voetbalkrant 19 dan alleen ver ingooien' zaterdag 29 augustus 2009 diger een bijzonder wapen in huis heeft. Met een grootste gemaakt gooit hij een bal vanaf de zijlijn zo in het strafschopgebied. Voor de duidelijkheid: vanuit zijn nek bij een inworp. „Het is inmiddels wel be kend", zegt hij erover. „Het is ook niet iets van de laatste jaren. In de jeugd deed ik het al. Ik kan me nog een wedstrijd herin neren met de A's tegen Terneuzense Boys. Ik gooide de bal vanaf de middenlijn drie keer over hun verdediging en drie keer kon onze spits zo doorlopen en scoren." De laatste jaren mikt hij de bal vooral op het hoofd van Peter de Jong. Goedegebure: „Ik heb even teruggerekend en het vorige seizoen hebben we elf keer uit zo'n ingooi gescoord. De beker- en oefenwedstrijden heb ik niet eens meegeteld. Twee seizoe nen geleden gooide ik de bal er tegen Wal cheren in één keer in. Volgens de regels mag dat niet, maar de scheidsrechter telde- 'm. En afgelopen seizoen maakten we op bijna dezelfde manier in de 95e minuut nog de 4-4 tegen IFC. Hij ging via de han den van de keeper, maar Peter de Jong claimt die goal nog steeds. Terwijl hij die bal niet eens aanraakte, ha ha." Dan zegt hij op serieuze toon: „Het is een belangrijk wapen en veel vrienden van me maken er wel eens grappen over. Maar ik kan echt wel meer dan alleen ver in gooien." Bij VC Vlissingen twijfelt nie mand daar aan. Sander Goedegebure is een gewaardeerde kracht, die ondanks zijn jeugdige leeftijd eigenlijk al tot het meubi lair van de club behoort. Hij is ook niet te beroerd om de handen uit de mouwen te steken. Want toen de kantine afgelopen zo mer werd opgeknapt, stond Goedegebure met een roller het plafond van een nieuwe laag verf te voorzien. Met een opgefrist onderkomen (ook de verouderde hoofdtribune is opgeknapt en binnenkort worden zes nieuwe kleedka mers geopend) wil Vlissingen de volgende stap zetten. De eerste opdracht is de uit wedstrijd van volgende week zondag, in Tilburg tegen Longa. „Ik heb op internet al wat informatie opgezocht", bekent Goede gebure. „Ik wilde me er toch even in ver diepen wat dit seizoen de betere teams zijn. Heel veel wijzer ben ik er niet van ge worden. En dat geeft ook niet. We moeten het zelf laten zien. Als dat lukt speel ik vol gend seizoen misschien wel met mijn club in de hoofdklasse." Barry van der Hooft Sander Goedegebure (rechts) mikt komend seizoen wederom op een titel met Vlissingen. zie voetballen.... Die kan uit het niets drie man passeren. Ik wens zijn tegenstanders dit seizoen veel succes met het afstoppen van hem." De trainer is dit seizoen nog altijd dezelfde man die Goedegebure als broekie liet debu teren. „Ik heb inderdaad nog geen andere trainer dan Ruud Pennings bij het eerste gehad. Toen ik net bij de selectie zat wilde Ruud me heel graag helpen. Hij coachte me soms onafgebroken en daar kon ik moeilijk mee omgaan. Ik was geen moei lijk ventje, maar in het heetst van de strijd riep ik wel eens wat terug naar hem. Dat gebeurt nu niet meer, ik ben een stuk vol- wassener geworden. De afgelopen twee jaar heb ik ook nauwelijks gele kaarten ge kregen." Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft San- der Goedegebure zijn sporen bij Vlissin gen al verdiend. Dat weet hij zelf ook, want: „Er wordt voor mij altijd wel plek gemaakt in het elftal. De laatste jaren was dat vooral als linksback of linker centrale verdediger. Maar ik ben rechtsbenig! Veel mensen zullen dat niet eens weten. Ik kan wel wat met links, maar alleen als ik even tijd heb. Ik moet toegeven dat ik ook best verbaasd was toen ik de selectie van het Zeeuws elftal voor de wedstrijd tegen AZ zag. Ik was de enige linksback die was gese lecteerd. Terwijl dat niet mijn beste positie is. Ik zie mezelf niet als back. Maar als het team erom vraagt, speel ik er gewoon." Misschien maakt Pennings ook wel