181 zeeland 'Daverend applaus, O 'Ik zag die ogen naar mijn geldbakje gaan' Fusie Rabobanken regio PZC Hogerop Start winterseizoen Inspraakavond over Kindercircusdag in Protest tegen 'hoge' voor hobby-schakers plan Brouwersdam dorpshuis Oosterhof hondenbelasting vrijdag 28 augustus 2009 door Melita Lanting RENESSE - Slapeloze nachten heeft hij niet gehad van het voorval, maar hij denkt er nog wel eens aan. BusschaufFeur Ko van Hoorn uit Pernis kreeg vorige week vrij dag in Renesse een agressieve man uit Den Bosch in zijn bus, die hem bedreigde met een mes. Het was nog vroeg in de avond, rond half zeven, toen Van Hoorn het transferium in Renesse op reed. „Er kwamen twee oudere vrouwen aan die aan mij vroegen hoe ze in Middelburg konden ko men en toen kwam hij ineens de bus in. Hij wilde direct naar de camping en bleef maar schreeu wen. Ik zag die ogen naar mijn geldbakje gaan en heb hem zon der hem aan te raken de bus uit ge dreven", zegt Van Hoorn. De vrouwen gingen weg en de woedende Bosschenaar leek ook af te druipen. „Hij kwam terug met een mes van dertig centime ter. Mijn eerste gedachte was om de passagiers die stonden te wach ten in veiligheid te brengen. Ik riep naar hen dat ze via de achter deur de bus in moesten gaan." De bedreiger ging uiteindelijk weg. Van Hoorn kwam met de schrik vrij en wilde gewoon wegrijden. „Toen kwam er een meisje naar mij toe dat vroeg of ze de politie moest bellen. Ik dacht eerst 'laat maar doen' maar toen bedacht ik me dat hij misschien dan wel naar een collega zou gaan. De politie was er binnen zes minuten en ze hadden de dader daarna heel snel te pakken. Hij zat op een terrasje in het centrum." Van Hoorn was toen al weer aan het rijden want hij heeft geen mo ment getwijfeld of hij zijn dienst af zou maken. „Ik kreeg wel van al le kanten hulp aangeboden en er was een andere chauffeur beschik baar, maar dat hoefde niet, al is het wel fijn dat je weet dat er hulp is." De 21-jarige dader heeft bekend. Hij moet zich op 27 oktober verant woorden voor de politierechter. Justitie laat weten de zaak hoog op te nemen, omdat het gaat om be dreiging van iemand die een open bare functie bekleedt in een druk bezochte badplaats. GOES - Rabobank Oosterschelde en Rabobank Kapelle-Wemeldin- ge fuseren volgende week. De le den van beide banken besloten in mei dat ze vanaf 1 september sa mengaan. Door de fusie bestaat het werkgebied van Rabobank Oosterschelde nu uit Schouwen- Duiveland, Tholen en Zuid-Beve land. De organisatie biedt werk aan zo'n vierhonderd mensen. De Rabo bank denkt dat ze door de fusie meer kwaliteit kan leveren en per soneel zich beter kan ontwikkelen in een grotere organisatie. De direc tie van de bank blijft door de fusie ongewijzigd en bestaat uit Henk Bezemer (directievoorzitter), Ani ta Suijkerbuijk (directeur Retail), Adri van de Laar (directeur Whole sale) en Dennis Bernhard (direc teur Bedrijfsmanagement). Rabo bank Kapelle-Wemeldinge voegt één commissaris toe aan de raad van commissarissen van Rabo bank Oosterschelde. Dat is Bas Feij- tel uit Wemeldinge. Uw advertentie in the picture in de Modebijlagen van september? Neem dan contact op met: Verkoopteam Zeeland, telefoon (0118) 434 070 E-mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Zeeuws Jeugdcircus Hogerop viert zijn gouden verjaardag. Als kroontje op het werk van deze 'Abraham' mogen de 24 leden drie keer meespelen met Circus Renz Berlin, dat voorstellingen geeft op het Goese Molenplein: gisteren, vandaag en morgen. „Dat is toch een hoogtepunt." door Frank Balkenende In een vooroorlogs gymzaal- tje aan de Bergweg in Goes groepen de leden van Hoger op samen. De 17-jarige Leo nard Bal, tegenwoordig uit Vlissingen maar afkomstig uit Bier vliet, werkt met de jongere garde aan de presentatie. „Want", zegt hij, „technisch zijn we best goed. Waar het bij ons soms aan schort, is het opkomen en afgaan. Dat moet overtuigender. Zeker als je met Renz meespeelt." Johan Nieuwenhuijsen in balans. Leonard is één van de pijlers in het jeugdcircus, dat al sinds de op richting wordt geleid door de 65-ja- rige en inmiddels met zes bypasses uitgeruste Goesenaar )o Kaaijste- ker. En die gaat als een diesel door tot de motor het begeeft, want het jeugdcircus is zijn leven. Nadat hij een keer naar het circus was ge weest, dacht hij: 'hoe kun je het verzinnen? „Dat wilde ik ook. Zo hielp ik Jong Artiesten Bloed op richten, alleen had ik snel door dat leden vakantie gingen vieren van de