binnenland 15 de kou staan' Laura Dekker: 'Ze kennen me niet' Bewoners nieuwbouw slecht af door kortingen André Rieu wil musiceren met Inuit en Lappen PW verliest veel zetels in peiling De Hoop Scheffer wordt hoogleraar 'In toekomst minder vaak weeralarm' Pleeg- en eigen kind gelijk voor uitkering Cel en tbs voor 'jack de Knipper' Nederlanders tegen wedstrijd palingroken NS gaan automaat beter beveiligen vrijdag 28 augustus 2009 Voorlopig reisschema Laura Dekker sept.2009: vertrek uit Nederland /sept. 2011: aankomst Het zeiljacht Guppy waarmee Laura Dekker in haar eentje de wereld rond wil reizen. foto Koen van Weel/ANP hier wel degelijk sprake van ver waarlozing. „Haar ouders bieden haar niet de bescherming die ze nodig heeft. Je moet er toch niet aan denken dat je dochter zeilend langs de kust van Somalië in han den van piraten valt! Ook kan je van een dertienjarig meisje niet verwachten dat ze iedere avond in de haven over haar schoolboeken gebogen zit. De ouders laten hun UTRECHT - André Rieu wil volgend jaar zomer op de Noordpool musi ceren met de lokale bevolking; de Inuit en de Lappen. De wereldbe roemde violist en orkestleider wil er een concert geven waarbij de es kimo's en de Lappen hun eigen traditionele instrumenten bespe len, zo liet hij gisteren weten. Rieu wil met het concert aandacht vragen voor het smelten van de ijs kappen en de klimaatverandering. De musicus is al bezig met de voor bereidingen- voor de ingrijpende ries. „We gaan daar met twee ijs- brekers naartoe, met honderd man publiek", aldus Rieu. „Voor het pu bliek zoeken we van ieder volk in de wereld een echtpaar." dochter in de kou staan." Bruning is het hiermee eens. „Het meisje lijkt het slachtoffer van een zeer fa natieke vader. Het vestigen van een record - als jongste zeiler de wereld rond - is belangrijker dan de ervaring op zich. Want anders zou iedere ouder zeggen: Fantas tisch dat jij met je boot de wereld rond wil, maar doe dat lekker als je achttien bent." dec. 2009: vertr. Canarische eilander infographic: RV bron: LauraDekker.nl door Angela Jans Zo'n 24 uur voordat de uit spraak over het ouderlijk gezag zal klinken, is het muisstil bij de boot van de jonge solozeilster Laura. Vandaag moet duidelijk worden of de Raad voor de Kinderbescherming kan voorko men dat het meisje haar plan om alleen rond de wereld te zeilen, ook zal gaan uitvoeren. De recht bank in Utrecht doet om tien uur uitspraak. De luiken van de woonboot van Laura en haar vader en het zee waardige zeiljacht waarmee het meisje de wereld rond wil, zijn ge sloten. Zelfs de hond is niet thuis. Ook in de haven, waar voorname lijk pleziervaartuigen liggen, is geen mens te zien. Een paar dagen geleden lieten Lau ra en haar vader Dick Dekker al weten overrompeld en onaange naam verrast te zijn door alle pu bliciteit. „Het gaat alleen maar om geld", al dus vader Dick. Omdat ze eigenlijk geen behoefte hebben aan media belangstelling heeft hij nadrukke lijk verzocht de ligplaats van de bo ten niet te noemen. Daarom wo nen ze 'ergens in het rivierenge bied'. In Wijk bij Duurstede, dat telkens als woonplaats wordt genoemd, heeft het tweetal een postadres. Daar staat ook de school van Lau ra. In principe moet ze daar vol gende week weer naar toe. Laura zit op de havo. Elke schoolvakan tie brengt ze moederziel alleen zei lend op zee door. Voor haar is dat den haag - Nieuwbouwhuizen die lang te koop staan, worden in veel gevallen door projectontwik kelaars veel goedkoper verkocht. Bewoners die hun intrek al geno men hebben in het nieuwe huis worden hierdoor tot wel tiendui zenden euro's benadeeld, aldus Vereniging Eigen Huis (VEH). De waarde van de woning daalt daardoor direct, zegt Hans André de la Porte van VEH. „Als jij een woning hebt gekocht voor 280.000 euro en iemand anders koopt een zelfde woning iets later voor 260.000 euro, dan staat die wo ning bij het Kadaster geregistreerd voor 260.000 euro. Dus is je wo ning 20.000 euro in waarde ge daald." Volgens VEH willen steeds meer kopers gecompenseerd worden voor hun vermogensverlies. Vastgoedjurist Bas Cox bevestigt dat veel projectontwikkelaars kor ting geven op onverkochte nieuw bouwhuizen, maar ziet geen juridi sche belemmering. Ontwikkelaars kunnen allerlei