toch naar Nederlandse cel buitenland7 HOGE KORTINGEN Profiteer nu nog Georgië wipt minister Defensie Ontvoerd meisje na jaren terug Eenzame ouderen plunderen Tokio eist vijf levens Waalse problemen met Vlaams/Nederlandse overeenkomst gladgestreken pieterse Vanaf 7 september rijdt Samoa links in plaats van rechts van de hoofdstad Ankara naar Istan- De doden zaten in het voorste rij- li Yildirim. De toedracht van het on- de spoorbaan over, Volgens andere bul en reed in op een graafmachine, tuig van de trein. Van sommige ge- geluk is nog onduidelijk. Volgens bronnen is de machine van een hei- Minstens vijf passagiers werden ge- wonden was de toestand zorgwek- Yilldirim stak de bestuurder van de ling gegleden en op de rails terecht- dood en er zijn zestien gewonden, kend, zei minister van Verkeer Bina- graafmachine zonder op te letten gekomen. foto Baris Eren/AP TBILISI - De Georgische president Michail Saakasjvili heeft gisteren voor de tweede keer sinds de oor log met Rusland in 2008 een nieu we minister van Defensie be noemd. „Het land heeft een krach tiger hand nodig bij de wederop bouw van het leger", zei Saakasjvi li. De in december benoemde Vasil Sicharoelidze wordt vervangen door de 29-jarige Batsjana Acha- laia, voorheen onderminister van Defensie en directeur van het ge vangeniswezen. Sicharoelidze 'heeft een grote rol vervuld in het uitwerken van een nieuw defensie concept, maar ik kan nog geen po sitieve evaluatie geven van de staat van de strijdkrachten', zei Saakasj vili gisteren voor de televisie. De door Saakasjvili gekozen woorden zullen niet goed vallen in Rusland. Het Kremlin schildert Saakasjvili af als oorlogszuchtig. De nieuwe minister van Defensie, Achalaia, is bij de politieke tegen standers van Saakasjvili bijzonder ongeliefd. Zij beschuldigen de pre sident van toenemend autoritair gedrag en het gevangenzetten van tegenstanders om aan de macht te blijven. In zijn toespraak erkende Saakasjvili dat Achalaia 'vele vijan den' heeft, maar zei hij dat hij zijn sporen heeft verdiend in de bestrij ding van de georganiseerde mis daad. vrijdag 28 augustus 2009 tie gaat er van uit dat de Belgische ministerraad in september zijn fiat geeft aan de overeenkomst. De zaak leidde deze week in Bel gië tot een politiek conflict, waar door de afspraak met Nederland op losse schroeven kwam te staan. De Belgische minister van Justitie Stefaan de Clerck verweet zijn Franstalige ambtgenoot op Financi ën tegen het akkoord te zijn, om dat het alleen Vlamingen betreft. APIA - Automobilisten op het Paci- fische eiland Samoa moeten als het aan de overheid ligt vanaf 7 september links gaan rijden in plaats van rechts. Daardoor zou den gemakkelijker en goedkoper auto's uit Australië en Nieuw-Zee- In reactie hierop liet Reynders nu weten dat een kabinetsbesluit ook een oplossing moet bevatten voor de overbevolkte Waalse gevange nissen. De Clerck vindt de keuze om enkel Vlaamse gevangenen te verhuizen verantwoord. „Er is meer overbevolking in Vlaamse dan in Waalse gevangenissen en het heeft geen zin Franstaligen naar Nederland te sturen." Als het Belgisch kabinet instemt land kunnen worden geïmpor teerd. Over het besluit heerst veel onvre de. Al 30.000 mensen - van de in totaal 180.000 inwoners - teken den een petitie om rechts te blij ven rijden. Ook hebben verschil- zullen vanaf 2010 gedurende drie jaar vijfhonderd gedetineerden in Nederland worden ondergebracht. Reynders hikt nog aan tegen het prijskaartje van 30 miljoen euro, maar een woordvoerder van het departement in Den Haag zegt dat daarover niet meer wordt onder handeld: „We brengen de kale huurprijs in rekening.". België komt circa tweeduizend cel len tekort. De discussie over de TOKIO - De politie in Tokio wordt geconfronteerd met een golf van winkeldiefstallen door eenzame ouderen. De agenten proberen het probleem de kop in te drukken door de senioren vrijwilligerswerk te laten doen. Een op de vier ouderen die in de Japanse hoofdstad voor winkeldief stal worden opgepakt, wijt de wetsovertreding aan gevoelens van lende protestmarsen plaatsgehad. Een dorp dreigt al het autoverkeer te verbieden als het links rijden een feit wordt. De grootste tegenstanders zijn au toverhuurbedrijven en busmaat schappijen. Zij zitten straks opge- slechte staat van de gebouwen en de slechte beveiliging laaide de laat ste tijd op door een reeks spectacu laire ontsnappingen. De Belgische politie zette gisteren nog traangas in om een opstand van gevange nen te beëindigen. Het oproer deed zich voor in de ruim een eeuw oude gevangenis in Sint-Gil lis, bij Brussel. Circa vijftig gedeti neerden hadden tijdens de lunch een cipier overmeesterd. eenzaamheid, blijkt volgens Japan se media uit een nog niet gepubli ceerd onderzoek van de politie. Nog eens 8 procent zegt produc ten te stelen, omdat zij 'geen reden om te leven' meer zien. In Tokio maken zoveel ouderen zich aan winkeldiefstal schuldig, dat hun aantal bijna dat van de jonge wetsovertreders heeft inge haald. scheept met een onbruikbare vloot voertuigen. Plaatselijke busei genaren maken zelf een deur aan de linkerkant van de bus, zodat ze geen nieuwe hoeven te kopen en mensen toch veilig kunnen uitstap pen. WASHINGTON - Een Amerikaans meisje dat in 1991 is ontvoerd, blijkt tegen alle verwachtingen in nog te leven. Jaycee Lee Dugard liep woensdag een politiebureau binnen in Cali- fornië, zo berichtten Amerikaanse media gisteren op gezag van de po litie. De vrouw zou het goed ma ken. Dugard verdween op 11-jarige leef tijd. Het blonde meisje was voor het laatst gezien toen ze naar de bushalte liep bij haar woning in de stad South Lake Tahoe (Califor- nië). Haar stiefvader Carl Probyn zou destijds hebben gezien hoe een auto met twee personen naast haar stopte en hoe de inzittenden haar ontvoerden. Een agent van de Amerikaanse in lichtingendienst FBI belde woens dag Dugards moeder om te vertel len dat haar dochter is gevonden. „Jaycee weet alles nog", zei haar stiefvader. „Ze spraken elkaar kort via de telefoon en Jaycee beant woordde alle vragen van mijn vrouw goed. Ik ben er 99 procent zeker van dat zij het is. Ik voel me geweldig, het is net als het winnen van de loterij." Probyn hoopt dat zijn stiefdochter de afgelopen acht tien jaar goed is behandeld. De politie zegt twee verdachten te hebben opgepakt. van noord, achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge tel. 0113 - 621296 Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur en 13.00-17.30 uur (zaterdags 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur) vrijdags koopavond tot 20.00 uur 's maandags gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7