voetbalkrant 3 uit Waterlandkerkje zaterdag 29 augustus 2009 ten voeren. Zuidoost-Azië is het belangrijk ste Yeisdoel, maar ook Australië en Nieuw-Zeeland staan op het programma. Tazelaar werd geïnspireerd door zijn ploeg genoot Robbie van de Wijnckel, die een soortgelijke reis al eerder maakte. „Zijn ver halen maakten me steeds enthousiaster. Ook m'n vriendin zag het op den duur he lemaal zitten. We zien die reis allebei als een mooie afsluiting van onze studietijd. Een beter moment komt er waarschijnlijk niet meer. Dat het voetbal er even onder lijdt, neem ik graag voor lief. Iedereen gunt het ons trouwens van harte." De keuze voor Zuidoost-Azië, waar onder meer Thailand, Cambodja, Maleisië en Vietnam worden aangedaan, is met name ingegeven door de grote verscheidenheid van culturen en gewoonten op een relatief klein grondgebied. De eilanden Bali, Java en Sumatra zijn vooral een reisdoel vanwe ge de historisch band die de Indonesische archipel met Nederland heeft. „In al die landen tref je ook allerlei geloven aan. Er leven hindoes, boeddhisten, moslims en christenen, terwijl Vietnam dan weer com munistisch is. Ik wil niet alleen heel graag kennis maken met die verschillende le venswijzen en overtuigingen, maar ook met het leven in de jungle. Ook op het ge bied van eten valt er van alles te ontdek ken. Bovendien kun je er heel gemakkelijk terecht met de Engelse taal. Dat is ook wat ons er zeer in aansprak. Verder liggen Au stralië en Nieuw-Zeeland niet ver uit de buurt. Ook die twee landen waren altijd droombestemmingen." Op de periode vlak na zijn wereldreis wil Sander Tazelaar nu nog niet vooruitblik ken. Wel is. zeker dat hij zo snel mogelijk weer in het Aardenburgse doel wil staan, net zoals hij zichzelf daar tot in lengte der jaren nog ziet voetballen. Of hij weer een jongen van de streek wordt, is hoogst onze ker. Aangezien de banen voor universitair geschoolden in Zeeuws-Vlaanderen niet voor het oprapen liggen, heeft de nu nog in Tilburg woonachtige Tazelaar zich er al min of meer bij neergelegd dat hij in Bra bant zal blijven hangen. „Het zal wel Bre da of in die buurt worden. Van daaruit is het naar Zeeuws-Vlaanderen nog gemakke lijk te doen. Voor het voetballen heb ik dat wel over. M'n studiegenoten verklaarden me altijd voor gek, maar ik weet niet beter. Ik zou ook niet anders meer willen." René van Stee Sander Tazelaar maakt samen met zijn vriendin vanaf november een wereldreis van vier maanden. foto Peter Nicolai mei (Groede) maakt de ploeg er beslist ster ker op. „Ie mag inderdaad verwachten dat we het beter zullen doen dan vorig jaar. Maar dat willen anderen ook. Daarmee dek ik mezelf zeker niet bij voorbaat in. Het is gewoon een feit dat een ploeg als HW er ook niet minder op is geworden. En wie weet wat die Brabanders er alle maal voor spelers bij hebben gekregen." Nog voordat er een bal is getrapt, speelt Ta zelaar al een opvallende rol in het nieuwe competitie. Want vanaf november houdt hij het vier maanden voor gezien. De re den daarvan is een wereldreis die hem en zijn vriendin Simone naar het Verre Oos- met Nieuw-Lekkerland ook het nodige in de melk te brok kelen hebben." TWEEDE KLASSE ZATERDAG ARNEMUIDEN Een seizoen met pieken en dalen. Zo kan de achterliggen de voetbalcompetitie van Arnemuiden het best worden omschreven. Overtuigende zeges werden afgewisseld met onverwachte nederlagen, met als resultaat dat nacompeti- tie aan de neus van de vissersploeg voorbij