gage van optredens. Dus richtte mijn vader in 1959 Hogerop op, keurig met statuten, een bestuur en een deugdelijke kascontrole." Dat werd het begin van een zege tocht door circusland, van Sluis tot Sirjansland, van Drunen tot Dok- kum klonk het 'hooggeëerd pu bliek' en na afloop gejuich. „In 1999 deden we mee aan een com petitie met dertien jeugdcircussen. Daar zaten er ook bij uit Den Ha'ag en Amsterdam. Landelijk behoren Het Zeeuws jeugdcircus, geves tigd aan de Bergweg in Goes, is be doeld voor kinderen van 7 tot en met 21 jaar. Dik tien vrijwilligers zorgen dat Hogerop draait als een lier. Het jeugdcircus speelt, behalve vanavond en morgenavond met Renz op het Goese Molenplein, binnenkort in 's-Heer Arendsker- ke ('t Klokuus 1 sept. 18 uur), Oos- terland (4 sept. workshops in dorpshuis) en Terneuzen (5 sept. in Kameleon, 14 uur) we bij de beste, nog steeds...." Aan leden geen gebrek, hoewel kinderen tegenwoordig liever lij ken te spelen met computers en zaktelefoons. Dat is misschien de reden waarom de 14-jarige Evert van Asselt uit Kapelle jongleert met mobieltjes. „Ach, dat is weer eens iets anders dan kegels. Ik doe het ook met messen. Nee, dat is niet gevaarlijk als je weet wat je doet. 'Een kwestie van veel oefe nen. Met zakdoeken gaat het ook en da's weer een stuk veiliger." Net als Evert is vuurspuwer Leo nard Bal bij Hogerop gegaan voor de smaak van succes. „Dat is gewel dig, het daverende applaus na een geslaagde act. Daar doe je het alle maal voor, dat geeft een kick." Zo heeft Hogerop zo'n twintig acts in petto. Fietsers op éénwie- Iers, acrobaten, jongleurs, clowns en een echte vuurspuwer. Ook het doorgezaagde weesmeisje ont breekt niet. Daar heb je wel de goe de kist voor nodig. Kaaijsteker houdt wat dat betreft de kijkers open. „Kon ik voor 250 euro er gens overnemen. Nieuw kost 'ie een veelvoud." Trapezewerk is geschrapt, want elk bejaardenoord of dorpshuis heeft tegenwoordig een systeem plafond. „En daar ben je de helft van kwijt als je er iets aan gaat han gen." Op Kaaijstekers verlanglijstje staat nog wel een koorddansinstal latie. „Maar een goede kost 1700 eu ro en we zijn een armlastige vere niging. We krijgen met Bisonkit een nieuwe hoofsponsor (is nu Delta, red.), maar met een eigen gebouw - 'je stookt hier flink wat weg' - en een kleine subsidie blijft het sappelen." video op www.pzc.nl Jeugdcircus Hogerop tijdens een uitvoering in 1979. www.pzc.nl SCHARENDIJKE ZIERIKZEE OOSTERLAND THOLEN Meest gelezen - Politie valt recreatiewoning binnen. - Hoe zout is het grondwater? - Wietplanten in beslag genomen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Gebouw De Hoeksteen naast de kerk aan het Bethlehemplein in Scharendijke is vanaf woensdag middag 2 september weer dé loka- tie voor oudere hobby-schakers. Het nieuwe seizoen telt tot juni 2010 ongeveer 20 speelmiddagen. Op elke bijeenkomst zijn er drie speelrondes met steeds wisselende tegenstanders, variërend van begin nende tot ervaren schakers. Begin ners krijgen hulp. De zaal is open vanaf 13.30 uur. Het schaken begint om 13.45 uur. De gemeente Schouwen-Duiveland houdt donderdag 3 september in de Burgerzaal van het gemeente huis in Zierikzee een inspraak avond over het raamplan entree Brouwersdam Zuid. Adviesbureau Arcadis verzorgt een presentatie. Daarna is er voor belangstellenden gelegenheid om vragen te stellen. Het raamplan wordt de spil in de verdere ontwikkeling van het en tree-gebied van Brouwersdam zuid. De inspraakavond begint om 19.00 uur. Dorpshuis Oosterhof in Ooster- land staat vrijdag 4 september in het teken van het circus. Vanaf 10.00 uur kunnen kinderen er oefe nen op hun eigen circusvoorstel ling. Ze krijgen daarbij hulp van de circusmensen van het Zeeuws Jeugdcircus Hogerop. De voorstel ling van de circusarties ten-voor-één-dag begint om 15.00 uur. De kinder-circusdag is een van de onderdelen van de door het Schouwse Welzijnshuis georgani seerde Kindervakantieweek. Tholenaar S. Baaij is een actie be gonnen om de hondenbelasting omlaag te krijgen. Baaij vindt het normaal dat hondenbezitters belas ting betalen om de kosten te dek ken die de gemeente maakt om de overlast te beperken. Maar ze geeft daar maar 32.000 euro per jaar aan uit, terwijl ze 155.000 euro aan hon denbelasting int. De conclusie van Baaij: hondenbezitters dragen jaar lijks 123.000 euro bij aan de algeme ne middelen. Hij vindt dat daar een eind aan moet komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58