voetbalkrant 15 van wakeboarder tot back zaterdag 29 augustus 2009 Bi. „Het was het prachtig om mee te ma ken. Met de Ci speelden we op het hoog ste niveau, tegen Feyenoord, PSV en Sparta bijvoorbeeld. Ik heb tegen Kevin Strootman, Luis Pedro en Mitchell Schet gespeeld. Jongens, die nu in het betaalde voetbal rondlopen. Zelf stond ik er vrij nuchter in. Komt ook door mijn ouders. Die zeiden altijd dat ik er niet te veel van moest verwachten en dat ook andere din gen, zoals school en het onderhouden van de sociale contacten, belangrijk waren. Ik heb in Roosendaal mijn havo-diploma ge haald." „Ik leefde van seizoen naar seizoen. De droom om uiteindelijk profvoetballer te worden heb ik nooit echt gehad. Dat is goed geweest. Ik heb vaak genoeg bij RBC gasten huilend zien weglopen. Die hadden alles op het voetbal gezet, maar moesten toch vertrekken. Dat was voor die jongens zo'n gigantische teleurstelling." Zelf moest hij na vier jaar vertrekken. De trainers waren verdeeld over hem, maar een langer verblijf zat er niet in. RBC haal de bij SC Feyenoord Cuco Martina als ver vanger. „Hij zit nu bij de eerste selectie, dus dat is een goede keus geweest", klinkt het nuchter. Quartel treurde niet al te lang en verkaste naar Kloetinge Ai, waar veel van zijn vrien den speelden. „Ik kon op mijn fietsje naar de club. Bovendien speelde Kloetinge Ai derde divisie, dus het was nog een aardig niveau ook." Bij RBC werd hij als verdediger gevormd. „Ik heb Eric Hellemons en Robert Mole naar gehad. Dat waren zelf topverdedigers. Daar luister je wel naar. Ik heb er veel van opgestoken, over verdedigen in de zone, kort op je man zitten, dat soort dingen alle maal." „Ik ben een felle verdediger, die altijd kort op zijn man wil zitten, dus geen ruimte ge ven aan je tegenstander. Dat felle, dat heeft altijd wel in me gezeten. Volgens mij kun je dat niet kweken. Dat heb je of heb je niet. Het zit in-mijn karakter, denk ik. Af en toe ben ik nog te druzig, zoals Diederik Hiensch dat altijd zei. Ik moet meer rust aan de bal krijgen. Verder kan het koppen nog wel wat beter." „Ia, ik ben best kritisch op mezelf maar ik kan het ook relativeren hoor. Voetbal is een stuk van mijn leven geworden, het wordt steeds serieuzer, maar ik kan het ook goed van mij afzetten. In de bus na een wedstrijd wil ik nog wel eens chagrij nig zijn, maar het is niet zo dat ik hele weekeinde dan niet te genieten ben." Voetbal is een belangrijke passie, maar er is voor de tweedejaars student commer ciële economie aan de Hogeschool Zeeland in Vlissingen meer. Hij vertoeft ook graag op het water en in de sneeuw. „Toen ik veertien, vijftien jaar was deed ik heel veel aan wakeboarden", vertelt Quartel. „Ik ben op de Bosbaan in Amsterdam twee keer Nederlands kampioen geworden. Het is een leuke sport. Op een gegeven moment moest ik kiezen. Dat was toen ik bij RBC zat. Veel van die wedstrijden wakeboarden vielen natuurlijk ook in het weekeinde. Het was niet te combineren met het voet ballen. Ik heb voor het voetbal gekozen, omdat ik dat het hele jaar kon doen." „Tegenwoordig sta ik nog wel eens op het wakeboard hoor. Dan doe ik het wel rustig aan, want je kunt gemakkelijk een blessure oplopen en dat kan ik natuurlijk niet heb ben. In de winter ga ik altijd op winter sport en doe ik aan snowboarden. Vorig seizoen gingen we op trainingskamp naar Sauerland. Niels Kole en ik hadden de spul len bij en hebben daar nog geskied. Heer lijk." „Ook komend seizoen'wil ik weer op win tersport, maar ik ga die reis wel zorgvuldig plannen. Ik wil niks missen bij Kloetinge. Als je op zo'n niveau speelt, wordt het steeds serieuzer. Ja, voetbal is is een stuk van mijn leventje geworden." Jan Dagevos Dit jaar hoopt Zaamslag gebruik te maken van de versterk te promotieregeling. Een plaats bij de eerste vier is de doel