altijd ruimte voor Goedegebure, omdat de verde foto Dirk-Jan Gjelitema brengen. Het is daarom lastig om je vast op een bepaalde positie te gaan richten met zo'n jeugdige groep. )e weet nooit wat je allemaal tegenkomt", vertelt Van der Weij- den. Bij Apollo'69 ligt het accent vooral op de eigen jeugd. In de laatste drie seizoenen moest er bijna een geheel nieuw elftal opgebouwd worden. „Maar dit gaat op ter mijn zeker zijn vruchten afwerpen", voorziet de trainer, die de prestatie van afgelopen seizoen zeker verbeterd wil zien. Als voornaamste kanshebbers voor een hoge eind klassering ziet Leo van der Weijden vooral Wolfaartsdijk, Bevelanders, Borssele en Heinkenszand. BEVELANDERS Opnieuw legt Marcel de Nijs de lat hoog voor zijn ploeg. „Ik wil promoveren met Bevelanders", zegt de trainer van de ploeg uit Kamperland, die een iets bredere selectie tot zijn beschikking heeft dan afgelopen seizoen. Geen enkele speler vertrok, terwijl diverse eigen jeugdspelers en Jeffrey Verburg (Kloetinge) voor aanvulling zorgden. De Nijs ziet in Domburg de voornaamste titelkandidaat, maar ver wacht ook wel het een en ander van Hoedekenskerke. „Een ploeg in opkomst." Bij Bevelanders zal het accent dit seizoen vooral liggen op het voetballende vermogen. „Vooral in aanvallend op zicht", aldus De Nijs. „Ik wil de ploeg meer vooruit laten voetballen om zodoende meer kansen te kunnen creëeren. Deze groep was gewend om te spelen vanuit een wat behoudender concept. Daar wil ik verandering in brengen." BORSSELE De tweede plaats van afgelopen seizoen evenaren is vol gens Andres de Visser te hoog gegrepen. „Daarom wordt een periodetitel het belangrijkste doel", zegt de trainer. Domburg zal de.voornaamste kanshebber op de titel wor den, denkt De Visser. „Dat zal nog net geen appeltje-eitje verhaal worden." Vooral in verdedigend opzicht zal Borssele volgens De Vis ser de zaken wat anders op moeten gaan lossen. Door een blessure raakte de ploeg keeper Anders Ooms kwijt, waar door Ronald van 't Hul de plaats onder de lat in moet gaan nemen. )asper van Houcke (Zeelandia Middelburg) zorgde voor versterking, maar Borssele kreeg wel een for se aderlating te verduren door het vertrek van Arjan Ver burg naar Patrijzen. CADZAND Met een erg beperkte spelersgroep gaat Rudy Cornelis zijn achtste seizoen als trainer van Cadzand in. „Ik heb een man of vijftien tot mijn beschikking, waarvan er bo vendien al een paar tegen de veertig jaar gaan lopen", zegt Cornelis. Zolang mogelijk fit blijven, en zo weinig moge lijk tegen schorsingen aanlopen wordt het uitgangspunt voor dit seizoen. De trainer zal zelf veelal als derde wissel op de spelersbank plaats gaan nemen, vooral ook doordat Ronald van Hijfte en Gerrie de Smit in een lager elftal gaan spelen en doordat Martijn de Koning naar Luctor'88 vertrok. Cornelis voorziet de zwaarste vierde klasse waar in hij in zijn trainersloopbaan bij Cadzand mee te maken gaat krijgen. Domburg, Bevelanders, Heinkenszand en Wolfaartsdijk gaan de dienst uitmaken denkt de oefen- meester. DOMBURG Voor de favorietenrol die Domburg van verschillende kan ten krijgt toebedeeld loopt de nieuwe trainer John Tahapa- ry absoluut niet weg. „Ik kan me dat wel een beetje voor stellen, omdat we toch van de vierde klasse zondag afko men, waar het niveau over het algemeen toch wat hoger ligt. Maar met die rol moeten de jongens maar om leren gaan", vindt Tahapary. De nieuwe trainer heeft zijn ploeg alvast voorbereid op achterover leunende ploegen. „Er zul len tegenstanders zijn die tegen ons op de counter zullen spelen, en dat zijn we niet gewend." In het streven om de favorietenrol waar te maken, zal Ta hapary het voorlopig moeten doen zonder topscorer Chiel Maranus, die middenin een verbouwing zit. Hein kenszand wordt gezien als een lastige tegenstander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 141