelers van NAC, RKC, RBC stond er ééntje van de Bruse Boys. Had nog nooit iemand van gehoord. Stond ik daar als enige amateur." Van der Bijl was in Roosendaal terechtgekomen nadat stages bij Feyenoord en NAC op niets waren uit gelopen. Ook al heeft hij van zijn hobby niet zijn professie kunnen maken, hij kijkt met een voldaan gevoel terug op zijn zes 'oranje' jaren in Brabant. „Als ik echt zo'n groot talent was geweest, had ik op dat moment al lang bij Feye noord gezeten. Zo realistisch ben ik wel. Eén procent van alle jeugdspelers bij een bvo wordt uiteindelijk ook daadwerkelijk profvoetballer. Dat is natuurlijk hartstikke weinig. Ik heb er vrede mee. Ik heb mooie dingen gemaakt." Twee kampioenschap pen bijvoorbeeld. Een meerdaags trainings kamp in Italië, een toevallige ontmoeting met Jari Litmanen op de Toekomst, voor het eerst meetrainen met de 'grote jon gens' en de duels met long RBC tegen smaakmakers als Moussa Dembélé („geluk kig stond ik niet tegen hem; hij sneed tel kens door onze verdediging") en Anouir Hadouir. „Later heb ik eigenlijk pas beseft dat we bij RBC nauwelijks individueel ge traind hebben. Terwijl dat voor jonge voet ballers juist goed is, denk ik. Bij RBC werd alles collectief gedaan. Het meeste heb ik eigenlijk geleerd als ik bij het eerste mocht meetrainen. Met Arjan Ebbinge en Robert Molenaar naast je hoefje zelf nauwelijks na te denken, je wordt door hen perfect ge coacht." „De overgang naar Bruse Boys was vorig seizoen best groot. Ik had het idee dat van mij verwacht werd dat ik de bal aan de ene kant van het veld ging ophalen en aan de andere kant in het netje zou leggen. Zo'n voetballer ben ik niet. Het was een moeilijk jaar. Het was wennen. Ook omdat de prestaties niet om over naar huis te schrijven waren." „Op een gegeven moment verloren we ze ven wedstrijden op rij en stonden we plots onderaan. Niemand gaf een cent voor ons, maar zelf hadden we het vertrou wen dat het er een keer uit moest komen. En toen moesten we tegen Dinteloord, de koploper. Voor het eerst ging het lopen. Niet alleen bij mij, maar bij iedereen." „Het was een heerlijke pot. We speelden Dinteloord helemaal kapot en wonnen met 1-2. Dat was de ommekeer in het sei zoen. Nadien vraag je je af waarom het daarvóór niet lukte. Onbegrijpelijk was dat. We kunnen zo goed voetballen. Dit jaar hebben we daarom ook iets goed te maken. Voor onszelf maar ook voor de club en het publiek." Trouwe volgers in dat publiek zijn Van der Bijls ouders. Met name met z'n vader praat hij veel over voetbal. Thuis, maar soms ook tijdens een wedstrijd. „Als ik bijvoor beeld vlak bij hem moet ingooien, fluistert hij me wel 's iets toe. Rustig, Rudi. Voor je man komen, Rudi." Dit seizoen gaan vader en zoon voor het eerst samen een jeugdteam trainen. Rudi van der Bijl ziet zichzelf niet zomaar meer vertrekken bij Bruse Boys. Hij wil wel ho gerop, „maar met Bruse Boys". Hij heeft een meisje, leert voor econoom, voetbalt met zijn vrienden. Wat wil je nog meer? Ja, een keertje scoren misschien. Die ene goal die hij - vriendschappelijk - heeft ge maakt voor 'Bruse' zegt eigenlijk alles. Het was een afstandsschot, van buiten de zestien. Een pure verdediger komt immers niet in het vijandelijke strafschopgebied. Rudy Boogert ker ook sterkere spelersgroep die hij tot zijn beschikking heeft. „Het is nu zelfs zo dat iedereen zeer gemotiveerd zal moeten zijn om bij de eerste selectie te komen", stelt Schroevers. Vooral de van Zeelandia Middelburg overge komen Ronnie Mesu en de weer aangesloten Steef de Rij ke zijn versterkingen voor Nieuwland. Met de komst