buitenland 113 Familie Jackson waarschuwde voor drugs Saoedische prins doelwit van aanslag Ram voor recordprijs 260.000 euro verkocht Azië trekt minder vakantiegangers Ontslag als cadeau voor echtgenote Zwarte doos toestel Jemen gevonden Wilde dieren in Kenia sterven door droogte zaterdag 29 augustus 2009 RIYAD Een Saoedische prins is lichtge wond geraakt bij een zelfmoord aanslag door een terrorist in Jed- dah. Naar verluidt was het de eer ste doelgerichte aanslag op een lid van de koninklijke familie van Sa- oedi-Arabië sinds sympathisanten van het islamistische terreurnet werk Al Qaida in 2003 de wapens opnamen tegen de monarchie. LANARK Een acht maanden oude ram is in het Schotse Lanark verkocht voor ruim 260.000 euro. Het dier met de naam Deverohvale Perfection kan in de fokkerij de aankoopprijs ge makkelijk terugverdienen, bericht ten Britse media gisteren. De tot nu toe duurste Britse ram, Tophill Joe, is onlangs gestorven. Deze werd gekocht voor 150.000 euro. Korte intensieve opleidingen VMB0-T, HAVO, VWO in Vlissingen De nabestaanden van Mi chael Jackson dachten dat de King of Pop heroïne in zijn slaapkamer had liggen. Dat blijkt uit het huiszoekingsbevel voor Jacksons woning, dat gisteren is vrijgegeven. Na onderzoek bleek dat het niet om heroïne ging. Wel troffen agenten marihuana aan in Jacksons woning. Een dag na het overlijden van de 50-jarige zanger werd zijn woning in Los Angeles doorzocht door de politie. Die kregen daarbij aanwij zingen van de familie Jackson. De nabestaanden beweerden dat ze heroïne in Michaels slaapkamer hadden gevonden. Die drug werd niet aangetroffen, maar agenten haalden wel twee zakjes marihua na en verschillende medicijnen bo ven water. Al twee maanden is de politie druk bezig met het onderzoek naar Jacksons dood. Langzaamaan vallen de puzzelstukjes op hun plaats. Lijfarts Conrad Murray blijft de spil in het onderzoek, agenten gaan ervan uit dat hij nala tig is geweest bij het toedienen van medicijnen. Een medicijnen cocktail van onder meer het sterk verdovende middel propofol werd de King of Pop op 25 juni fataal. Na Jacksons dood begon de rechts zaak over zijn nalatenschap. De voogdij over de drie kinderen van de zanger ging naar Michaels moe der Katherine. Tijdens de zitting liet dermatoloog Arnold Klein van zich horen. Hij zette vraagtekens bij de opvoeding die de kinderen bij Katherine zou den krijgen. Geruchten dat Klein de biologi sche vader van de twee oudste Jackson-kinderen zou zijn, werden BANGKOK WETTEREN In het eerste halfjaar van 2009 be zochten 10,5 miljoen minder toeris ten Azië en de Pacific dan vorig jaar in die periode, een daling van 6 pro cent. Dat meldde gisteren de Thaise bond van reisorganisaties. Toeris ten meden Singapore, Thailand en Vietnam. Taiwan en Zuid-Korea konden op 10 respectievelijk 15 pro cent meer mensen rekenen. Mare Gybels (66) heeft donderdag ontslag genomen als burgemeester van Wetteren in Oost-Vlaanderen als cadeau voor zijn vrouw, die al enkele jaren aandrong op stoppen. De gemeenteraad werd een kwar tier voor de zitting geïnformeerd. „De tijd is gekomen om mijn vrouw te gehoorzamen", zei Gybels gisteren in Het Laatste Nieuws. PARIJS Voor de kust van de Comoren in de Indische Oceaan is de zwarte doos gevonden van het Jemeniti- sche vliegtuig dat op 30 juni neer stortte. Dat is gisteren bekendge maakt. Van de 153 inzittenden heeft alleen een 14-jarig meisje de crash oveleefd. Zij klampte zich der tien uur vast aan wrakstukken. Grote aantallen zebra's, olifanten, antilopen en gnoes zijn het slachtof fer geworden van de droogte in Ke nia. Vooral het nationale park Am- boseli is getroffen. Daar heeft het al drie jaar amper geregend. Veel ri viertjes en waterbronnen zijn opge droogd. Zeker vijftig olifanten stier ven er al door de droogte. Politieagenten hebben kort na de dood van Michael Jackson op 25 juni in zijn huis in Los Angeles marihuana en verscheidene lege potjes van slaapmidde len gevonden. foto EPA door zijn actie in de rechtbank en kel aangewakkerd. Klein liet donderdag via zijn advo caat weten de beslissing van de rechter niet aan te vechten. Het feit dat Prince Michael (12), Paris (11) en Prince Michael II (7) nu een eigen advocaat hebben, is voor de dermatoloog voldoende. Die ad vocaat kreeg de drie koters toege wezen op last van de rechter. De arts, die Jackson jarenlang be handelde, zegt dat hij er zeker van wil zijn dat Jacksons kinderen een normale opvoeding krijgen. Vol gens Klein drukte Michael hem meerdere malen op het hart dat hij zijn nakomelingen niet wil on derwerpen aan de druk van de showbizzwereld. Michael werd op jonge leeftijd samen met zijn broers door zijn vader Joe klaarge stoomd voor een carrière in de mu ziekindustrie. Klein, die zegt niet de vader te zijn, wil wel deel uit blijven maken van het leven van de Jackson-kinderen. „Het is voor hem belangrijk dat de kinderen al tijd een veilige haven hebben", laat zijn advocaat weten. „Ze mo gen altijd contact met hem opne men." NAIROBI Wij starten weer begin september Inéén jaar naar het diploma: VMB0-T HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Vraag onze folder aan, kijk op www.roczeeland.nl (onder Cluster Educatie, Opleidingen) of bel voor een afspraak! Slechts in zeer uitzonderlijke gevallen kunnen inwoners uit Zeeuws-Vlaanderen tot de oplei dingen toegelaten worden. R0C Zeeland, cluster Educatie Verlengde Bonedijkestraat 279 4383 BC Vlissingen T 0118-558640 www.roczeeland.nl vavoOroczeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13