letbalki echt een soort ballenjongen' 7 zaterdag 29 augustus 2009 Denny ter Steege hoopt van waarde te zijn voor Zeelandia Middelburg. foto Lex de Meester hopper en kwam ik in aanraking met de familie Jakobsen. Bij het testen van een bed kwamen we op voetbal uit en nog die zelfde week trainde ik bij Veere mee. Ik heb overal veel plezier beleefd en veel con tacten opgebouwd. Mijn mooiste tijd ligt misschien wel in België. Daar was het heel leuk en bijzonder. Bij Eeklo was het heel prestatiegericht, maar zodra de wedstrijd afgelopen was, was er veel plezier. Dan moest je als speler de sponsors bezoeken. Nou, en als je dan weet dat de meeste sponsors cafeetjes waren, dan weet je het wel. Als je met al die bezoekjes klaar was, was je ruim een wedstrijd verder." Dit seizoen gaat hij nog een nieuwe uitda ging aan. Voor hoelang durft hij niet te zeg gen. „Op mijn leeftijd leef je van seizoen naar seizoen", zegt hij. „Ik zou graag als verlengstuk van de trainer willen dienen. Dat lijkt me ook vanzelfsprekend. We heb ben een jonge en gretige groep en op basis van mijn leeftijd kan ik die jongens wel bij staan. Ik ga voor een plek in de as van het elftal. In de voorbereiding stond ik in de spits, maar misschien kom ik uiteindelijk wel achterin terecht. Dat maakt me niets uit. Als ik maar van waarde kan zijn voor Zeelandia Middelburg." „Nee, ik heb niet het gevoel dat ik de ont wikkeling van jonge spelers nu in de weg sta. Ik ben bij Zeelandia Middelburg een van de vele spelers hoor. Als ik niet goed train of speel, kom ik ook op de bank. Ie dereen moet ervoor knokken en keihard zijn best doen. Zo hoort het ook. We wil len met Zeelandia Middelburg hogerop." Het tekent Danny ter Steege, bijna 38 wel iswaar, maar nog altijd bloedfanatiek en recht op het doel af „We worden kam pioen", zegt hij aan het eind van het ge sprek. Jan Dagevos genlijk moeten winnen. Daarna krijgen we Nieuwdorp, VCK en AZW. Dat zijn zware tegenstanders, maar dat be tekent ook dat we een periode krijgen waarin we mindere ploegen krijgen." Prins maakte bij SKNWK een voorberei ding mee die verre van ideaal te noemen is. SPUI Tegenover het afhaken van Martin Kalisvaart (gestopt we gens een knieblessure), het vertrek van Arjan Kalisvaart (AZW) en de tijdelijke afwezigheid van twee spelers staat de komst van een zes nieuwelingen. „Per saldo is dat plus twee, en dat is voor Spui niet verkeerd", oordeelt Chris de Beer. De trainer, die vorig seizoen met Spui via de nacompetitie promoveerde, weet dat het een lastig jaar kan worden. „We gaan een redelijk zware competitie tege moet. Ik hoop op handhaving. Wij proberen altijd alles voetballend op te lossen, maar in de derde klasse zullen we wat zakelijker moeten worden." De Beer weet nauwe lijks iets over de toekomstige tegenstanders. „Maar de ploegen die via de nacompetitie zijn gepromoveerd, zijn de laatste seizoenen niet echt een lang leven beschoren." VCK „Er zijn een paar onzekere factoren, waardoor ik niet durf uit te spreken dat we voor de bovenste plaatsen gaan", Iaat VCK-trainer Hans de Nooijer optekenen. De ploeg uit Koudekerke degradeerde via de nacompetitie uit de twee de klasse en zag ten opzichte van het vorige seizoen Sebas- tiaan Schipper afhaken. Daarnaast is Merijn Dek wegens de ziekte van Pfeiffer nog een tijdje uitgeschakeld. De Nooijer: „Ik heb ook zeven studenten in mijn selectie, die alleen op donderdag kunnen trainen." In zijn derde seizoen als trainer van VCK zet hij in op een plaats bij de topvijf. „De intentie is om bovenin mee te draaien, en dan het liefst een directe promotieplaats. Ik wil ook wel eens een keer vroeg klaar zijn", zegt De Nooijer, die in zijn eerste twee seizoenen met VCK na competitie speelde. Hij tipt Nieuwdorp en AZW als titel kandidaten met De Noormannen als outsider. YERSEKE „We doen het slecht als we bij de onderste drie eindigen, daarboven scoren we een voldoende en als we in de mid denmoot eindigen doen we het goed", filosofeert Jaimy van Bloppoel. De trainer van promovendus Yerseke gaat voor handhaving, maar hij heeft wel de nodige bedenkin gen. „Ik heb maar één keeper tot mijn beschikking en ik hoop-niet dat dat mijn zorgenkindje wordt. Ik moet maar hopen dat Ramon Boone heel blijft." Over zijn selectie en de ambities van de W Yerseke is Van Bloppoel zeer te spreken. „We hopen deze groep de komende jaren bij elkaar te kunnen houden. Iedereen wil graag hogerop. We hebben jonge spelers en dus weet je dat ze wisselvallig zijn. Maar ze moeten maar snel volwas sen worden." Geroutineerde spelers als Anthonis Riedijk en Bart van Steveninck moeten daarin als voorbeeld dienen voor de jeugd. KRABBENDIJKE „Wat ons verwachtingspatroon is? Behoud voor de derde klasse Als het enigszins kan willen we wegblijven van de onderste drie plaatsen", vertelt Gaby Niemantsverdriet, die met Krabbendijke vorig seizoen kampioen werd van de vierde klasse B. „Het zal niet gemakkelijk worden", voegt hij er aan toe. „Dat heeft mede te maken dat één van mijn betere spelers, Danny Weber, nog ruim twee maanden vanwege een ingescheurde kruisband uitgescha keld is. Voor hem heb ik eigenlijk geen vervanger, tenmin ste niet een speler met dezelfde klasse. Dat is dus een be hoorlijke streep door de rekening." Niemantsverdriet typeert zijn eigen elftal als een voetbal lende ploeg die een leider mist. „Ten opzichte van twee jaar geleden heeft een aantal spelers een flinke stap voor waarts gemaakt." Aan een kampioensprognose durft de Brabantse oefen- meester zich niet te wagen. „Daarvoor ken ik niet alle ploegen in deze klasse."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 139