van Joost Dorgeld hoopt Schroevers dat het scorende vermo gen van zijn ploeg een positieve impuls krijgt. „Want dat was een probleem afgelopen seizoen." SVD Voor Arie Goud is er met SVD dit seizoen maar één be langrijke doelstelling. „Uit de negatieve spiraal zien te ra- ken waarin we twee seizoenen zaten." Vorig jaar raakte SVD bijna een geheel seniorenteam kwijt, waardoor er nog maar twee ploegen overbleven. „We moeten de boel overeind zien te houden, en voor een ommekeer zien te zorgen", weet Goud. „Maar dat zie ik wel gebeuren. Vooral het plezier moet blijven bestaan, en daarnaast proberen we beetje bij beetje het niveau wat omhoog te krikken." De Pool Pawel Bieganski zorgde voor een welkome ver sterking bij SVD. Heinkenszand, Wolfaartsdijk en Dom burg worden door Arie Goud getipt als kanshebber, maar veel houdt de trainer zich daarmee niet bezig. „Ik kijk meer naar mijn eigen groep." WEMELDINGE Arjan Sandee staat bij Wemeldinge voor zijn vuurdoop als eindverantwoordelijke trainer voor een eerste selectie. „Qua resultaat was de derde plaats van onderen natuurlijk erg teleurstellend het afgelopen seizoen. Dat moet verbe terd worden, het liefst door middel van het behalen van een periodetitel", blikt de opvolger van Gerrit Petersen vooruit. Sandee heeft bij Wemeldinge te maken met een vrij smal le selectie. „Daarom is het zaak dat iedereen zo lang moge lijk fit blijft." Om uiteenlopende redenen heeft de trainer niet meer de beschikking over Rens en Chris Kole. Nieuw komers bij Wemeldinge zijn Rutger Vergouwen (Vlissin- gen Al), Alex Lakké (Goes) en Ivo Lokerse (TSC). Ook Ar no de Kok is na een jaar afwezigheid weer aangesloten bij de selectie van Arjan Sandee. WOLFAARTSDIJK Na de degradatie uit de derde klasse wil de nieuwe trainer Ad Poortvliet met Wolfaartsdijk sowieso nacompetitie- voetbal halen. „Een periodetitel en een plaats bij de eerste vijf mogen wij best nastreven", klinkt het optimistisch. Heinkenszand, de ploeg die Poortvliet afgelopen seizoen onder zijn hoede had, Borssele en Domburg ziet hij als voornaamste concurrenten. Toch is de voorbereiding niet echt ideaal geweest voor Wolfaartsdijk. „We zijn door de late vakantie steeds incompleet geweest. Ik vrees dat dit misschien wel duurt tot aan de competitiestart. Maar het is niet anders", stelt Poortvliet. Een zestal A-junioren versterkten de selectie van Wolf aartsdijk. Daartegenover staat wel het wegvallen van Harm Fluijt en keeper Stefan Westerweel, die beiden ge stopt zijn. Topschutter Wilfred van den Dries plakt er nog een jaartje aan vast. De 40-jarige spits was vorig seizoen goed voor twintig competitiedoelpunten. Daarmee was hij topscorer in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. ZSC'62 Met acht A-junioren in de gelederen, waarvan er zeker vier potentie hebben om het eerste elftal te halen, wil )os Wesdorp in het linkerrijtje eindigen. „En dat zou een prachtige prestatie zijn voor een ploeg in opbouw", aldus de trainer. Op Kasimier Snoek (Zierikzee), Barry Dorreman (lager elf tal) en keeper Luuk Begeman (gestopt) kan Wesdorp geen beroep meer doen. Voor zijn jeugdige ploeg ziet Wesdorp vooral op het technische en tactische vlak nog veel werk weggelegd. „Maar daar zie ik absoluut mogelijk heden voor. Het is een erg gedreven en enthousiaste groep", aldus de bij ZSC'62 debuterende coach. Domburg, Wolfaartsdijk en Heinkenszand worden door los Wes dorp als voornaamste titelkandidaten gezien. Rudi van der Bijl (rechts) ziet zichzelf niet zomaar meer vertrekken bij Bruse Boys fotoIzaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 143