reizen42 De kano in, het vlot op Super Last Minute ES Genieten van complete rust, natuur en water. In deze laatste aflevering van de serie Hotel Anders dobberde Birgitta Hermans een nachtje op een vlot. In Barvaux in de Ardennen leggen onze zuiderburen elk jaar een enorm labyrint aan in een maïsveld. Boris Peters ontmoette tussen de maïs enkele stripfiguren uit de stal van uitgeverij Dupuis. in het mooie Twente 99,00 p 137,50P uw familie, golfen wellness hotel Zaterdag 29 augustus 2009 reizen@wegener.nl 024-3650360 In het haventje van het Noord-Brabant se De Heen ligt de Canadese kano op ons te wachten. We verruilen onze we reld op wielen voor een wankele wereld met peddels. De kano volgeladen met de noodzakelijke kampeerspullen, krijgen we tips over hoe we droog kunnen in- en uit stappen. Zigzaggend peddelen we over het gladde water naar ons drijvend onderkomen op pontons, het kampeervlot. In een strakke lijn is het een tocht van vijf minuten. Wij doen er eens zo lang over. Vijf vlotten dobberen voor de wuivende riet kraag van de Steenbergse vliet. Ons onderko men van 5 bij 5 meter bestaat uit een houten puntdak en een terrasje. We klappen de cam- pingstoelen uit en begroeten de naaste bu ren: de familie waterhoen. Hun nestje is vak kundig opgebouwd met twijgjes en riet. Moeder waterhoen stampt haar nestje met haar zwemvliezen hoorbaar aan en gaat dan zitten op haar enig kind. Wij vragen ons ver wonderd af of het waterhoentje dit geweld heeft overleefd. Later op de dag zien we dat de opvoedings methoden uit de dierenwereld niet voor wat jes zijn. De zwemles! Het waterhoentje met donsveren probeert piepend haar moeder te volgen. De enige keer dat moeder omkijkt, is wanneer er een soortgenoot aankomt. Haar kontje gaat iets omhoog, haar snavel richting aanvallen. De lichaamstaal is overduidelijk, kom niet in de buurt van mijn kind. Verder op zien we een andere watervogel, de fuut, met succes een visje vangen. Het kampeervlot is ideaal voor avonturiers, rustzoekers, vissers en verliefde stelletjes. los Akkermans is eigenaar en bedenker van dit concept, dat in 1998 genomineerd werd voor de Nationale Toerismeprijs. „Het kampeer vlot is een beleving. Het is de luxe van een voud. De maatschappij vertelt ons hoe wij vakantie moeten vieren, hoe wij vermaakt willen worden." Akkermans' drive is op zoek te gaan naar het onbekende, één te zijn met de natuur en de weersomstandigheden. Eenvoudig genieten. Zijn concept heeft navolging gekregen in Ne derland, België en Zweden. Slapen op een wiegend vlot is wennen. Het De Schotse hooglander kijkt nergens van op. De buren. foto's Birgitta Hermans deinende water vraagt overgave. Bij het op staan worden we begroet door zonnestralen die schitteren op het water. Waterspiegeltje, waterspiegeltje aan de waterkant, wie is het meest relaxte van dit waterland? Wij in ieder geval nog niet. De Schotse hooglanders ko men wel in aanmerking voor de titel. Ze sta ren ons ongestoord aan als we 's middags met de kano erop uitvaren richting Dintel- oord. De hooglander staat met zijn poten in het water, ogenschijnlijk niets te doen. Hij kijkt ons aan, althans dat denken we, zijn lan ge haren bedekken zijn ogen. We varen langs de Dintelse Gorzen, een natuurgebied waar je rustig kunt wandelen tussen de grazende runderen. Hun grote hoorns ogen agressief, maar bij deze dieren vertaalt het uiterlijk zich niet in het innerlijk. We varen terug door het monumentale slui-, zencomplex Beneden Sas. Deze sluis staat op de monumentenlijst van de Europese Unie. In een rechte lijn gaan we terug naar het ha ventje en beraden we ons. Gaan we naar het historisch centrum van Bergen op Zoom, dat verkozen is tot 'beste binnenstad van Neder land' of naar de Zeeuwse kust? Beide plek ken zijn binnen een half uur bereikbaar met de auto. Gaan we voor vermaak of blijven we bij de waterhoentjes? Onze dochter geeft de doorslag, we blijven! Slapen op een vlot met een puntdak. De Zeeuwse kust, maar ook steden als Antwerpen en Ber gen op Zoom zijn vanuit De Heen goed bereikbaar. Neem voor een overnachting op een vlot in ieder geval slaapzak, pannen, borden en bestek mee. Twee nachten slapen op een kampeervlot kost 135 tot 152 euro, afhankelijk van het seizoen. Er liggen ook kampeervlotten bij de Kagerplassen, bij IJsselstein in Utrecht, in Belgisch-Limburg en in Zweden. Meer informatie op www.kampeervlot.nl In het stadje Barvaux-sur- Ourthe, gelegen in de Arden nen vlakbij Durbuy, is de maïs manshoog. Hoog ge noeg om er hopeloos in te verdwalen. Sinds 1996 wordt in Barvaux ieder jaar in mei maïs ingezaaid voor een groot maïslabyrint. Dit jaar te kende de tuinarchitect een inge wikkeld geometrisch patroon, waarin het als bezoeker hard wer ken is de juiste richting te vinden. Begin juni, als de maïs nog niet tot volle hoogte is gegroeid, zie je soms nog een hoofd in de verte de juiste richting opgaan. Later in het seizoen, als de maïs een hoogte tot 2,5 meter heeft, zijn de bezoekers van het doolhof helemaal op zich zelf aangewezen. Vooraan in het labyrint staat een blonde jongen op een open plek -v in de maïs. Het is Cédric, de Genieten en ontspannen in hét Familie-, Golf- en Wellnesshotel van Twente. 3 dagen 2 nachten 2x ontbijt en ïx luxe diner www.aparthoteldelden.nl Delden: (074) 3 777 666 4 dagen 3 nachten 3x ontbijt en 2x luxe diner Prijzen incl. 1 uur bowlen en 1 x sauna Op basis van 2 pers. kamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 108