43 reizen in maïsveld vol striphelden Een tuinarchitect ontwierp een ingewikkeld geometrisch patroon voor het maïslabyrint van Barvaux-sur-Ourthe. In het doolhof ontmoet je verschillende stripfiguren zoals Agent 212 (links), Kleine Robbe (boven), korporaal Blutch (rechtsonder) en G. Raf Zerk (onder). foto's GPD/Lelabyrinthe.be reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 29 augustus 2009 jonge hoofdpersoon uit de gelijk namige strip. CédTic vertelt, afwis selend in het Frans en het Vlaams pratend, dat hij een baantje heeft gevonden om geld te verdienen. „Om mijn Chen mee te nemen naar een restaurant en haar daar mijn liefde te verklaren. Naar de Drakentempel want Chen is name lijk Chinees", vertelt het tot leven gewekte stripfiguur enthousiast. Aan het eind van zijn verhaal her innert Cédric zich opeens waar voor hij is aangenomen. „Wacht, hebt u de laatste editie al gekre gen?" Hij deelt folders uit. Daarin staat, naast een plattegrond van het labyrint, een overzicht van de vrienden van Robbedoes die je in het labyrint tegen kunt komen. Zelfs wanneer je de plattegrond er af en toe stiekem bijhoudt, is het nog een hele opgave de juiste weg te vinden. Na driemaal voor een doodlopend pad gekozen te heb ben en minstens twee keer hetzelf de punt gepasseerd te zijn, lijkt het eindelijk weer de goede kant op te gaan. Iets verderop steekt het hoofd van een gezette politieman boven de maïs uit. „Hola, het is verboden foto's te maken", heet Agent 212 zijn gasten welkom. Agent 212 legt zijn toehoorders uit dat het leven zonder verkeersre gels een hel zou zijn. Om vervol gens even stil te staan bij de vraag wie ze eigenlijk geschreven heeft. „Dat is een van de grootste-myste- ries op aarde", aldus de vrolijke, dikke gezagsdrager. Zijn uitleg van de verkeersborden mag er ook zijn. „En omdat het mannetje dat hier aan het werk is in het zwart is afgebeeld, kun je er waarschijnlijk van uitgaan dat ie in 't zwart aan het werk is", vertelt hij bij een bord 'werk in uitvoe ring'. „En dit hier, waarom rennen die kinderen? Omdat ze te laat zijn voor school natuurlijk!" Een vader uit het publiek wordt ge test op zijn kennis van de verkeers borden en verliest vervolgens voor twee uur zijn wandelbevoegdheid. „En nu wegwezen allemaal", roept Agent 212 na een minuut of tien en jaagt de bezoekers weer het la byrint in. De dwaaltocht voert verder langs Korporaal Blutch, cavalerist uit het Amerikaanse leger, en de filosofi sche G. Raf Zerk, die het graf van Dracula aan het graven is en bezoe^ kers trots het gebit van de graaf toont. Stripheld Kleine Robbe pro beert het mysterie van de liefde en de logica van zijn Suzanne te door gronden met hulp van zijn opa. De schattige heks Melisande is op haar verhoging en met haar punt muts vanuit de verte goed te zien, Reageren? redactie.reizen® wegener.nl Het labyrint is geo pend van 10.30 tot 19.30 uur. De laatste entree is om 17.30 uur. In september al leen tijdens de weekends. Prijzen: volwassenen 7,50 euro, kinderen tot 1,50 meter betalen 6,50 euro, kinderen jonger dan 3 jaar mogen gratis naar binnen. www.lelabyrinthe.be maar haar vinden in het labyrint wil vandaag niet lukken. Wie even wil uitblazen met een drankje of een ijsje kan dat mid den in het labyrint doen of later bij de ingang. Daar is ook nog een aardig deurenlabyrint, waarvan de deuren zich pas openen na het juiste antwoord óp landbouwgere- lateerde vragen als 'welke van deze kazen komt niet uit Wallonië'. De allerkleinsten kunnen zich uitle ven in een minilabyrint. En voor wie zich afvraagt wat er na het sei zoen met het doolhof gebeurt: de maïs wordt gewoon geoogst en tot veevoer verwerkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109