stelling. Met het vertrek van spelers als Alfaro Pentury, Ugur Kahveci en Omer Malagic is de ploeg wel iets ver zwakt, constateert Kolijn. „Binnen de club is gezegd dat zeventig a tachtig procent van de selectie uit eigen in breng moet bestaan. De groep bestaat nu voor bijna hon derd procent uit spelers uit Zaamslag. Dat heeft zijn char me, maar op dit niveau wordt het dan moeilijk." DERDE KLASSE ZATERDAG AZW De ploeg uit Axel miste vorig seizoen in de nacompetitie promotie naar de tweede klasse en trainer Eddy van der Hooft speelt dan ook geen verstoppertje. „Op basis van de tweede competitiehelft, waarin we negen keer op rij won nen, willen wij voor het kampioenschap gaan." AZW sloot het seizoen 2008-2009 af met een derde plaats, en daar lijkt dus nog rek in te zetten. „We hebben een heel jonge ploeg, ultrajong zelfs. Ik vraag me wel eens af of we niet te jong zijn. Maar alles heeft met zelfvertrou wen te maken." De geroutineerde trainer weet dat hij zijn selectie daarin goed zal moeten begeleiden. Naast de ei gen titelkansen noemt Van der Hooft VCK en DFS grote concurrenten voor promotie. COLIJNSPLAATSE BOYS Met de terugkeer van oudgedienden Nigel Holmes en Ro- bert-Jan van de Genugten, en de overstap van een aantal A-junioren, zit Ron Amperse als trainer van Colijnsplaat- se Boys ruim in de spelers. „De jeugd krijgt een kans. We gaan proberen wat aanvallender te spelen als de tegenstan der daar geschikt voor is. Kruiningen, Yerseke, Meeuwen en Kapelle zijn ploegen die gelijkwaardig aan ons zijn. Wij gaan hopelijk een beter seizoen draaien dan het vori ge." Amperse, die na drie seizoenen zondagvoetbal bij Hansweertse Boys terugkeert op de zaterdag, schat ook VCK, Nieuwdorp en DFS hoog in. Hij gaat er vanuit dat voor de enige rechtstreekse degradatieplaats zijn ploeg in elk geval niet in aanmerking komt. „Wij gaan sowieso voor handhaving en mogelijk kunnen we meedoen in een periode." DE MEEUWEN Vorig seizoen ontsnapte de ploeg uit Zoutelande ternau wernood aan de nacompetitie, en dat is trainer Hans van de Rafelaar nog niet vergeten. „Dat ging inderdaad met hangen en wurgen. Eigenlijk is dat al drie of vier jaar zo. Ik hoop dit seizoëh eens wat meer naar de middenmoot toe te groeien." Van oudsher maakt De Meeuwen, met al le spelers die werken in de horeca, een 'lastige' voorberei ding door. Deze oefencampagne verliep niet anders. „De laatste jaren stonden we steeds bij de start van de competi tie nog niet goed. Vorig jaar hadden we na zeven wedstrij den, geloof ik, drie punten. Daar loop je dan het hele sei zoen tegen aan te hikken." Van de Rafelaar, die naast aanwinst Martijn Blommaart twee A-junioren overhevelde naar zijn selectie, noemt De Noormannen een gevaarlijke outsider voor het kampioen schap. DE NOORMANNEN „Noormannen staat weer op de kaart", oordeelt trainer Evert Wisse. Twee seizoenen zaterdagvoetbal heeft de ver eniging uit Westkapelle geen windeieren gelegd. Van twee teams groeide de club naar vier elftallen. Met de komst van Menno de Nooijer en Erwin Pouwelse en de terugkeer van wat 'backpackers' is Wisses selectie breder geworden. De kampioen van de vierde klasse A weet wat hen een klasse hoger te wachten staat. „In de derde klas moet je elke week presteren. En dat is maar goed ook", al dus Wisse. De trainer, die met De Meeuwen ooit één sei zoen in de derde klasse uitkwam, gaat uit van de eigen kracht van zijn ploeg. „Qua talent hebben we genoeg in huis, maar door het jonge elftal missen we misschien erva ring. Wij moeten goed mee kunnen draaien. We kunnen rond de vierde of vijfde plek eindigen en een periode mee pakken. Noormannen zit weer in de lift." 11 ip foto Leo Adriaansen Björn Quartel (tweede van links) wil dit seizoen een echte vaste waarde bij Kloetinge worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 137