ging. Dat moet dit seizoen anders, vindt trainer Henk Ottens. „De wissel valligheid moet eruit", stelt hij. Arnemuiden'zag Patrick Siereveld en Roy den Dunnen de ze zomer vetrekken. Daar tegenover staat de doorstro ming van drie A-junioren en de komst van keeper Niels Meesen (AZW). „De doelstelling is een plaats bij de top-drie", klinkt het uit de mond van Ottens. „Het zal moeilijk worden, want de concurrentie is dit jaar groot. Ik denk dat er veel ploegen aan elkaar gewaagd zijn. We spe len veel derby's en ik reken op een spannende competitie. In vergelijking met vorig seizoen hoop ik dat we dit jaar minder doelpunten tegen zullen krijgen." BRUSE BOYS „We hopen dit seizoen bij de eerste vijf mee te draaien", zegt Ronald van Oeveren, die dit jaar zijn rentree maakt als trainer van Bruse Boys. Aan het begin van deze eeuw was hij ook al verbonden aan de ploeg uit Bruinisse. De meeste spelers die nu het eerste elftal vormen, zaten des tijds nog in de jeugd. „De D-pupillen, met spelers als Mats en Olaf Wiltemse en Dimitri kooftman, was toen al een voetballende ploeg", herinnert Van Oeveren zich. In een overwegend jong team moet Emiel Dorst dit jaar voor de routine zorgen. „Gelukkig is Emiel er bij geble ven", vertelt Van Oeveren over zijn voormalige ploegge noot bij RBC Roosendaal. „Het is niet altijd eenvoudig om terug te komen bij een club waar je al veel mensen kent, maar aan de andere kant kan het wel eens gemakke lijk zijn." Van Oeveren tipt Arnemuiden als titelkandi daat. „Alexander van Keulen zet ook altijd goede elftallen neer, dus SSV'65 verwacht ik ook bovenin." DUIVELAND Duiveland zette zijn debuut in de tweede klasse vorig sei zoen luister bij door meteen een periodetitel in de wacht te slepen. In de nacompetitie bleek Wieldrecht vanaf de strafschopstip te sterk, waardoor de ploeg van trainer Henk Schouten deze jaargang opnieuw tweedeklasser is. „We proberen mee te strijden voor de plekken die recht geven op promotie", kijkt Schouten vooruit op het nieu we seizoen. „Elke trainer wil zo hoog mogelijk eindigen. We gaan gewoon lekker voetballen, zoals we vorig jaar ook gedaan hebben. Het tweede seizoen in een klasse is vaak moeilijker dan het jaar ervoor." Als concurrenten voor een top-drie klassering noemt Schouten Zaamslag, Wieldrecht, Arnemuiden en Bruse Boys. „Ik denk dat het dit jaar een competitie wordt waar in je iedere week een finale speelt. Ik heb alle vertrouwen in onze spelersgroep. We worden niet minder, we wor den alleen maar beter." FC DAUWENDAELE Na een afwezigheid van zes seizoenen maakt FC Dauwen- daele dit jaar zijn rentree in de tweede klasse. In de finale wedstrijd van de nacompetitie rekende de ploeg van trai ner Gérard de Nooijer vorig jaar af met AZW: 2-0. „Ik ver wacht dat we dit jaar bovenin mee gaan doen", zegt De Nooijer. „We willen goed voetbal spelen en het publiek vermaken. De doelstelling is een plaats bij de eerste vijf." De Nooijer omschrijft zijn elftal als een technisch team met veel snelheid. „Qua voetbal kunnen we absoluut mee in de tweede klasse. Er komt echter meer bij kijken. Hoe gaan we om met het mentale en fysieke aspect? Dat zal de komende maanden moeten blijken. We hebben in elk ge val een jonge ploeg, dus we kunnen even vooruit." De Nooijer is van mening dat hij te weinig van de andere ploegen heeft gezien om zich uit te spreken over de vraag welke clubs zich in de titelrace zullen mengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 135