argumenten heb ben om de prijs te verlagen, die veel zwaarder wegen dan de waar de van de woningen die al ver kocht zijn. Voor dit jaar voorspelt de brancheorganisatie een daling van de prijzen met vijf procent. al enkele jaren de normaalste zaak van de wereld. In de laatste meivakantie stak ze over naar Engeland. Dat verliep op zich goed, alleen vonden de Engel se autoriteiten haar bij aankomst veel te jong om solo te zeilen. Ze belden haar vader met het verzoek Laura te komen halen. Die weiger de dat. Zijn dochter kon best al leen terugvaren, liet Dekker sr. we ten. „De Engelse autoriteiten dachten Elke schoolvakantie brengt ze moederziel alleen zeilend op zee door. daar anders over en brachten Lau ra naar een tehuis. Ze mocht daar niet weg voordat er een ouder was. Toen ben ik toch maar naar Engeland gevlogen", aldus Dekker, eerder deze week in het bijzijn van Laura. Ze zit tegenover haar va der aan de keukentafel van het schip en luistert ogenschijnlijk ge laten naar het relaas. De recente gebeurtenissen in Enge land worden ook aangehaald in de stukken die zijn opgesteld door de Raad van de Kinderbescherming voor de rechtszaak over Laura. Daarin wordt onder meer ge vraagd het gezag van vader Dick te beperken. Op de vraag wat ze er zelf van vindt zegt Laura niet te be grijpen waar de instanties zich druk om maken: „Ze kennen me den haag - Als er nu verkiezingen zouden worden gehouden, zou de PW van Geert Wilders 24 zetels halen. Dat blijkt uit de zogenoem de Politieke Barometer.' „Het zijn acht zetels minder dan de partij be gin juli op haar hoogtepunt had", aldus de samenstellers. Veel kiezers die van CDA en PvdA overgestapt zouden zijn naar de PW, keren volgens de samenstel lers terug op het 'oude honk'. „Het lijkt erop dat de PW te lijden heeft onder de mediastilte als ge volg van het zomerreces. Ook de keuze om slechts in twee gemeen ten mee te doen aan de gemeente raadsverkiezingen kan meespe len." Het CDA wint drie zetels en komt uit op 37. Ook PvdA (nu 24) en SP (nu 14) winnen twee zetels. LEIDEN Oud-secretaris-generaal van de Na- vo, Jaap de Hoop Scheffer, is per 1 september hoogleraar aan de Uni versiteit Leiden. Hij geeft college over internationale politiek en de diplomatieke praktijk. De Hoop Scheffer is voor maxi maal drie jaar benoemd op de Pie- ter Kooijmansleerstoel. Hij was van 2002 tot 2003 minister van Bui tenlandse Zaken. DE BILT In de toekomst worden in Neder land minder vaak weeralarmen af gegeven, verwacht Arie Kattenberg van het KNMI. „Door de klimaat verandering raken we gewend aan flinke onweersbuien of hittegol ven, omdat ze vaker voorkomen. We zullen dan minder snel waar schuwen." Vorige week gaf het KNMI een alarm af, maar kwam de voorspelling niet uit. DEN HAAG Meerderjarige pleeg- en stiefkinde ren die thuis wonen, zijn voortaan in de sociale zekerheid gelijk aan volwassen eigen kinderen. Nu wor den alleenstaande ouders met bij voorbeeld bijstand of AOW nog ge kort op hun uitkering zodra hun in wonende pleeg- of stiefkind 18 jaar of ouder is. Staatssecretaris Klijns- ma van Sociale Zaken zal op dit punt de regels aanpassen. UTRECHT De rechtbank in Utrecht heeft giste ren een 22-jarige man uit Zeist ver oordeeld tot ruim zes maanden ge vangenisstraf en tbs met dwangver pleging. De rechtbank achtte bewe zen dat hij vorig jaar 48 keer de lif ten heeft vernield in een flat in Zeist Hij knipte de elektrische be drading van de liften door en stond daarom bekend als Jack de Knipper. AMSTERDAM De meerderheid van de Nederlan ders (68 procent) staat niet achter het Nederlands kampioenschap pa lingroken in Kortenhoef. Dat blijkt uit onderzoek dat Wakker Dier heeft laten uitvoeren. Palingrokers gooien de vissen le vend in een zoutbad om het be dreigde dier van de slijmlaag te ont doen. Hierna kunnen palingen wor den gerookt. UTRECHT De pasinvoer op kaartjesautoma ten in treinstations krijgt binnen kort een heel ander uiterlijk. Reizi gers moeten hun bankpas in een metalen voorzetstuk leggen, voor dat ze de pas in de automaat schui ven. De NS lieten gisteren weten met het voorzetstuk de kaartjesau tomaten 'skim-veiliger' te maken. Maandag beginnen de NS met het aanpassen van de automaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5